Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

?
Autor: ing. Pavel Meduna (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2003 20:50

Žádám Vás o vyjádření k situaci parkování motorových vozidel v oblasti kolem metra Hradčanská. Spousta řidičů zde nechává vozidla a dál jezdí městskou hromadnou dopravou. Problém je v tom, že zde je velmi málo místa k parkování, a na tom se "přiživuje" (promiňte ten výraz, ti pánové samozřejmě dělají svou práci) městská policie, která i menší prohřešky řidičů trestá pokutami, místo toho, aby se řešil problém jiným způsobem, např. podzemními garážemi, nebo alespoň nakreslenými pruhy na parkovních stáních. Nejsem natolik naivní, abych si nedokázel alespoň zhruba spočítat, že každé toto řešení něco stojí. Proč ale např. na slepé části ulice K Brusce je přechod pro chodce v šíři cca 3 metry (nakresleno cca před rokem) a odstavné parkoviště na křižovatce Bruska x Na Valech není lépe definováno z hlediska parkovacích míst? Proč není zřetelně označeno stání na ulici K Brusce? Nebo ať je to rozumným způsobem zpoplatněno! Měl jsem zde ve své kanceláři klientku, která se o svůj vůz bála a sjednávala si havarijní pojištění, auto jsem musel vidět, vzhledem k tomu, že nenašla místo k parkování, nechala 10min. stát auto na pofiderním zákazu zastavení K Brusce 1 (slepá ulice). Dostala oprávněně vzhledem ke značce pokutu, z hlediska lidského nemohla na tomto stání nikoho ohrozit ani omezit. Když jsem se bavil s policisty o těchto věcech, sdělili mi, že tyto věci nemohou ovlivnit, že je to věcí magistrátu, a že nmají povinnost takto reagovat. Vím, že toto jsou jen střípky z celku, přesto Vás chci požádat, v rámci možností, přispět k podstatnému.
S pozdravem, Pavel Meduna, Pod Novým lesem 90, 16200 Praha 6

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2003 13:21

Vážený pane Meduno,

otázka zvýšení kapacit parkovacích stání na území m.č. Praha 6 je v kompetenci ÚMČ - odboru územního rozvoje. Nyní k Vašim návrhům. Pokud Váš klient nebo kdokoli jiný poruší stanovený dopravní režim a je následně pokutován, není přece následný postih dán „pofiderním“ zákazem zastavení. Každé dopravní značení má svůj smysl a to že Vaše klientka dostala pokutu v místě označeném zákazem zastavení, tím zcela jasně porušila ustanovení platného zákona č. 3261/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, přičemž uvedené dopravní značení je pouze zdůrazněním zákazu zastavení vyplývající z obecné úpravy pravidel provozu (§ 27, odst. 1, písm. n) cit. zákona - řidič nesmí zastavit a stát v místě před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci - ve zkratce v místě vjezdu, resp. výjezdu). Z hlediska lidského a hlavně dopravního však Vaše klientka ohrozila, resp. omezila vyjíždění vozidel z objektu fy Škoda, resp. z podzemních garáží sousedního objektu a postih ze strany MP lze proto považovat za zcela oprávněný.

S pozdravem
Petr Pecen, referent oddělení dopravy a energetikyBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4307 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz