Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

"kvalitní" oprava
Autor: Miloš Lisý (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2003 07:50

V minulém týdnu nechala společnost TSK "opravit" povrch ulic v Malém Břevnově. "Oprava" spočívala v nanesení penetračního roztoku na vozovku. Ponechávám stranou takovou maličkost, jako to, že povrch ulic nebyl kvalitně vyčištěný a penetrační roztok byl aplikován u obrubníků do prachu. Rozum však zůstává stát nad tím, že výtlukám na vozovce nebyla věnována žádná pozornost - nebyly zaplněny, pouze napuštěny zmíněným roztokem. Postup TSK připomíná něco mezi Potěmkinovou vesnicí či bývalou vojenskou praxí zvanou "generálka štětcem".
Zajímalo by mne, zda byla tato akce provedena s vědomím odboru dopravy, dále jaké náklady byly na tuto akci vynaloženy, kolik by stála klasická oprava ulic a naposledy proč opravu prováděla brněnská firma.
Děkuji.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2003 08:16

Vážený pane Lisý,

městská část není vlastníkem místních komunikací, proto je ani neopravuje, opravy nefinancuje a tudíž ani nevybírá firmy, které se na akcích podílejí. Opravy komunikací tohoto (malého) rozsahu provádí správce na všeobecné povolení, které je vydáváno vždy na kalendářní rok. Podmínky, stanovující jaké akce mohou být pod tímto všeobecným povolením prováděny, jsou přesně určeny ve spolupráci s DI Policie ČR a Magistrátem hl.m. Prahy. Informaci o tom, že práce proběhnou tehdy a tam, nám správce komunikací samozřejmě sděluje. Vaše připomínky proto rovněž postupujeme správci komunikací (TSK hl.m. Prahy), aby je vyhodnotil, příp. aby z nich vyvodil případné důsledky pro dodavatele.

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetikyBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4320,4324 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz