Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Přechody u zastávek Vypich
Autor: Pavel Šimoníček (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2003 11:43

Mezi tramvajovými a autobusovými zastávkami Vypich jsou přes Bělohorskou ulici dva přechody. Tyto přechody jsou sice řádně značeny jak vodorovným, tak svislým dopravním značením, nicméně toto značení se při stávající hustotě provozu jeví jako nedostatečné. Ve směru z centra je dopravní značka přechod pro chodce umístěna na pravém okraji vozovky, což je však v tomto případě až za pruhem autobusové zastávky a pokud na zastávce stojí dva autobusy je zcela zakryta. Ve směru do centra je sice těsně vedle vozovky, ale pokud zastaví auto v pravém pruhu, opět není vidět. Denně zde dochází k řadě situací, kdy auta jedoucí v pravém pruhu, a to ať z centra nebo do centra, zastaví a dávají přednost chodcům a auta jedoucí v levém pruhu tyto chodce nejenom omezují, ale i ohrožují a došlo zde i k několika střetům. Chci se proto zeptat, zda by nešlo umístit svislé značení i na refýže tramvajových zastávek a doplnit jak tyto, tak i stávající značky o zvýrazňovací žlutou reflexní plochu ? Mám za to, že tato úprava by přispěla k bezpečnosti chodců pohybujících se v tomto prostoru.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2003 13:53

Vážený pane Šimoníčku,

místní komunikace Bělohorská není (v tomto úseku) v naší správě a proto jsme Váš podnět postoupili k posouzení odboru dopravy Magistrátu hl.m. Prahy. Umísťování DZN Vámi navrženým způsobem (na tram. ostrůvek) není optimálním řešením, existují však možná řešení jiná. Obdržíme-li od OD MHMP vyjádření, umístíme jej na stránky DF.

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetikyBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4359,4359,quote=1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz