Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Úklid ulic ?
Autor: Tocháček (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2003 17:33

Vážení přátelé, nevím jaké máte kdo zkušenosti s letošním "generálním" úklidem ulic, ale moje jsou takové jako loňský rok - tj. velmi špatné. Včera probíhal (tedy spíše měl probíhat) úklid u nás v ulici - Národní obrany mezi Čsl. armády a Rooseveltovou. Vypadalo to asi tak, že většina řidičů odvezla nejpozději ráno kolem 7. hodiny z ulice pryč auta. Pak se dlouho nic nedělo, asi až do 10. hodiny, kdy policie rozdala za okénka zbývajících aut pokuty. Co se dělo potom je otázkou, každopádně ulice vypadala před 14. hodinou stejně jako ráno, čímž mám na mysli, že byla neuklizená. Důkazem o tom budiž nánosy listí v prostoru mezi prodejnou Radek a průjezdem k prodejně Fidat, které si s velkým gustem nějaký pán fotografoval, zřejmě proto, aby pak mohl snímky zaslat na povolaná místa. S úklidem tohoto typu byly velké potíže už loni, kdy některé ulice (vč. té naší) byly i přes vyklizení ponechány zcela bez úklidu. Probíhala k tomu diskuse i na tomto fóru. Jak si nejasně pamatuji, zástupci OÚ tehdy uváděli, tuším, že úklid je v kompetenci magistrátu a Praha 6 s tím nemá nic společného. Bylo to tak? A je tomu tak i letos?
Minulý rok to dopadlo nakonec tak, že úklid byl po opakovaných urgencích proveden dodatečně. Takže si to letos asi zopakujeme, že.
Jinak bych rád pozitivně zhodnotil práci skupinek metařů, kteří cca 1x za 14 dní ulici prochazí a čistí. Výsledky jejich práce jsou na rozdíl od včerejšího úklidu velice dobře viditelné. Domnívám se, že úklid ulic by se měl ubírat spíše touto cestou.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2003 09:43

Vážený pane Tocháčku,

úklid komunikací (vozovek) zajišťuje majetkový správce komunikačního majetku hlavního města Prahy - Technická správa komunikací hl.m. Prahy (TSK). Věškeré činnosti souvisejícími se správou komunikací, tj. i úklid vozovek zajišťuje TSK dodavatelsky (čištění ulic v Praze 6 provádí Pražské služby a.s.).

Pozn.: Úklid chodníku je povinnen zajišťovat vlastník nebo správce nemovitosti přilehlé k chodníku (dle vyhl. č. 8/1980 Sb., o čistotě na území hl.m. Prahy ve znění pozdějších změn).

Vlivem nepříznivého počasí (teplota pod bodem mrazu) nebyl proveden splach komunikací tlakovou vodou při blokovém čištění komunikací v týdnu od 7. do 11.4.03, což mělo vliv na snížení úrovně kvality čištění. Především pak řidiči, kteří se dopouštějí přestupku a parkují na vozovkách označených dopravním značením - zákaz zastavení, ztěžují práci všech zúčastněných organizací a brání úklidu v dané oblasti. Inspektoři odboru péče o postředí ÚMČ v rámci kontrol dodržování čistoty a pořádku sledují i čištění komunikací (Vámi popisovaný pán, který stav po úklidu fotograficky zdokumentoval, byl inspektor OPP). OPP bude požadovat opakovaný úklid komunikací v ulicích, ve kterých nebyl proveden v dostatečné kvalitě.

S pozdravem
Hálková, ved. odd. inspekce OPPBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4264 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz