Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Křižovatka Bořislavka
Autor: Martin Hradecky (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2003 15:09

Na Křižovatce ul. Evropská, Na Pískách, U Dejvického Rybníčku je hrozná situace převážně s taxikářema jezdicima střibrnyma VW Pasat z letiště. Jelikož chtěji stihnout zelenou na křižovatce s Horoměřickou, při odbočování z ul. U Dej. Rybníčku vjiždějí občas i na červenou a ohrožují vozidla vyjiždějící z ul. Na Pískách a tím i chodce na přechodu kteří mají zelenou. Aby stihli zelenou na Evrospké u Horoměřické, jedou min. 80km/hod! Nešel by dát zpomalovací pruh u dětského hřiště v ul. U Dejvického Rybníčku (aby se nejezdilo tudy, ale ul. Starodejvická. Zaroven by se tim zde omezil provoz, když jsem zde jiz videl hodne kolizi automobilu s chodcema.
A hlavně seřídit jinak světelnou signalizaci na křižovatce s Horoměřickou.

Take si myslim, ze by mohli zacit policiste kontrolovat rychlost v ul. Evropska (Kulaták - Červený vrch) , kde se jezdi normalne okolo 60-70km/hod (v lepším případě) oproti předepsane 50.
M.H.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2003 13:49

Vážený pane,

Váš příspěvek směšuje několik věcí dohromady. Křižovatka Evropská x Na pískách x U dejv. rybníčku je křižovatkou, vybavenou světelnou signalizací, kde by průjezd měl být relativně bezpečný, samozřejmě za předpokladu, že všichni účastníci silničního provozu dodržují daná pravidla. Není-li tomu tak, musí zasáhnout Policie ČR, která ale rozhodně nemůže být všude (zejména s ohledem na rozsah panující nekázně). Taxikáři (obecně) nepatří jistě mezi skupinu těch nejukázněnějších řidičů, rozhodně ale nejsou sami, kdo vytvářejí kritické situace v silničním provozu.
Umísťování zpomalovacích prahů všude, kde se jezdí "rychle", z řady důvodů nelze. Ze strany občanů jsme za jejich občasné užití stále častěji kritizováni, pro negativní doprovodné jevy, které užití tohoto dopravního zařízení bezpochyby přináší. Krom toho, vyhýbáme se instalaci ZP na trasách autobusové dopravy. I Váš další požadavek, volající po převedení dopravní zátěže do ul. Starodejvická, není obecně akceptovatelný. Bohužel, dnes stále častěji se setkáváme s tendencí vyžadovat přesun nějaké zátěže "k sousedům", dále od vlastních dveří. Ale i v ul. Starodejvická žijí občané, stoupání komunikace je zde mnohem strmější a tím vyšší jsou zde i emise, zvláště při rozjíždění vozidel v koloně.
Na Evropské třídě uplatnilo hl. město systém tzv. zelené vlny. Komunikace je vybavena řadou světlných křižovatek (různě od sebe vzdálených), jejichž součástí jsou zpravidla i přechody pro chodce. Optimální nastavení (výpočet) světelné signalizace je proto velmi obtížné a někdy i nemožné. I z tohoto důvodu jsou (např.) některé přechody pro chodce koncipovány jako "dělené". Není proto již možné do nastavených časů zasahovat, např. se snahou výrazněji posílit některý boční směr.

Ing. René Fiala, odbor dopravyBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4432 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz