Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Terronská ulice
Autor: Monika Horáčková (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2003 08:23

Dobrý den!
Ráda bych upozornila na stále více neúnosnou situaci v ulici Terronská. Je zde čím dál větší provoz. S tím se samozřejmě nic dělat nedá, ale rychlost se kterou tudy řidiči projíždějí je nebezpečná. Rozhodně to není 50km/hod., která je ve městě povolena. Typovala bych, že se zde jezdí skoro stovkou. Proto bych žádala Úřad MČ Prahy 6, aby se k tomuto problému vyjádřil.
Navrhovala bych zde umístit příčné zpomalovací prahy, alespoň v okolí přechodu pro chodce v okolí ZŠ Interbrigády.
Děkuji Horáčková

Re: Terronská ulice
Autor: Ivo Vlasák (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2003 12:04

V ulici bydlím a není to zcela tak, že by auta jezdila "skoro stovkou". A jako zcela zcestné bych viděl tuto hlavní ulici opatřit zpomalovacími prahy, které předpokládají snížení rychlosti až na 20 km/h. Tím dojde k neúměrnému zvýšení exhalací. Možná by stačilo, aby byly uvedeny do provozu semafory na křižovatkách s Rooseveltovou a nám. Intrbrigády, které po dobu prázdnin nefungují. Horší je, že ulicí jezdí stále více těžkých nákladních aut s vleky, které na mnoha nerovnostech poskakují a působí velký hluk.

Re: Terronská ulice
Autor: Vítek (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2003 07:22

Pene Vlasáku,
zcestné mi to ani zdaleka nepřipadá. Sám, jako řidič, zpomalovací prahy nemám rád, ale rozhodně by vyřešily problém o kterém píše paní Horáčková. Bydlím totiž také v Terronské ulici a vím, že zde každé ráno jezdí jako blázni. Možná je to teď o prázdninách lepší, ale během školního roku je situace špatná.
Vítek

Re: Terronská ulice
Autor: Ivo Vlasák (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2003 10:19

Vážený pane Vítku,

asi máme každý jiný úhel pohledu. Zpomalovací prahy nelze instalovat na komunikacích s takovým provozem jaký v Terronské je. Když celou záležitost hodně přeženu, tak můžete požadovat instalaci těchto zpomalovacích prahů třeba na Evropské, protože tam také dochází (a mám dojem, že mnohem častěji) k porušování stanovené rychlosti. A snad si dovedete představit jak by to tam vypadalo.
Úřad MČ Prahy 6 nezajišťuje provoz na komunikacích. Mám dojem, že máme instituci, která by měla zajišťovat dodržování právních předpisů. To, že se tak neděje, není dobrým vysvědčením Policie ČR a Městské policie. To ale ani jeden z nás, bohužel, nezměníme a tak musíme jen stále upozorňovat.

Re: Terronská ulice
Autor: Rudolf Stein (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2003 21:32

Nejsem též,jako motorista spokojen s množícím se počtem "zpomalovačů" na našich ulicích.Problém rychlosti neřeší a naopak zatěžuje občany bydlící v okolí nadměrným výskytem výfukových zplodin.Souhlasím s tím,že dodržování dopravních předpisů je věcí Policie,ale to je jiná kapitola.
Rudolf Stein

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2003 13:53

Vážená paní,

jsme nuceni konstatovat, že dopravním problémem MK Terronská není ani tak nedodržování max. povolené rychlosti (ta je zde relativně "v normě"), ale hlukové projevy, vyvolané jízdou vozidel po nepříliš kvalitním povrchu dlážděné vozovky. Instalace zpomalovacích prahů by tento stav ještě výrazně zhoršila (jde o oboustranně zastavěnou oblast). Přechod pro chodce u ZŠ nám. Interbrigády je, krom toho, zabezpečen světelnou signalizací, takže instalace ZP je zde zcela zbytečná. Snížení hlukové kulisy při průjezdu vozidel bude možné pouze provedením celkové rekonstrukce povrchu vozovky. Tu ale v současné době její správce, TSK hl.m. Prahy, neplánuje.

Ing. René Fiala, odbor dopravy

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Jaroslav Skalický (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2003 15:22

Instalace zpomalovacích prahů by naopak mohla pomoci - ale je nutné volit správný typ a konrétní provedení, obecně je i nemluvněti jasné, že se stoupající rychlostí vzrůstá hlučnost, zvláště pak při jízdě na dlážděném povrchu. Při případné rekonstrukci ulice je možné též zúžit jízdní pruhy a tím donutit řidiče zpomalit. Je to osvědčené řešení.

Pokud je některému motoristovi tak líto lidí dusících se zplodinami, pak by stačilo a by občas použil vlastní nohy :-) Protože nesmrdí zpomalovací práh, nýbrž spálená nafta či benzín z jeho vozidla. Takže nemaskujme své přání řítit se volně a bez brždění za nějaký soucit s lidmi , kteří si díky nám neotevřou okno. A to i na ulicích, kde žádné prahy nejsou.

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Jana Malá (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2003 22:26

Vážení, sice u školy Náměstí Interbrigády je instalován semafor, v době školního vyučování i funkční, stojí u něj i městská policie v ranních hodinách, ovšem to řidičům nebrání v tom, aby ne přechod vjížděli v době, kdy pro ně svítí červená, jak se tostalo mě 8.9. v 7,55 hod

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2003 08:49

Vážení dopisovatelé diskusního fóra,

skutečnost, že někteří řidiči motorových vozidel jezdí na "červenou", je jistě trestuhodná (pro pěší to ovšem platí v plné míře také), to už je ale jednoznačně "chleba" Policie ČR a je na ní, aby uvedený nešvar zlikvidovala. Objektivně ale je nutné konstatovat, že současný rozsah nekázně na našich komunikacích vysoce překračuje možnosti policistů.
V současné době je dolaďován návrh novely zákona o provozu na pozemních komunikacích, která zavádí dlouho diskutovaný bodový systém, který by měl (konečně) umožnit dočasné odebrání řidičského průkazu těm řidičům, kteří nasbírají příslušný počet "trestných" bodů. Podle odborných kruhů teprve tento "strašák" snad poněkud ukázní naši motoristickou veřejnost (alespoň to lze dovodit ze zahraničních zkušeností).

S pozdravem
Ing. Fiala, odbor dopravy

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Jana Malá (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2003 21:03

Přes tento přechod vodím každé ráno děti do školy a kromě městského policisty jsem tam nikdy jiného policistu neviděla. Pokud řidič projede na červenou, když my chodci máme zelenou, tak jediné co "měšťák" udělá je že zakroutí hlavou. Tak mě zajímá, kdo těm neukázněným řidičům bude dávat ty trestné body. Po tomto přechodu chodí děti i vdobě, kdy už tam MP není a interval kdy padne pro chodce zelená po zmačknutí tlačítky je úplně nemožný.Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4402 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz