Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Dva postřehy
Autor: Martin Vavřinka (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2003 12:12

Měl bych dva dotazy na dopravní obor.V sobotu jsem se nechtěně nechal vlákat do pasti na ulici Milady Horakové před semefory s ulici Badeniho.Během povodní zde vznikl pruh pro autobusy s uplným zákazem, teď se tam objevila značka s platností od po-pa.Skvělé, tak proč to nevyužít, jen mi bylo divné, že před křižovatkou je cca. 0,5km fronta.Po třista metrech jsem pochopil proč, posledních 150m je už zase jen pro autobusy.Nebylo by lepší buďto uvolnit oba pruhy pro časově omezený provoz všech vozidel a nebo vůbec tuto vatiantu nepřipustit, protože se takto zvyšuje riziko kolizí,když se snažíte se dostat do jediného možného pruhu pro osobní dopravu. Jaký je důvod zákazu jízdy pro ostatní automobily na oněch 150m. Ostatně to byla jediná kolona v celé Praze, kterou jsem v sobotu odpoledne potkal.
Druhá připomínka by byla ke křižovatce ulic Libocká a Ruzyňská.Při výjezdu z libocké není vůbec vidět doleva,protože zde je drátěný plot až k obrubníkům silnice. Pokud chce mít řidič dobrý výhled musím najet do vozovky tak, že již omezuje při nájezdu i ohružuje řidiče přijíždějící z leva tedy po hlavní. Mám dvě osobní zkušennosti, naštěstí se nic nestalo. Situaci by mohlo vyřešit buď zrdcadlo a nebo posunout plot dále od krajnice, tak aby vznikl dostatečný výhled při příjezdu z Libocké. Děkuji za odpovědi.

Re: Dva postřehy
Autor: Jaroslav Slížek (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2003 11:21

Vážený pane Vavřinko,
je vidět, že jste na fóru nováčkem. Kdybyste sem zasurfoval častěji, znal byste na vaše postřehy už dopředu odpověď.
Řešení je v kompetenci úředníků magistrátu hl.m.Prahy a nikoli Prahy 6.
V prvém případě byla záležitost zde již diskutována s tím, že magistrát rozhodl, že značení z povodní zůstane zachováno. Možná, že "nahoře" již mají informace, že se třeba budou povodně opakovat a tak proč by motoristům v mezidobí zjednodušovali cestování.
JS

Re: Dva postřehy
Autor: Jan Zapletal (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2003 12:56

Povodně se snad opakovat nebudou, ale proč neurychlit cestování MHD pro stovky lidí v narvaných autobusech, když řidiči sedící v pohodlí svých vozů stejně budou čekat o křižovatku dál. Tak můžou čekat v 1 pruhu a ne ve dvou, ne?

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2003 14:01

Vážený pane Vavřinko,

i když si p.Slížek v reakci na Váš podnět neodpustil obvyklé drobné rýpnutí, má v zásadě pravdu. Odbor dopravy MHMP rozhodl o zachování vyhrazeného pruhu pro autobusy v části tř. M. Horákové, zavedeného v době loňských povodní a změnil dočasnou úpravu v úpravu trvalou (stanovením ze dne 5.2.2003; čj.MHMP-8888/2003/DOP-O4/Dů). Na základě naší (mé) žádosti byla úprava časově omezena na dopravní špičku pracovního dne.
Důvodem jistě nebyla vize další povodně (i když kdo ví - opět se utrhlo srdce jednoho zvonu), ale snaha aktivněji prosazovat preferenci MHD,

Situace na křižovatce Libocká - Ruzyňská byla již před časem prověřována místním šetřením (ve smyslu rozhledových podmínek). Zkušební jízdy tyto podněty (na instalaci zrcadla) nepotvrdily, samozřejmě za předpokladu, že řidič motorového vozidla, jedoucího od Petřin, respektuje místní úpravu silničního provozu - instalovanou DZN P 6 ("Stůj, dej přednost ..."). Z toho důvodu ani DI Policie ČR instalaci požadovaného dopravního zařízení nepodpořil, neboť zastává stanovisko, že k případným nehodám může docházet právě projetím značky "STOP".
Mnohem problematičtější je, jak se ukázalo, situace pěších, kteří mají výhled skutečně značně omezen.
V současnosti vede stavební úřad s vlastníkem pozemku řízení o odstranění stavby předmětného plotu a - zároveň - vlastník pozemku vede řízení proti hl.městu s cílem zrušení nedaleké zastávky MHD (108, 225), příp. o fin. úhradu za její provozování (to je pro hl.město nepřijatelné).

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetiky

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Martin Vavřinka (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2003 15:53

Děkuji za odpověď,
ale moje hlavní připomínka k ul. Milady Horákové nebyla k ustanovení preferenčního pruhu pro MHD, to je správně. Špatně je to, že se nyní zpřístupnil pro ostatní dopravu v mimo pracovní dobu a to jen ve 2/3 úseku. to je k ničemu. Navrhoval bych ho buď ho otevřít mimo pracovní dobu v celé délce - od stanic tramvaji až po Špejchar a nebo to nechat jen pro MHD. V současné době, jak jsem psal v příspěvku, se neznalí řidiči chytají do pasti a pak složitě kvůli 150m zmatkují a přejíždějí do levého pruhu.
Tolik na vysvětlenou.

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2020 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4247,4281 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz