Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Řazení v jízdních pruzích směr Sparta
Autor: Ferda (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2003 12:40

Zajímalo by mě, kdo přišel na nápad se řazením na Špejcharu směr Sparta.Do jednoho jízdního pruhu vtěsnat vše kromě autobusů, kterých tam jezdí jen pár. To je stejný nesmysl, jako řazení jízdních pruhů podél Letenské pláně. Místo, aby se doprava usnadnila, tak se naopak ztěžuje a jelikož naši řidiči jsou na posledních stupních, co se týče dodržování předpisů a policajti se tam objeví jen sporadicky, vznikají kritické situace. Dojděte se tam - na Špejchar - někdo podívat a uvídíte, co bylo vytvořeno.

Re: Řazení v jízdních pruzích směr Sparta
Autor: Kašpárek (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2003 15:04

Ferdo, jak se tu už psalo ten nápad měl Magistrát a Sparta je Praha 7. Tady se to bohužel nevyřeší. Už jsem na toto téma taky napsal pár mejlíků, protože takovou debilitu může vymyslet pouze totální dopravní nevzdělanec.

Re: Řazení v jízdních pruzích směr Sparta
Autor: Ferda (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2003 17:51

Sparta je Praha 7, ale Špejchar Praha 6 a ty úpravy se určitě dělají ve spolupráci 6 i 7 a dopravy z Magistrátu. Jsem zvědavý, jak to dopadne v září. To bude zácpa až do Břevnova.

Re: Řazení v jízdních pruzích směr Sparta
Autor: Kašpárek (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2003 14:54

No zvlášť pikantní je, že do pruhu pro autobusy se nesmí jenom pondělí až pátek v hodinách od 8 do 12 a od 14 do 18 (asi tak nějak plus mínus hodina). Řidič tedy musí ve zlomku sekundy posoudit jestli je pondělí za pět minu 8, nebo 8 a pět minut a co když mu půjdou špatně hodinky (taky mohou jít hodinky špatně policajtovi - kdo to rozsoudí). Jinými slovy je to nesmysl. Když už je Magistrát přesvědčen, že takováto úprava je skutečně nezbytně nutná, tak ať tam osadí nějakou mechanickou (sklápěcí, otáčecí...) značku, která řidiči jasně řekne teď můžeš - teď nemůžeš. Podle mého názoru je to však jen omezení, které dopravě přinese jen zhoršení právě tak jako svedení dvou jízdních pruhů do jednoho u tramvajové zastávky Sparta.

Re: Řazení v jízdních pruzích směr Sparta
Autor: hombre (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2003 21:43

Na me to zuzeni na Spejchare pusobi tak, ze zamerem ma byt asi snizeni prujezdnosti aut krizovatkou Spejchar smer Sparta, aby zacpa, ktera je pernamentne na Letne se presunula trochu dal, na Prasny most. V kazdem pripade kapacita Milady Horakove je uz davno prekrocena a vsechny tyto upravy jsou jen malymi kosmetickymi zakroky, ktere prujezdnost a plynulost nevyresi. Bude tim resenim severni okruh? A kdy se ho dockame? Dopravni situace v useku Prasny most - Letenske namesti je uz neunosna...

Re: Řazení v jízdních pruzích směr Sparta
Autor: Josef Jůza (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2003 22:06

Dovolil bych si ctěné pány kritiky autobusového pruhu upozornit, že úzké místo je až za odbočkou na smyčku Špejchar, kde se obrací většina autobusů využívajících pruh. Na rozdíl od nich považuji za správné, když tisíce lidí v autobusech nejsou tolik zdržovány stovkami v autech čekajících před místem, kam ony autobusy stejně nejedou.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2003 11:36

Vážený pane,

jak bylo již sděleno v předchozích stanoviscích, o převedení tohoto dočasného (popovodňového) opatření do režimu "trvalé" rozhodlo hlavní město Praha, na základě pozitivních zkušeností z doby po povodních a na základě kladného ohlasu veřejnosti, která poměrně hlasitě volala právě po zachování řady dočasných preferenčních opatření v trvalé platnosti. Byl by jistě nesmysl zachovávat volný pruh pro autobusy např. na magistrále a Nuselském mostě, když tam žádný (ve dne) nejezdí, zde ale linky MHD projíždějí (108, 174 a 216) a město proto důvod k preferenčním opatřením mělo (viz též např. Vrchlického, Kukulova, aj.). Opatření s městskými částmi projednáváno nebylo (alespoň nám o tom není nic známo). Výkon státní správy na místních komunikacích I.třídy náleží hlavnímu městu ( v zast. odborem dopravy MHMP); souhlas dotčené městské části není vyžadován.
I když to řadě "skalních" motoristů asi nepůjde "pod fousy", je třeba počítat se skutečností, že hl. město bude v politice preference MHD pokračovat i v budoucnu. Lokální dopravní situace v úseku Prašný most - Špejchar je, nicméně, pouze dočasná, protože již v příštím roce by měla být zahájena další výstavba Městského okruhu, v úseku Špejchar - Pelc-Tyrolka, která s postupnou výstavbou navazujících úseků (Myslbekova - Prašný most a Prašný most - Špejchar) řádně "zamíchá" s veškerou dopravou v tomto území. Pokud se nyní město (ústy svého primátora) přihlásilo k zájmu pořádat OH v r. 2016, je evidentní, že další odklad výstavby velkých dopravních staveb není již možný.

Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetiky

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2003 17:25

Je směšné, jak pražáci brojí za svá sobecká práva vozit si denně zadnici po přecpaných vozovkách.
Je směšné, jak městský zastupitel okamžitě zneužil zprávy o Olympiádě, aby zdůvodnil, proč se musí na Špejcharu stát v jednom pruhu :-) Nemyslím si, že by "okruh" od Strahovského tunelu směr Holešovice zásadně vyřešil situaci na magistrále Milady Horákové. Zásadním řešením je dobudování vnějšího okruhu. Bez ohledu na to, jestli půjde o trasu tu nebo onu. A vo vo vo ... tom to je.
Venkovan
(dříve jsem studoval v Dejvicích)

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: hombre (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2003 18:59

Honzo, neni moc smesne, ze prave pres Letnou vede trasa snad 90% venkovanu, kteri se chteji dostat ze zapadu na sever...

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: stewart (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2003 17:59

Podle meho nazoru je logika prosta: do Veletrzni a Letenskeho tunelu se vice aut proste nevejde. I kdyby kolem ostruvku u Sparty vedly dva pruhy, dnes zdanlive prazdny pravy pruh pro odboceni do tunelu by se rychle zaplnil, vcetne celeho Leten. tunelu. Za teto situace je zbytecne, aby do jednoho pruhu u Sparty ustily 2 pruhy od Prasneho mostu + treti pruh z Badeniho (ti co objedou kolonu ul. Na Valech nebo Jeleni). Myslim si, ze snizeni poctu pruhu na spejcharu situaci pro auta vyrazne nezhorsilo, ale pro BUSy je to velky prinos. Casto jezdim pres letnou (tramvaji a divam se z okenka) a zda se mi, ze na Leten. plani je situace naopak trosku lepsi, nez kdyz na Spejcharu byvaly 2 pruhy, takze se to castecne vykompenzuje.

Pravdou je, ze zpusob vyznaceni BUS pruhu neni idealni - casove omezna cast najednou mizi do celodenne vyznaceneho radiciho pruhu. Myslim, ze by to cele radsi melo byt celodenni.

V diskusi zaznelo, ze ve vyhrazenem pruhu jede jen par BUSu - nezapominejme, ze v jednom kloubovem busu jede tolik lidi jako ve 40ti autech! (BUS obsazen na 50%, auto prum. 1.5 cloveka).

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Maniac (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2003 11:58

Situace v daném úseku je řešena opravdu velmi špatně. Preference autobusů na úkor automobilů je nesmysl, protože by mohly preferenčně používat tramvajový pás, kdyby tam nějaký idiot nerozhodl zrušitl beton a nevysázet travičku. Přínos pro cestující MHD by byl zřejmý, přestupy by probíhaly jednodušeji v rámci společné stanice s tramvají. Dalším nelogickým řešením je jen jeden pruh kolem zastávky Sparta, kdy jesou nuceni čekat i řidiči odbočující do letenského tunelu nebo ke kachlíkárně, kde se kolony netvoří na rozdíl od směru pražského okruhu směrem k Holešovicům.

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: MIlan Krešl (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2003 13:50

Ano, je potřeba lidem, kteří se honí po Letné kvůli zvyšování srdečního tepu, pořádně ztrpčovat život. Je potřeba místo bílé čáry před Spartou postavit mezi pruhy betonovou zeď. a permanentní radar. Jinak ty vyčůránky, kteří nehodlají stát ve frontě jako ti blbečkové, dodržovat předpisy nedonutíme. Jestli se vám to nelíbí, jeďte tramvají nebo autobusem, ta jede rychleji. Jenže tam holt nemáte ten pocit svobody, že ?Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4373 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz