Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Parkování_Generála Píky
Autor: Agnesa Dvořáková (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2003 11:50

Po dlouhé době jsem dnes potřebovala zaparkovat na Dejvické u metra. Parkování podél plotu na Generála Píky je zněmožněno zábradlím. Ptám se: komu tam ty auta vadily? Chodci na té straně nechodí, nemají proč? Někdo je jen škodolibý? Nebo jde o soukromý pozemek? Před vojákami jsem kdysi zaparkovala jedinýkrát z nouze a dostala jsem botičku s pokutou 300 Kč.
Mám děsný vztek na toho, kdo tuhle blbost povolil a nechal tam postavit to zábradlí.
Jaký to má smysl?
S pozdravem
Agnes Dvořáková

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2003 13:29

Vážená paní Dvořáková,

neomalení řidiči prakticky soustavně znemožňovali pěším použití jižního chodníku v části ul. Gen.Píky, tím, že celou šíři chodníku zabrali kolmým stáním svých vozidel. Že to bylo dlouhodobě předmětem kritiky tamních pěších účastníků silničního provozu, není jistě třeba dodávat. Proto jsme byli nakonec nuceni zajistit instalaci ochranného zábradlí, které zajišťuje chodníku takové využití, ke kterému je určen.
Paní řidičko, víte o tom, že chodník je částí komunikace, určenou pěším ????

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetiky

stačil by kompromis
Autor: Martin Benda (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2003 14:52

je pravda, ze auta tam stála až uplně ke zdi, ale to se dalo vyřešit tím, že by se tam cca metr od stěny umístili sloupky, takže by tam auta mohla parkovat a zároveň chodci by mohli používat chodník. Nebylo rozumné parkování na této straně chodníku zrušit, oblast tak přišla o další cenná parkovací místa.

Myslím, že se věc dá ještě napravit.

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2020 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4250,4282,quote=1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz