Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Atletická-Běžecká
Autor: Tibor (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2003 15:38

Kdy se konečně změní dopravní řešení křižovatky Atletická-Běžecká. Pokud chcete tuto křižovatku projet směrem od strah. stadionu k televizní věži, musíte vjet až do protisměru, abyste viděli do křižovatky. Když byla Atletická hlavní bylo to určitě bezpečnější a přehlednější.
To opravdu čekáte, až tam někdo přijde o život???
PS. instalované zrcadlo je k ničemu, protože do něj není vidět - je pomalované barvou.

Re: Atletická-Běžecká
Autor: Tocháček (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2003 14:09

Uvedené uspořádání křižovatky, jež se mi rovněž jeví zcela nelogické, je staré pouze několik málo let (odhadoval bych tak asi 5). Původně byla Atletická hlavní a Běžecká vedlejší. Změna byla snad provedena kvůli nájezdu kyvadlových autobusů MHD od metra Dejvická při příležitosti akcí na strahovských stadionech. Vzhledem k tomu, že takovéto akce se zde konají nepříliš pravidelně a kyvadlová doprava je v takovém případě zajišťována autobusy ze Smíchova (z "břevnovsko-dejvické" strany Strahova naváží účastníky tramvaje na Dlabačov a Malovanku), pozbývá současné uspořádání křižovatky svůj smysl a bylo by vhodné vratit se k původnímu modelu či alespoň zprovoznit zrcadlo. Obdobně by se dalo pochybovat o uspořádání křižovatky Atletická X Skokanská, kde ovšem snad odůvodňuje současný stav vedení BUS linky 191.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2003 13:04

Vážení pánové,

změnu dopravního režimu této křižovatky nelze (prozatím) vzhledem k nedoporučení Policie ČR změnit. Veškeré graffiti na dopravních zařízeních (tedy i na zrcadlech) neprodleně po upozornění oznamujeme s požadavkem na odstranění a uvedení dopravního zařízení do čitelného stavu majetkovému správci. Zároveň děkujeme za upozornění.

S pozdravem
Petr Pecen, odbor dopravy

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2003 13:42

Vážení pánové,

místní úprava silničního provozu na křižovatce Skokanská x Atletická preferuje oblouk, pojížděný linkou MHD. Pro větší přehlednost je křižovatka osazena bezpečnostním zrcadlem.
Místní úprava silničního provozu na křižovatce Běžecká x Atletická souvisí s rozsáhlejším zásahem do dopravního režimu v celé oblasti, kdy v r.1996 byl pro občas uzavíranou komunikaci Vaníčkova vyznačen alternativní objezd oblasti Strahovského stadionu ulicemi Za Strahovem - Maratónská - Běžecká - Atletická. Trasa byla celkem logicky dopravním značením vyznačen jako "hlavní". Křižovatka Běžecká x Atletická je rovněž vybavena dopravním zrcadlem; nedávné poškození vandaly bylo naším útvarem nahlášeno správci komunikace.
Další zásahy do současné místní úpravy silničního provozu nejsou tč. připravovány.

Ing. René Fiala, odbor dopravy

Nesouhlas s vyjádřením Úřadu městské části
Autor: Tibor (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2003 14:27

Pane ing. Fialo,
asi jste křižovatku Skokanská x Atletická vůbec neviděl. Žádné zrcadlo tam není a nikdy nebylo instalováno.
Křižovata Běžecká x Atletická je tak nepřehledná (ze směru od Strah. stadionu k OIRT), že se každý den bojím, když tudy projíždím, že do mě někdo nabourá. Do této křižovatky musíte vjet až za hranici svého pruhu, aby jste do ní viděli a mohli pokračovat v jízdě. Postavte se tam na půl dne a uvidíte dost kolizních situací. Důvod změny z roku 1996, který uvádíte, dávno není pravdou. Nechápu, proč se tolik bráníte k jejímu uvedení do původního a bezpečnějšího dopravního řešení.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2003 08:23

Vážený pane Tibore,

nevím, kdo z nás dvou tu křižovatku (Skokanská x Atletická) nikdy neviděl. Zajel jsem si dnes (3.10.) inkriminované zrcadlo zkontrolovat (o jeho instalaci jsem kdysi rozhodl), protože i zrcadla se občas kradou, ale k mému potěšení bylo na svém místě a plnilo svou dopravní funkci.

S pozdravem
Ing. Fiala, odbor dopravy

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Tocháček (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2003 11:40

Vážený pane Fialo,
rád bych se vrátil k původnímu tématu, tj. křižovatce Atletická - Běžecká. Je sice pravdou, že zrcadlo je zde instalováno ("skrývá" se ovšem pod větvemi stromů, což v době, kdy mají stromy listí, jeho význam značně snižuje), avšak je též pravdou, že současné uspořádání křižovatky je dle mého mínění nelogické a nebezpečné. Jak zmiňuje pan Tibor, pro dání přednosti v jízdě je nezbytné vyjet zcela mimo vlastní pruh, čímž je ohrožena bezpečnost vozidel jak na hlavní tak vedlejší ulici. Původní důvod pro toto uspořádání křižovatky - průjezd MHD - je zcela neaktuální již několik let. Snad jediný význam tohoto uspořádání křižovtky je ve zpomalení "rychlých jezdců" v ulici Atletické.

Rád bych Vás pane Fialo požádal v této souvilosti o vyjádření k otázce umístění zrcadla při výjezdu do ulice Na Pískách na Hanspaulce - viz dotazy z 26. a 28.8. 2003.
Děkuji, D. Tocháček

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Tocháček (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2003 17:22

Vážený pane Fialo,
Vyjádření k otázce umístění zrcadla při výjezdu do ulice Na Pískách na Hanspaulce již není třeba, neboť jsem byl zpraven okrskářem MP panem Bláhou, že tato věc je v řešení, a že se zde snad v dohledné době zrcadel dočkáme.
S pozdravem, D. Tocháček.Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4412 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz