Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

špatné parkování
Autor: Jana Mužíková (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2003 23:01

Dobrý den,
každý den jezdím po ulici Na Petřinách okolo pošty, kde téměř na přechodu parkuje vrak staré sanitky, přes který není vidět žádný chodec. Jelikož se jedná o přechod u školy, kde denně vystupuje z autobusu a jde do ZŠ Šantrochovy mnoho dětí, je zarážející, že se nikdo doposud nepostaral o bezpečnmost těchto dětí. Vůz je tam minimálně dva měsíce. Byla bych ráda, kdy se touto cestou daly věci do pohybu a auto zmizelo. Děkuji Mužíková

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2003 09:27

Vážená paní Mužíková,

vraky silničních vozidel je oprávněn odstraňovat vlastník komunikace - hl. m. Praha, resp. pověřený majetkový správce - Technická správa komunikací hl. m. Prahy. Na vrak odstavený v ul. Na Petřinách 42 (Škoda 1203, SPZ AP 54 - 33) jsme upozornili TSK již v únoru t.r. Ode dne 21.2.2003 probíhá zákonná dvouměsíční lhůta, po jejímž marném uplynutí může TSK vrak odstranit (zlikvidovat).

S pozdravem
Martin Hataš

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: hombre (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2003 21:57

Jeden takovy skorovrak, stara skodovka s nasazenou policejni botickou, stoji na chodniku!! v Kafkove ulici. Doufal jsem, ze dnesni cisteni ulic bude dukladne. Bohuzel, majitel toho vraku ma stesti. Jeho stroj dale hyzdi ulici a zabira misto. Co uz je potreba k tomu, aby byl odtazen?

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Jana Mužíková (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2003 23:33

Děkuji za odpověd, nerozumim však tomu, jak je možné, že normální špatně zaparkovaná auta je možné odtáhnout a vrak nikoli, chcete snad říci, že kdyby stál přímo na přechodu, tak ho tam dva měsíce necháte? To snad nemůže být možné?

Vrak před poštou na Petřinách
Autor: Josef Jůza (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2003 07:25

Vážení,
při vší úctě si dovolím s panem Hatašem nesouhlasit. Jím zmiňovaná dvouměsíční lhůta platí podle mého soudu na vozidla, jejichž parkováním nevzniká přestupek.

Pokud si pamatuji (nepůjdu to kvůli tomuto příspěvku přeměřovat na místo), uvedené vozidlo stojí méně než 5 metrů před přechodem a tvoří překážku silničního provozu, jak je vymezena §2 písm. ee) zákona 361/2000 Sb. Podle §45 odst. (4) rozhoduje o odstranění takové překážky policista a překážku je třeba odstranit neprodleně, což již dávno bylo, ne až po dvou měsících.

S pozdravem J.J.

Re: Vrak před poštou na Petřinách
Autor: Josef Jůza (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2003 08:26

Dnes ráno jsem zjistil, že tam onen vrak již není. Nevím, jestli byl pryč už v době psaní mého včerejšího příspěvku, nicméně za odstranění také děkuji.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2003 08:05

Vážený pane Hombre,

zmíněná Škoda, SPZ ciz. NBI 70-51, Kafkova 30, je osazena botičkou právě z důvodu nepovoleného částečného stání na chodníku.
Přestupek je v současné době v řešení Městské policie hl. m. Prahy.

S pozdravem
Martin Hataš

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: hombre (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2003 20:16

Vazeny Odbore pece o prostredi, vase odpoved je opravdu vse vysvetlujici. Dekuji. To by me nenapadlo...:-) Ja se ptal, proc to auto nebylo odtazeno pri cisteni ulic. Kdokoli by tam nechal stat svuj vuz, tak bude jiste odtazen (loni ve 13:55 jsem zahnal odtahovaci vuz - zakaz platil do 14:00!). Pri pristim cisteni si snad necham schvalne nasadit botu, nez hledat misto k preparkovani....

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2003 11:07

Vážená paní Mužíková, vážený pane Jůzo, vážený Hombre,

o odtahu vozidla tvořícího překážku provozu na pozemních komunikacích, jak ve své reakci zcela správně uvádí p.Jůza, rozhoduje policista. Nicméně hlavního cíle bylo dosaženo a vrak je již odstraněn.

S pozdravem
Martin Hataš

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: hombre (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2003 22:32

Ale neni! Stoji dal na svem miste.Prijdte se do Kavkovy podivat. Mluvime asi kazdy o jinem smiling smiley)

Jinak pred Vietnamskou restauraci na Kulataku stoji jiz radu mesicu dodavka s reklamou na jistou firmu prodavajici sportovni potreby. Ani ji se cisteni ulic netykalo!!? Kolik asi ta firma zaplatila (MP, MU, Sprave pozemnich komunikaci??), ze ma toto misto neochvejne zajistene.
Dalsi perlicka z cisteni - cela Kafkova ulice byla v zone cisteni. Ale co rano nevidim - cca v useku od Genstabu k telefonni ustredne je plna vozu po obou stranach. Nekdo proste v noci premistil ty prenosne znacky a bylo to!!! Je to mozne??!!

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2003 08:17

Vážený pane Hombre,

odpověď z 23.4. byla určena pí Mužíkové a p. Jůzovi. Vaše jméno (resp. nick) uvedené v oslovení bylo omylem dopsáno do textu administrátorem tohoto diskuzního fóra. O Škodě osazené botičkou v ul. Kafkova nadále platí, že přestupek je v řešení u Městské policie. Dodávka Ford Overdrive, SPZ AEM 12-52, nebyla dle Technické správy komunikací odtažena v rámci čištění (tzn. 3.4.2003), protože přítomná odtahová vozidla běžného typu neumožňovala odtah automobilu takovéto nadstandardní velikosti. Vozidlo bylo nicméně téhož dne přítomnými techniky TSK klasifikováno jako vrak - vylepená výzva žluté barvy na předním skle. Poslední strojové čištění v ul. Kafkova
(s využitím dopravního značení, tzn. 8.4.2003 ) provedla Technická správa komunikací údajně bez větších komplikací. Nelegálnímu přesunu přenosného dopravního značení v nočních hodinách bezprostředně před čištěním komunikace lze zabránit jen v omezené míře.

S pozdravem
Martin HatašBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4253 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz