Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Vyjádření Úřadu městské části - k diskusi na téma "Přechod u Drancy"
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2003 14:42

Vážení diskutující,

Ústav dopravního inženýrství hl.m. Prahy posoudil (na základě naší žádosti) místní úpravu silničního provozu na zmiňovaném přechodu, s tím, že stávající dopravní značení, které je zde užité, je správné. ÚDI, nicméně, doporučil některá možná (nastandardní) doplnění stávajícího dopravního značení, s ohledem na co nejlepší informovanost přijíždějících řidičů a s přihlédnutím ke skutečnosti, že přechod pro chodce se nachází na horizontu nivelety, mimo klasickou křižovatku.
Posudek byl projednán na komisi dopravy (při Radě MČ); vzhledem k tomu, že MK Evropská, jako MK I.třídy, je v přímé správě hl.m. Prahy, postoupili jsme posudek a návrhy ÚDI odboru dopravy MHMP se žádostí o posouzení navrhovaných (variantních) úprav a jejich případnou realizaci.
K tomu nám ovšem nezbývá než poznamenat, že stěžejním bezpečnostním problémem (a rizikem) uvedeného přechodu pro pěší je především fatální nerespektování světelné signalizace ze strany (zejména) pěších, kteří svým chováním zde doslova hazardují se svými životy.
Se skutečností, že frekventovaná komunikace I.třídy půlí sídliště vedví, bez možnosti mimoúrovňového křížení pěší a automobilové dopravy, v této chvíli asi nic neuděláme; mimoúrovňový přechod (podchod) je plánován až v budoucnu na křižovatce Evropská x Liberijská x Horoměřická.

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetikyBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4354 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz