Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Parkování v ulici Nad Kajetánkou
Autor: Blanka Míková (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2003 09:33

Přeji hezký den a prosím o sdělení, v jakém stadiu je řešení TSK ohledně parkování v ulici Nad Kajetánkou . Nadále se potýkáme celkem zbytečně s velkým nedostatkem parkovacích míst a s pokutami za stání na chodníku.

děkuji

Re: Parkování v ulici Nad Kajetánkou
Autor: Blanka Míková (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2003 11:47

Přeji hezký den a prosím o vyjádření k parkování v ulici Nad Kajetánkou. Situace je opravdu velmi nepříjemná, krádeže aut jsou na denním pořádku, za to pilnost s jakou jsou udělovány denně pokuty za parkování místo hlídání zlodějů aut mi přijde neúměrná. Pomůžete-li nám vyřešit parkování, snad zbyde městské policii více času na chytání zlodějů a vykrádačů aut.

děkuji za opdověď
Blanka Míková

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2003 11:01

Vážená paní Míková,

k Vašemu námětu na možnost parkování vozidel na chodníku Vám podáváme následující informaci.

Parkování na chodníku, dle zák. č.13/1997 Sb. o pozemních komunikacích se jedná o zvláštní užívání komunikace, a to v první řadě musí schválit vlastník, ve tomto případě majetkový správce. Tím je na většině území hmP příslušná oblastní správa TSK. Shodný podnět byl před necelým půlrokem iniciován prostřednictvím našeho odboru dopravy, nicméně stanovisko TSK bylo veskrze negativní. Protože podobné podněty jsou téměř na denním pořádku, obrátili jsme znovu na TSK o nové prověření situace. To by mělo proběhnout, po naší vzájemné dohodě, během příštího týdne. Pokud dojde k souhlasu, můžeme Vás ujistit, že nic nestojí v cestě tuto změnu dopravního režimu (parkování) z naší strany prostřednictvím příslušného dopravního značení zajistit. Jedinou problematickou otázkou zůstává, pokud vznikne nutnost zkosení obrubníků; tj. zajištění následného financování této akce.
Pokud tedy náš odbor obdrží k této věci kladné stanovisko, nevidíme žádný problém, proč Vašemu požadavku nevyhovět. Závěrem Vám doporučujeme kontaktovat odbor dopravy v termínu po 20. tohoto měsíce, kdy Vám stanovisko TSK zřejmě již budeme moci sdělit.

S pozdravem
Petr Pecen, odbor dopravyBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4480 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz