Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

mestsky okruh
Autor: Tomas Kobylak (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2003 18:49

Precetl jsem si na tomto foru, ze dle pana Fialy by se mela pristi rok zacit stavet dalsi cast mestskeho okruhu od Strahovskeho tunel na Pelc-Tyrolku. Pripada mi to trochu jako spatny vtip. Doposud jsem totiz ani v naznaku neslysel , ze by se zacal stavet severozapadni expresni okruh. Bez nej totiz prevezme tuto funkci co jineho nez tento mestsky okruh. A to znamena jen zvyseni provozu ve meste. Zkratka takova druha severojizni magistrala. Zajimalo by me tedy co se deje s expresnim okruhem , a proc se uvazuje o stavbe mestskeho okruhu v okamziku, kdy stavba expresniho jeste nezacala a tudiz ani neni zrejme, kdy bude dokoncena. Bude radnice Prahy 6 podporovat uprednostneni vystavby expresniho okruhu pred mestskym ?

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2003 09:26

Vážený pane Kobyláku,

pokud půjde vše dobře, skutečně by mohla stavba Městského okruhu (úsek Špejchar - Pelc-Tyrolka) začít koncem příštího roku. Uvědomme si ale, že jde o stavbu velmi náročnou, realizovanou raženou technologií (vč. navazujícího úseků Myslbekova - Prašný most). Celá stavba proto může být dokončena nejdříve kolem roku 2011, dle dosavadních zkušeností s obdobnými stavbami (SAT) spíše i později. V té době by už Pražský okruh (v úseku Ruzyně - Březiněves) měl být dávno v provozu.
Veškeré informace (zejména ty termínové) je nutné ale chápat pouze hypoteticky; stavby tohoto druhu se potýkají v hl. městě s řadou problémů ze strany odpůrců (viz např. tunely Mrázovka), takže různá zpoždění ve výstavbě jsou více než pravděpodobná a uvádění přesných termínů zahájení (ukončení) jednotlivých staveb by bylo více než nekorektní.
Je třeba ještě upozornit na skutečnost, že investorem výstavby Pražského okruhu je stát, zatímco investorem Městského okruhu je hl. město. Městská část může výstavbu ovlivnit více méně pouze stanovisky, příp. odvoláním se proti nějakému rozhodnutí. Jakékoliv zpožďování uvedených staveb ale není v našem zájmu.

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetikyBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4339 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz