Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Parkování automobilů
Autor: Petr (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2003 15:11

Vážení přátelé,

hlava mi občas nebere, co všechno obyčejný chodec musí zažít při cestě po chodnících v naší městské části. Před přechodem zaparkovaná nákladní auta - takže chodec vstupující do vozovky vůbec nevidí, zda něco zleva přijíždí, auta zaparkovaná na chodnících, aby jejich majitelé mohli něco vyložit - a ty chodče jdi kudy uznáš za vhodné. V Bubenečské ulici, v prostoru mezi ulicemi Raisova a Českomalínská mají automobily povolené stání na kraji chodníku, v prostoru mezi vozovkou a chodníkem samotných. Aby řidiči náhodou při najíždění na chodník přes obrubník nepoškodily svého plechového miláčka, najíždí na parkovací místo po chodnících, v místech bezbariérových nájezdů pro imobilní občany. (Týká se zejména krajních míst na rozích ulic Raisova x Bubenečská a Českomalínská x Bubenečská). Když již se zmiňuji o té Bubenečské, vrcholem výsměchu a arogance moci je před zdejším policejním areálem zaparkovaný automobil na chodníku, proti vyústění Raisovy ulice. Stává tam dost často, jde o soukromý automobil /nejčastěji s označením Přerost a Švorc/ kus v nyní již rozježděném trávníku, kus na chodníku samotném. Zhruba před dvěma lety zasazený strom již přišel díky tomuto parkování o kusy kůry a nic se neděje. Zábradlí, které je zde zasazené, totiž nezabíhá /jako protilehlé/ až na chodník, tak tam ten auťáček klidně foukneme. Chodí tu desítky policistů (státních) chodí tu desítky policistů (městských), ale nikomu to nevadí. Zřejmě mají obavy, co kdyby to auto bylo někoho výše postaveného.... Není to smutné?

Petr

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Tomáš Chalupa, starosta (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2003 18:41

Vážený pane Petře,

velice děkuji za upozornění. Vyžádal jsem si vysvětlení ředitele policie v Praze 6.
Přeji hezký den

Tomáš Chalupa, v.r.

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: hombre (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2003 15:46

Pane Petr, mam taky dojem, ze automobily spatne parkujici povetsinou na chodnicich, jsou pro policii neviditelne, pripadne je zajisti jeste botickou, aby snad s nimi nekdo nemohl odjet sad smiley (viz starsi prispevky Causa Kafkova...)Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4386,4401,quote=1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz