Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

vjezd do ulice Na Pískách - zrcadlo?
Autor: Tocháček (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2003 14:24

Rád bych upozornil na neúnosnou dopravně-bezpečnostní situaci při výjezdu z ulic Kulhánkovská a Berkovská do ulice Na Pískách. Před několika lety bylo v ulici Na Pískách zlegalizováno stání aut na chodnících. Již před tím však docházelo k tomu, že v bezprostřední blízkosti výše uvedených křižovatek stála auta na chodnících tak, že vůbec nebylo možné vidět do křižovatky a dávat přednost vozidlům na hlavní. Je zřejmé, že legalizací stání na chodníku se situace nezlepšila ale minimálně zůstává stejná či je ještě horší. Bylo by ideální, kdyby ta instituce, která povolila stání na chodníku (nevím zda odbor Magistrátu hl.m. či OÚ P-6) dotáhla svou iniciativu po letech do konce a buď zakázala stání a zastavení v bezprostřední blízkosti křižovatek nebo zde instalovala zrcadla. Při srovnání obou výjezdů s výjezdem do ulice Na Pískách z ulice Na Dyrince, kde zrcadlo instalováno je, by byla jejich instalace daleko více opodstatněná.
S pozdravem, D.T.

Re: vjezd do ulice Na Pískách - zrcadlo?
Autor: Jaroslav Bláha (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2003 13:52

Pokud se jedná o instalaci zrcadel na úrovni křižovatky Kulhánkovská a Berkovská, které vyúsťují do hlavní ulice Na pískách také mám ten názor, že je to velice potřebné.Jednak kvůli autům, které na chodníku parkují a není přes ně výhled, ale také kvůli vysoké rychlosti projíždějích aut, které po této dost frekventované hlavní silnici projíždějí. Například na křižovatce ulic Na Hanspaulce - Na čihadle dopravní zrcadlo umístěno je, ale rozhodně nejde ani zdaleka o tak frekventované místo jako v ulici Na pískách.
/ P.Tocháčku můžete mě kontaktovat, pokud chcete bližší vysvětlení ohledně doposud neinstalovaných dopravních zrcadel Na pískách. Mám totiž dojem, jste mne na tento problém v blízkosti těch křižovatek upozornil právě vy./

Re: vjezd do ulice Na Pískách - zrcadlo?
Autor: Tocháček (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2003 17:23

Vážený pane Fialo,
Vyjádření k otázce umístění zrcadla při výjezdu do ulice Na Pískách na Hanspaulce již není třeba, neboť jsem byl zpraven okrskářem MP panem Bláhou, že tato věc je v řešení, a že se zde snad v dohledné době zrcadel dočkáme.
S pozdravem, D. Tocháček.

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2020 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4425,4573,quote=1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz