Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

zpomalovací retarder
Autor: Jana (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2003 09:57

Dobry den,
chtela bych se zeptat, zda by nebylo mozno do ulice M.J.Lermontova nainstalovat zpomalovaci retarder a znacku obytna zona. Tato ulice nema, z hlediska dopravy, zadny vyznam, je pouze prijezdem k domum. Nekteri ridici tu projizdeji nebezpecne rychle.
Mockrat dekuji, Jana.

Re: zpomalovací retarder
Autor: lukas (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2003 14:09

Jo, to tak... jako kdyby jich po praze nebylo az az .... kdo ma furt kupovat ty novy tlumice, kvuli par neukaznencum. Myslim, ze jsou i jina reseni

Re: zpomalovací retarder
Autor: Petr Anderle (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2003 15:37

To nepochybne jsou. Treba pred prejezdem pres retarder zpomalit.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2003 13:06

Vážená paní Jano,

instalace zpomalovacích prahů ve Vaší, jak sama uvádíte, dopravně bezvýznamné ulici není asi nejlepším řešením Vámi popisované situace. Kontrola dodržování předepsané rychlosti s následným postihem je v kompetenci Policie ČR i když tato činnost je nad její síly a nemůže být přirozeně všude. Nicméně překračování rychlosti ve Vaší ulici vzhledem k zaparkovaným vozidlům a tím danému šířkovému uspořádání jízdního pruhu je dle našeho názoru pouze Vaším subjektivním názorem, zároveň si řekněme na rovinu, komunikace M.J.Lermontova je v první řadě využívána pouze rezidenty, „cizí“ účastník silničního provozu tam zřejmě úmyslně nepojede.
V otázce vzniku Obytné zóny si je třeba uvědomit, že Obytná zóna se zřizuje (stavebně) a ne stanovuje pouhým dopravním značením. Na začátku a na konci musí být umístěny stavební prahy (ne tedy klasické, které dnes po Praze vidíme), jejich instalace však několikrát překračuje finanční možnosti jak Úřadu m.č., tak i vlastníka, resp. majetkového správce TSK.

S pozdravem
Petr Pecen, odbor dopravy

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Marek Stránský (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2003 22:39

Anebo třeba "slalomové" uspořádání místní komunikace, kdy jsou obrubníky vyznačena parkovací místa střídavě vlevo a vpravo. Staví se tak ulice v obytných čtvrtích v SRN a podobnou ulici jsem viděl i na Praze 4 poblíž Jeremenkovy.Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4503,4503,quote=1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz