Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Webové stránky Prahy 6 (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

trvalí pobyt
Autor: Tibor Balázs (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2005 21:51

Dobrý den,potřebuji poradit : jsem v rozvodovém řízení,bydleli jsme s manželkou
a dětmi v domě mé tchýně,kde až do teď máme oba trvalý pobyt.Nyní je situace taková,že mě tchýně s manželkou vyhodily z domu a chtějí mi odhlásit trvalý pobyt.Vyměnily mi zámek
u vstupních dveří,a z tohoto důvodu se do svého domova nemohu dostat.Naposledy jsem se o to pokoušel za přítomnosti policie,ale ani takto jsem neuspěl.Na manželku jsem podal trestní oznámení,ale to neřeší moji situaci.Nyní spím různě u známých a ony mě nechtějí pustit domů.Mám nárok na bytovou náhradu?Mohu vniknout do domu?Pokaždé,když jsem se snažil dostat domů na mě byla volána policie a podané smyšlené trestní oznámení.
Prosím o odpověď,zda-li mohu v bytě bydlet,jak se tam dostat.Musejí mi sehnat bytovou náhradu,nebo mě vyplatit?Mohou mi odhlásit trvalý pobyt?Děkuji za odpověď

Re: trvalí pobyt
Autor: Karel Barel (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2005 14:09

Vážený pane,
asi máte ze své situace pocit zoufalství a nelze se tomu divit. Pokud jste však bydlel v domě, který byl a je majetkem Vaší tchyně, tak zcela jistě máte smůlu. Pochybuji, že pokud jste v domě bydlel, bylo to na základě nájemní smlouvy. Nyní po rozvratu manželství neexistuje žádný důvod, na základě kterého by Vás tchyně ve svém domě měla strpět. Skutečnost, že jste v domě tchyně trvale hlášen k pobytu na tom nic nemění.
Vámi zmíněné odstupné či bytová náhrada by připadala v úvahu, pokud byste měl s tchyní uzavřenu nájemní smlouvu na dobu neurčitou.
KB

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?4,3193 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.