Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Sportovni hala pri ZS Santrochova 
Autor: Jan Novák (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2003 14:29

Jelikož na příspěvek pan Harta ani v obecném fóru nikdo stále neodpovídá, zkusíme pana Fialu na dopravě, který nám k tomu určitě něco poví:
Zajimalo by me, jak je mozne, ze mestska cast Praha 6 jako investor stavby sportovni haly pri ZS Santrochova mohla schvalit architektonicky navrh, na jehoz zaklade doslo k 100% zastaveni stavajiciho chodniku pristupovym schodistem k hale. Situace je nyni takova, ze chodnik je zcela prerusen schodistem. Chodec ma troji moznost, bud prejit na zarostly protejsi chodnik (reseni nevhodne), nebo obejit po vozovce (reseni zcela nevhodne) nebo vystoupat po schodech haly a zase sestoupat na strane druhe. Myslim ze matky s kocarky a lide o holi budou nadseni, ze si mohou take trochu zasportovat.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2003 09:47

Vážený pane Nováku,

Vaše obavy naštěstí nejsou na místě. Součástí výstavby haly je i rekonstrukce přilehlého úseku komunikace, spočívající v rozšíření chodníku na úkor vozovky (ta bude současně zjednosměrněna). K úpravě dochází právě z toho důvodu, že Vámi zmiňované schodiště zasahuje do stávajícího chodníku v takřka celé šíři a docházelo by tak k situacím, které jste popsal. Chodník v novém šířkovém profilu bude široký dostatečně a bude v délce schodiště oddělen od vozovky zábradlím, aby nedocházelo ke vbíhání sestupujících (ze schodiště) do vozovky.

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetiky

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Jan Novák (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2003 12:22

Děkuji za odpověď,
pouze mě zaráží, že jako majitelé sousední nemovitosti v Šantrochově ulici jsme nebyli o záměru takovýchto úprav nijak informováni. Můžete mi alespoň přiblížit, jaký úsek Šantrochovy ulice bude jednosměrný, a kterým směrem bude průjezdný?
Jan Novák

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Marek Hart (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2003 13:30

Dekuji za odpoved

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2003 14:03

Vážený pane Nováku,

jednosměrný provoz je předpokládán ve směru od komunikace Čílova (Nad alejí), pravděpodobně k odbočce do MtŠ.
Vlastní výstavba objektu (komunikace) není v gesci odboru dopravy a proto se nemůžeme vyjádřit, které subjekty jsou neopomenutelnými účastníky stavebního (či jiného) řízení.

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetiky

škola Šantrochova
Autor: Rudolf Stein (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2003 13:05

1.pokud bude komunikace Šantrochova zjednosměrněna,tak to musí být až na křižovatku s odbočkou na parkoviště u restaurace U Morgana a nikoliv k odbočce k jeslím(nesprávně uvedeno mateřská škola).
2.z vyjádření ÚMČ není jasné jest~li bude chodník v Šantrochově ul.rozšířen pouze u vchodu do nové haly(nesmyslně) nebo v celé délce podle školy(neekonomické).Překvapuje mne,že ÚMČ neví co se bude dít s komunikací v jeho obvodu(byť to nemá v gesci) ,kterou používají převážně občané Prahy 6.
3.aktivity kolem školy Šantrochova můžou vyvolávat domněnku o zdánlivém nadržování tomuto subjektu(s ohledem např.na nedalekou ZŠ Na okraji) a současně i podezření na rodinné propojení mezi vedením školy a Magistrátem hl.města Prahy.Rád přijmu fakta,že tomu tak není.

Rudof Stein
Na Klášterní 1899/6

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2003 15:20

Vážený pane Steine,

K bodu 1 :
Projekt dopravního značení investor (příp. jím pověřený subjekt) teprve předloží; ten bude následně projednán s DI Policie ČR a bude buď potvrzen, nebo korigován (prozatím byl pouze odsouhlasen záměr komuniikaci zjednosměrnit). Za chybné označení objektu proti ZŠ se omlouváme (označení bylo převzato z předložené projektové dokumentace, kde je uvedeno "Mateřská škola"); z hlediska projednání změny místní úpravy silničního provozu nicméně tento fakt není relevantní.
K bodu 2 :
Nevíme, z čeho soudíte, že nám není znám návrh úpravy komunikace (k čemu bychom se potom vyjadřovali ?!?). Chodník bude rozšířen plynule od křižovatky s ul. Nad alejí (Čílova), s tím, že rozšířený úsek chodníku končí před připojením pozemku školy na místní komunikaci, neboť jak správně uvádíte, rozšíření pouze v místě schodiště by nebylo nejlepším řešením, právě tak jako rozšíření chodníku v celé délce by bylo neekonomické.
K bodu 3 :
Jedná se o nepodloženou spekulaci, ke které nejsme kompetentní se vyjadřovat.

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetikyBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4356 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz