Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetiky
Autor: Agnesa Dvořáková (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2003 11:53

Vážený pane,
v Ruzyni, při příjezdu Libockou ze směru od Petřin, na křižovatce ve tvaru T (pro přesnější orientaci: je tam Pizzeria Fabiano) se často stávají nehody. Řidič absolutně nemá výhled doleva, navíc je těsně u kraji vozovky postaven plot, a hned za plotem vysazeny stromy. Tím je už tak nedobrý výhled doleva (nepomůže zastavit na stopce, stejně není vidět) téměř znemožněn.
Jako řidič na této křižovatce vždy trnu, aby něco nevyjelo zleva.
Jako rodič dítětě, které 8 let chodilo pěšky na Gymnázium nad alejí, jsem trnula taky. Dcera vystoupila ze 108 směr letiště, pak musela na druhou stranu chodníka, protože na této straně nikdy chodník nebyl. Na křižovatce musela opět přes silnici, aby se dostala na 179 na Petřiny.
Ptám se, co jste udělali pro vyřešení této situace????
Ohrazený pozemek je soukromý, ale má sokromník svojí činností (plot u silnice, stromy za ním) právo omezovat a navít ohrožovat jiné?
Jak to, že jste tam neprosadili chodník????
Na Generála Píky ano a tady nic?
S veškerou úctou
RNDr. Agnes Dvořáková

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2003 09:03

Vážená paní Dvořáková,

otázka uvedené křižovatky byla již opakovaně konzultována s DI Policie ČR. Dle jejího názoru, pokud dojde na této křižovatce k dopravní nehodě, je "na vině" zpravidla nerespektování DZN "STOP" na vjezdu do křižovatky (ve směru od Petřin). Opakovaně byla rovněž projednávána možnost instalace dopravního zařízení - zrcadla; pro jeho instalaci ale doposud nebyla nalezena shoda.
Otázku plotu a stromoví na přilehlém pozemku řeší (pokud je nám známo) stavební úřad v rámci řízení o odstranění (nepovolené) stavby. Nutit soukromého vlastníka, aby na svém pozemku vybudoval veřejnou komunikaci, ale opravdu nemůžeme. Naopak, vlastník pozemku nás (resp. hl.město) vyzval k odstranění zastávky autobusu "Ruzyňská" (pro l. 108 a 225; směr Divoká Šárka) z důvodu její instalace na pozemku, který přešel do jeho vlastnictví. V současné době se proto připravuje její přemístění na pozemek ve vlastnictví hl. města.

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetikyBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4304 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz