Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Webové stránky Prahy 6 (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Otázky a odpovědi
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2007 22:16

Do Otázek a odpovědí jsem vložil do 'styku s veřejností' následující. Supluji umístěním sem funkci, kterou by měly dle mého Otázky a odpovědi poskytovat - zobrazovat i nezodpovězené otázky.

-------------------------------
Dobrý den,

dovolím si znovu položit již několikrát opakovanou připomínku k organizaci sekce Otázky a odpovědi (O+O). Poslední tazatelé bohužel zatemnili dotaz použitím pojmu "fórum", i když z kontextu bylo jasné, že měli na mysli právě sekci O+O.

Myslím, že by bylo užitečné, aby:

1) otázka se objevila na webu ihned jako nezodpovězená (radnice nebude podezírána z nepoctivosti při odpovídání, dotazy se nebudou zdvojovat, viz 2 nedávno za sebou položené a podobné otázky právě na O+O)

2) tazateli došel pro kontrolu mejl s položenou otázkou

3) se neobjevovaly odpovědi typu "dotaz jsem postoupil/a xy, do jehož gesce spadá...", jak to dnes hned 2x předvedla pí Ing. Trnková. To je odpověď na nic. U otázky by se v tom případě mohla změnit dotazovaný

4) tazatel měl možnost při položení dotazu vyplnit "předmět", z nich by bylo dobré sestavit seznam otázek (a odpovědí). Tento subject by se měl objevit v předmětu mejlu rozesílaného z webu namísto obecného "životní prostředí, čistota......" apod.

Snažil jsem se připomínky formulovat stručně a jasně. Snad se mi to podařilo. Prosím, aby i Vaše odpověď byla stručná a jasná a hlavně se prosím, kroťte svůj spisovatelský talent a vyhněte se sáhodlouhým téměř nečitelným slohovým cvičením, jak jste to předvedl v odpovědi paní Krutákové.

Děkuji a přeji Vám úspěšný den

Jirka Škvor

Re: Otázky a odpovědi
Autor: Barka (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2007 15:46

No to já jsem už panu Šalkovi dávno dala tip na diskusní fóra na webech jiných radnic, když v jedné své odpovědi napsal výzvu, ať mu diskutující dodají náměty. Já mám zkušenosti s webem Prahy 7, kde se položená otázka okamžitě objeví a příspěvky, které se k ní vztahují, se řadí do stromu pod ní, přičemž odpověď zodpovědné osoby z radnice se obejví odlišená barevně. Fórum navíc umožňuje seřadit si otázky a reakce na ně buď podle data, tj. chronologicky, nebo si naopak vytáhnout pouze jednu otázku a zobrazit si celý strom reakcí na ni. Čili technicky to jde velmi dobře a nepřehledné to není ani v nejmenším (jak se nás snaží přesvědčit pan Šalek).Taky si troufám tvrdit, že je jen minimum těch, které by nezajímaly - jak také tvrdí pan Šalek - příspěvky k nějaké otázce od jiných občanů. Jistěže občan chce vidět na svoji otázku odpověď od zodpovědné osoby. Jenže velkou vypovídací hodnotu má i to, kolik dalších lidí se k položenému dotazu připojí, jaké doplňující otázky k němu přidají apod. Dá se z toho zjistit, nakolik je daný problém opravdu vážný, kolik lidí si ho všímá a požaduje řešení atd. Ve zdejších "Otázkách a odpovědích" je pro zastupitele velmi snadné nezodpovědět otázku, která je jim nepohodlná, a zároveň tím ututlat před veřejností, že si někdo třeba všiml něčeho, o čem se radnici nechce mluvit a vysvětlovat... Osobně už mám na kontě dva příspěvkvy do O+O, kde prostě dotyčný zastupitel nepovažoval za nutné reagovat, protože jsem se nehodlala nechat uchlácholit nekonkrétními odpověďmi. Ve skutečně otevřeném diskusním fóru by si někdo zodpovědný nemohl dovolit nicneříkající odpovědi, protože by ho začali bombardovat doplňujícími otázkami další diskutující, anebo pokud by nereagoval, tak i to by mělo pro diskutující vypovídací hodnotu. Zdejší radnice je ale zřejmě velmi bohorovná. Lidi jsou pro ně jen voliči, kteří jsou dobří k tomu, aby jim pomohli se na tu radnici dostat, ale jakmile tam jednou jsou, přání a potřeby těch, kteří je tam dostali, je už nezajímají...

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?4,10076,10077 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.