Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Přechody pro chodce - Terronská
Autor: Tocháček (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2003 14:55

Nátěr některých přechodů pro chodce v Terronské ulici je po zimě téměř neviditelný -např. poblíž náměstí Interbrigády. Nebylo by možné, s ohledem na časté využívání přechodů nejen dítky školou povinnými, nátěry v dohledné době obnovit? Díky.

Přechody pro chodce - Terronská ještě jednou
Autor: Tocháček (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2003 14:37

Chtěl bych znovu upozornit na špatný stav bílých nátěrů některých přechodů pro chodce v ulici Terronská. Jedná se o přechody se zvýšeným pohybem chodců, zejména dětí, které zde přecházejí během cesty do školy a školky a zpět - především to je přechod před MŠ (býv. M. Gottwaldové) a dvojice přechodů poblíž dolního (severního) rohu tzv. Bubenečské koleje ČVUT. Přechody nejsou označeny svislou dopravní značkou, vymezuje je pouze nátěr na silnici, který má ve srovnání s bílými dlaždicemi použitými k vyznačení přechodů v jiných částech ulice zjevně nižší životnost. Bylo by, prosím, možné v dohledné době iniciovat obnovení nátěrů přechodů (popř. následně též instalaci svislých dopravních značek). Díky. S pozdravem, D. T.

Re: Přechody pro chodce - Terronská ještě jednou
Autor: Lenka (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2003 08:14

Vazeny pane Tochacku, nejsem si zcela jista, ale pamatuji si, ze nektere z techto prechodu byly brouseny. Mozna se pocita s jejich zanikem, vzhledem k jejich velke cetnosti v teto ulici. Ale je to jen muj nazor.
Lenka.

Re: Přechody pro chodce - Terronská ještě jednou
Autor: Tocháček (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2003 12:19

Uznávám, že přechodů pro chodce je v Terronské ulici opravdu hodně, možná až zbytečně moc. Některé z nich by jistě bylo možné zrušit. Přimlouval bych se ovšem za zachování (a příslušné označení) přechodu před MŠ a alespoň jednoho přechodu u dolního rohu Bubenečské koleje ČVUT. V případě, že je záměrem přechody zrušit, mělo by jejich odstranění proběhnout důsledněji, neboť v současnosti není jasné zda jsou přechody zrušeny či je jen zanedbána jejich údržba. Mohl by se, prosím, k věci vyjádřit někdo z úřadu MČ. Díky, s pozdravem D.T.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2003 09:00

Vážení dopisovatelé,

obnovu opotřebovaného vodorovného dopravního značení zajišťuje každé jaro (dle klimatických podmínek) jeho správce (Technická správa komunikací hl.m. Prahy). Je přitom nepochybnou skutečností, že vodorovné dopravní značení na dlážděné vozovce má podstatně nižší životnost, než je tomu u vozovek živičných. Z toho důvodu se Vám oprávněně jeví tyto přechody (po cca ročním provozu) jako nezřetelné. Pokud "zebry" (DZN V 7) nebudou v rámci probíhajících oprav obnoveny, upozorníme na tuto skutečnost správce DZN.
Svislé dopravní značení (DZN IP 6) je užíváno v souladu s Technickými podmínkami č. 65, schválenými Ministerstvem dopravy (a spojů) ČR; v obci se uvedená DZN užívá zpravidla k označení přechodu, situovaného mimo křižovatku. Mj. uvedenou značkou rovněž nemají být označovány přechody na křižovatkách, řízených světelnými signály. V této souvislosti ale upozorňujeme na skutečnost, že již před lety jsme nechali na komunikaci Terronská (u nám. Interbrigády) instalovat výstražné dopravní značky nové generace, výrazně upozorňující na výskyt dětí u vybraných přechodů.
Otázka instalace nebo (naopak) rušení vyznačených přechodů pro chodce je značně problematická a citlivá, neboť platí "co člověk, to názor". Nedávno zpracovaná studie skutečně konstatuje, že na MK Terronská je přechodů až příliš. Zkuste ale nějaký zrušit - to je pak "řečí" (!!) a vysvětlování.

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetiky

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Tocháček (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2003 11:36

Jsou to skoro 2 měsíce, kdy jsem upozornil na špatný stav některých přechodů pro chodce v Terronské ulici (poblíž MŠ; též poblíž ZŠ Interbrigády). Po vyjádření Ing. Fialy jsem nabyl dojmu, že viditelnost přechodů by mohla být celkem rychle obnovena, leč nestalo se tak. Bylo by možné sdělit zde přibližný termín obnovy těchto přechodů? V případě, že mají být tyto přechody zrušeny šlo by zde, prosím, tuto zkutečnost uvést, aby nebyly mé případné další urgence zbytečné?
S pozdravem a poděkováním, D.T.

chyba
Autor: D.T. (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2003 11:40

omlouvám se za gramatické chybičky, poslední věta měla vypadat takto:
V případě, že mají být tyto přechody zrušeny, šlo by zde, prosím, tuto skutečnost uvést, aby nebyly mé případné další urgence zbytečné?Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4257 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz