Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Bezpečnost (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
městská policie v Praze 6
Autor: Pražáková (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2007 13:32

Bydlím ve Vokovicích u Evropské ulice. V poslední době mě zaujalo, že na každém přechodu stojí 2 - 4 policisté, ve skupince pouze na jedné straně silnice. Vzhledem k tomu, že si je platíme z našich ne malých daní, zdá se mi to plýtváním peněz daňových poplatníků. Na bezpečné přecházení by stačil na každém přechodu jeden pro každý směr jízdy, ale i to je moc, občané přeci nejsou malé děti nebo nesvéprávní nevolníci, aby museli být sledováni na každém kroku. Policista je stejně před bezohledným motoristou neochrání. Stejně jako neochránil tu zabitou chodkyni, co ji zabil autobus, když přecházela na zelenou. A tato tragická událost byla motivací pro pana starostu, aby u městské policie objednal akci na šikanování chodců. To nemá logiku. Myslím si, že ODS, která vládne i na Praze 6 má dost rozumu, aby při současném katastrofálním stavu veřejných rozpočtů vydávala peníze daňových poplatníků na účelné projekty.
Navíc si myslím, že by úkolem policistů na křižovatkách mělo být maximálně pomáhat bezpečnému přecházení dětí u škol v době, kdy chodí děti do školy a ze školy. Mimoto by samozřejmě měli postihovat motoristy, kteří jezdí stokilometrovou rychlostí, ale ty se Městské policii asi nedaří chytit.
Z takového "využití" ale spíše zneužití příslušníků Městské policie (a našich daní) mají určitě velkou radost zloději, násilníci, vandalové a podobní lotři, protože na ně policii už určitě nezbudou "kapacity". Nebo za naše daně pořídíte pro Prahu další darmošlapy?

Re:
Autor: L. Knyová, OKT (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2007 08:46

Vážená paní Pražáková,

Váš příspěvek byl přesunut do rubriky Otázky a odpovědi p. starosty. Zde prosím naleznete rovněž odpověď.

Příjemný den přeje

Lucie Knyová, Kancelář tajemnice

Re: městská policie v Praze 6
Autor: Martin Lukáč (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2007 07:13

Vážená paní Knyová,
pokládám za navýsost nešťastné přesouvat dotazy a diskusní příspěvky z fóra kamkoli jinam. Je z toho zřetelně cítít snaha zamést nežádoucí dotazy pod koberec, jako v tomto případě. Byl bych Vám velmi vděčný, kdybysta byla tak laskava a umístila sem odkaz na odpověď pana starosty nebo ještě lépe - dotyčnou odpověď sem překopírovala. Přece nechcete po občanech kteří mj. radnici platí, aby přeskakovali z jedné stránky na druhou a namáhavě hledali odpovědi na své dotazy?
Mimochodem, poslední odpovědi v sekci Otázky a odpovědi pana starosty pocházejí z října 2006.

Autor: Lucie Bartůňková (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2007 17:42

Vážená paní Pražáková,
nevím kudy jezdíte či chodíte, a nebo jestli v Praze 6 nejsou dvě Evropské ulice, ale za sebe mohu prohlásit, že Evropskou ulicí (tou, která vede z Kulaťáku na letiště, to jen pro upřesnění)jezdím poměrně často a není pravda, že na každém přechodu stojí 2 - 4 policajti. Možná by z vaší strany proto neškodila kapku větší korektnost, neřkuli přesnost. Několikrát sem viděla skutečně 4 policajty, k tomu se ale dozvíte docela logickou a nejspíš i správnou odpověď na stránkách MMS. Prostě se střídají. Nejspíš nikdo neočekává, že tam ti stejní budou stát 24 hodin. A mimochodem, když už zmiňujete tu tragicky zemřelou pani, jak můžete vědět, že by ji nikdo neochránil, když tam právě v tu dobu žádný policajt nebyl? Všimla jste si, že od chvíle, kdy starosta chtěl, aby na přechodech stáli (neznám všechna jeho rozhodnutí, ale toto považuji za mimořádně osvícené, chytré a užitečné), jsou to oni, kdo když je ZELENÁ (podotýkám zelená, neboť buzerovat chodce, co přebíhají na červenou je snad zcela normální, ne? Vychováváte snad děti v tom, že červená znamená jít a zelená stát? Já teda ne!!!) stojí první ve vozovce a vlastním tělem chrání chodce(za tohleto fakt z našich daní, ani z mých, ani z vašich) placený nejsou (stačí si jen přečíst jejich služební zákon), takže další nekorektnost ve vašem vyjádření. Mluvíteli o přecházení dětí, vy jste si nevšimla, že u každé školy stojí městská policie a to celý den? I to je logické, děti během dne končí své vyučování různě a pochybuju, že školní zvonění ten policajt slyší na ulici, aby přiběhl vždy jen na velkou či malou přestávku. Moc hezky tu něco hodnotíte, resp. kritizujete, ale že byste sama něco navrhla, co ochrání jak chodce, tak i řidiče (pardon, ale když jedu autem a představa, že mi při červená pro chodce někdo skočí pod kola, tak mám z toho noční můru. Vozím taky lidi v autě a ne všichni mají na zadních sedadlech airbagy a nevím, co byste říkala, když v autě kvůli splašenýmu chodci se zabije např. dítě!! I tehdy je ten chodec pánbůh??!!), tak to jsem od vás nezaregistrovala! Myslím, že starosta dělá co může, ale stejně to je nakonec na vás i na mě a na dalších.
S pozdravem
Lucie

Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2007 15:50

Myslim, ze MP je na Evropske ulici urcite potreba. A to ne kvuli motoristum, ale hlavne kvuli chodcum. Na evropske stojim na prechodu, cekam na zelenou a najednou vedle stojici duchodkyne se vrhne do silnici a snazi se ji rychle prebehnout na cervnou. Dalsim oblibenym sportem je prechazeni silnice 30 metru od prechodu samozrejme na cervenou. Obvzlaste je tento sport oblibeny mezi duchodci s minimalne jednou nakupni taskou v kazde ruce. V lednu jsem jel po evropsky a hupsla mi tak takhle jedna pani, ktera uprostred silnice jeste uklouzla a upadla. Ja jsem to ubrzdil jeste dobre, ale auta zamnou meli co delat, jelikoz oni pani vubec nevideli a nechapali co najednou delam. Pani se jeste k tomu tvarila desne dotcene, ze za to snad muzu ja. V tu chvili jsem mel chut se rychle rozjet :-)

Musim jinak souhlasit s pani/slecnou Lucii.

Autor: Mikuláš Bureš (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2007 22:00

Jenda napsal(a):
-------------------------------------------------------
... Dalsim oblibenym sportem je prechazeni
> silnice 30 metru od prechodu samozrejme na
> cervenou. Obvzlaste je tento sport oblibeny mezi duchodci...

Z toho je vidět, jak máme v ČR velmi vynalézavé důchodce. Neb jít na červenou mimo přechod není až zas taková sranda. :-)))

Datum: 21.03.2007 21:00

Vážená Lucie,
asi jezdíte po Evropské tramvají, protože kdybyste jezdila autem, tak by se Vám nejspíš nepodařilo policistu zahlédnout. Stojí schováni za křovím v zeleném pásu u silnice nebo jsou vmíseni mezi chodci na chodníku. Takže jsou tam skutečně jen aby buzerovali chodce a nikoli proto, aby řídili dopravu nebo pokutovali nesprávně jedoucí řidiče.Ti 3-4 policisté tam stávali celé hodiny, to by jejich střídání muselo být časově velmi náročné. Jestli mi pošlete e-mailovou adresu, mohu Vám poslat fotogalerii jejich (ne)činnosti, nebo se podívejte na všechny fotky v mms-ingu, tam je pár příkladů. Činnost policie v akci objednané panem starostou považuji skutečně za zbytečnou, což dokládá další smutný případ, kdy motorista srazil na přechodu 2 ženy a to v době, kdy již pobíhala bezpečnostní akce policie, objednaná panem starostou. U každé školy také nejsou činní policisté, viz např. u konečné tram č. 2. Děti vautě mají mít pásy nebo zádržný ystém, takže by se při kolizi s chodcem zranit neměly, vždy nehodu odskáče chodec, ale to asi víte. Doporučuji Vám se pořádně dívat kolem sebe, pak mi dáte za pravdu.

S úctou Pražáková

Autor: Mirek (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2007 18:07

Vážená paní pražáková,
nevím proč by neměli být pokutováni chodci. Když buzerovat řidiče, tak i chodce, kteří jsou stejně neukáznění a nebezpečně pobíhají po silnici. Přechází se na zelenou a na přechodu, chodí se po chodníku, jezdí se na zelenou a po silnici, tak nevím co tady řešíte. Starejte se laskavě o své zdraví a přecházení. Jestli potřebujete MP na přechodu, zřejmě potřebujete i na oční, protože asi nepoznáte bílou "zebru" nebo zeleného panáčka od červeného (ten červený stojí v pozoru). Pokud opravdu nějaký řidič pojede s prominutím jako debil, tak vás nezachrání ani 10 strážníků. Zameťte si každý laskavě každý nejdřív u sebe. Nikdo tu není svatý. Mějte se hezky

Datum: 24.03.2007 16:08

Vážený Mirku,
řidiče tito příslušníci Městské policie určitě pokutovat nedokážou, když se před nima schovávají - viz minulý můj příspěvek a fotky na mms-ingu. Já se samozřejmě starám o své zdraví, policisty na přechodech vůbec nepotřebuji, nejsem nesvéprávný nevolník, ale pokouším se upozornit na nemyslné plýtvání prostředky daňových poplatníků, tedy o užití i mnou placených daní. Pokuste se spočítat, kolik stojí za rok přítomnost jednoho policisty daňové poplatníky. A vynásobte to počtem takto nasazených policistů. Nenašel byste lepší využití těchto zbytečně erárem vyhozených peněz daňových poplatníků?? Tato situace se líbí akorát kriminálníkům - zlodějům, násilníkům atd., neboť na ty policii už nebudou stačit síly, když jimi takto nesmyslně mrhá. Nebo policité raději buzerují chodce na přechodu, než aby honili kriminálníky?
Přečtěte si na stránkách volné diskuse názory ostatních lidí na MP, i sdělení jejích příslušníků. To mě doslova šokovalo.
P.S.: Připomínám Vám, že jména se píší s velkým písmenem, tedy i moje, až mi budete odpovídat. Nejste náhodou také člen MP??

vášně v diskuzi [Re: MP v Praze 6]
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2007 17:09

Dobry den,

>> Starejte se laskavě o své zdraví a přecházení
>> zřejmě potřebujete i na oční,

>> že jména se píší s velkým písmenem, tedy i moje, až mi budete
>> odpovídat. Nejste náhodou také člen MP??

myslim, ze se diskuze podobnymi odobnimi vypady zbytecne odchyluje od tematu. Myslim, ze podobna vyjadreni nevedou k zadnemu reseni situace na prechodech ci v doprave vubec. Spise vedou k tomu, ze odradi dalsi ctenare od aktivniho vstupu do fora. A podstatne pripominky se rozmelni a vysumi (k radosti zodpovednych).

jirka skvor

Hlídači přechodů - dnešní zkušenost
Datum: 27.03.2007 13:27

Dnes jsem čekal několik minut na tramvaj na Červeňáku. Přitom jsem sledoval práci policistů. Za dobu čekání se otočila červená-zelená asi pětkrát. Musím říci, že policisté již do jízdní dráhy vozidlům vstupují.

Ve dvou případech však projely 2 vozy evidentně na červenou, opravdu na červenou, nikoliv na oranžovo-červenou. Na přechodu už svítil zelený panáček a teprve potom auto přes přechod přejelo. A když už byla vozovka čistá, vstoupil do ní policista. To dělám i já - vstupuju do silnice, až když už opravdu nic nejede.

Zeptal jsem se, jestli viděl, jak jela auta na červenou. Pokýval hlavou a přitom konstatoval "a co s nima podle vás mám jako dělat?". Obávám se, že asi žádné takové pokyny "co dělat" nemají, natož pravomoce.

V tomhle pohledu musím souhlasit s paní Pražákovou, že celodenní postávání policistů není příliš smysluplné, totiž nic neřeší. Kdyby měli aspoň na krku foťák a hříšníky zvěčnili nejen při jízdě na červenou, ale třeba i při přejíždění plné čáry mezi pruhy před křižovatkou - následně by snad mohli být potrestáni.

Jirka Škvor

Autor: jenda (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2007 15:19

>>>Děti v autě mají mít pásy nebo zádržný ystém, takže by se při kolizi >>>s chodcem zranit neměly, vždy nehodu odskáče chodec, ale to asi víte.

Tak to me opravdu pobavilo. Pokud ridici muzou, vetsinou strhnou auto do strany. Takze vetsinou to odskacou ridici a ne neukazneni chodci. V tom je asi nas odlisny pohled. Doufam, ze MP bude u prechodu nadale aby si duchodci nemuseli lovit bobriky spechu na nas ucet. Kam vlastne tak spechaji???

Jinak u te MMS se pise, ze zrovna probihalo stridani strazniku.

Datum: 29.03.2007 20:24

NENÍ PRAVDA!!
poslední série smrtelných nehod v Praze 6 vedla ke zranění chodců. O zranění motoristů, kteří nehody zavinili (jízda na červenou, nerespektování přednosti na přechodu,...) prokázala, že zranění byli jen chodci. Motoristé vyšli z nehod zdraví, doufám, že budou aspoň potrestáni.

Nevím jak jsou policisté vyfocení na MMS-ingu užiteční pro řízení dopravy. Schovaní za křovím v zeleném pásu, takže je řidiči nevidí, navíc se dobře baví, takže provoz nesledují. Fotografie byly pořízeny během víc než hodiny (celá fotogalerie). Že by celou tu dobu probíhalo střídání??

Autor: Rys (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2007 10:53

Užitečnost MP se opět potvrdila v případě neřízeného přechodu na Evropské před hotelem Diplomat. Tento přechod byl .... zrušen! Tím byla zajištěna bezpečnost chodců. Z mého pohledu tím bylo jasně řečeno, že MP tam bezpečnost není schopna zajistit, a že prioritu má průjezdní doprava na úkor stále více nadbytečných obyvatel Prahy 6. Praha 6 patří autům a je třeba učinit vše, aby náhodou autíčka nemusely zpomalit. Evropská ulice pomalu nabývá statutu dálnice ve městě.
Ten přechod jsem používal denně a z 90% auta na nějakou povinnost umožnit chodci přejít kašlala. Stejně tak MP. Toto porušování zákona bylo tedy vyřešeno tak, že se zákon na tomto místě zrušil a od té doby je u nás vše v pořádku. Když tam teď někdo padne při přecházení tak to bude jeho vina. Pokroku bylo dosaženo.

Re: městská policie v Praze 6- RYS
Autor: Zbyněk (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2007 14:43

Pro autora Ryse:
Chápu, že jste možná ten přechod rád používal, také jsem po něm občas přešel, ale s jeho zrušením určitě souhlasím. Z pohledu řidiče byl totiž noční můrou. Zkuste si představit tu situaci - jedete od stanice metra, zprava vyjíždějí ze zastávky autobusy, které Vás směrují k použití levého pruhu, hned se však musíte vrátit, pokud nechcete odpočovat doleva. Těch několik desítek metrů jste v neustálém kontaktu se zpětným zrcátkem. Zprava se snaží ze Studentské vjet další auta, brání jim ovšem jiná, která couvají za účelem krátkodobého zaparkování před obchody s potravinami. Přechod pro chodce byl v této kombinaci opravdu nebezpečný a to ještě nemluvím o zhoršení viditelnosti večer a za deště. Bez komplexní úpravy dopravního řešení tam prostě přechod být nemůže.

Datum: 02.04.2007 21:44

Rys napsal(a):
> neřízeného přechodu na Evropské před hotelem Diplomat. Tento přechod byl .... zrušen! Tím byla
> ...
> Prahy 6. Praha 6 patří autům a je třeba učinit vše, aby náhodou autíčka nemusely zpomalit. Evropská ulice pomalu nabývá statutu dálnice ve městě.

Z plánovaných opatření k vetsi bezpecnosti chodcu (zdroj: [www.sestka.cz])

>>Dopravní opatření na Evropské
>>
>>Plnostěnné hladké zábradlí mezi kolejemi tramvaje od Vítězného nám. ke křižovatce s Gymnazijní
>>..
>>Zrušení nesignalizovaných přechodů u hotelu Diplomat ve směru Studentská a před vokovickým hřbitovem, zábradlí mezi kolejemi

Možná by bylo nejbezpečnější dostat se přes Evropskou od Diplomatu - nasednout do auta a objet přes Kulaťák!

Datum: 03.04.2007 09:05

>>Možná by bylo nejbezpečnější dostat se přes Evropskou od Diplomatu - nasednout do auta a objet přes Kulaťák!

To jsem zkusil včera na kole, jen v opačném směru (otočka u gymnasia, pešky po přechodech). Zvýšení bezpečnosti bylo tak pronikavé, že jsem to udělal poprvé a naposled. Najdu si jinou trasu a časem možná i jiné zastupitele.

Datum: 03.04.2007 15:57

Silácká slova nejsou na místě. Nemyslím si, že o umístění či rušení přechodů by měli rozhodovat volení zastupitelé (právník, dojička, lékařka, sportovec, ...) a jsem přesvědčen, že tomu tak ani není. Tohle dělají normální profesionální zaměstnanci. A jak jsem napsal výše, v tomto případě zrušili přechod správně. Evropská skutečně je dopravní tepna, můžeme tomu říkat dálnice ve městě, ovšem s omezenou rychlostí. Taky se nebudete divit, že není přechod uprostřed Nuselského mostu.

Re: městská policie v Praze 6- RYS
Datum: 03.04.2007 22:16

Zbyněk napsal(a):
> můrou. Zkuste si představit tu situaci - jedete od stanice metra, zprava
> vyjíždějí ze zastávky autobusy, které Vás směrují k použití levého
> pruhu, hned se však musíte vrátit, pokud nechcete odpočovat doleva.
> Těch několik desítek metrů jste v neustálém kontaktu se zpětným zrcátkem. Zprava
> se snaží ze Studentské vjet další auta, brání jim ovšem jiná, která couvají za
> účelem krátkodobého zaparkování před obchody s potravinami.

...a do toho ještě chodci!!!! Mají to ti řidiči v Praze ale těžkej život, a to když už někam dojedou, ještě nemají kde zaparkovat... ;-)

Naskýtá se otázka: není prvotní funkcí města není náhodou něco jiného, než bezproblémové ježdění autem odkudkoliv kamkoliv....?

Jirka Škvor

Autor: MH (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2007 07:27

Budeme-li se zabyvat pouze prvotni funkci mesta, nemame nikdo zadny problem.
To je prece absurdni.
MH

Datum: 04.04.2007 17:33

To je hezký termín, to jsem ještě neslyšel - prvotní funkce města. Skoro bych to ještě doplnil - viděná z genderově neutrálního pohledu :-)) Vůbec nevím, o čem Jirko hovoříš. Podívej se na mapu, na kalendář a z okna, dej si vlažný čaj a počítej do dvaceti, pak dej vědět, jestli to zabralo. Jseš v evropské metropoli a auta patrně nezrušíš. Maximálně můžeš lpět na zachování přechodu nebezpečného jak pro chodce, tak pro řidiče. Chodce ta srážka bolí víc.

Autor: Aleš Ohrablo (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 00:34

Zbyňku, pročetl jsem si tuto diskuzi a myslím, že pravda je jako vždy někde uprostřed a v diskuzi se někam lze dopracovat. Bohužel radnice s občany o problémech nekomunikuje, ač dostává metály za web. Vaše příspěvky mohou relativizovat, bagatelizovat a ironizovat cokoliv i termín „prvotní funkce města“. Faktem ale je, že Praze včetně Prahy 6 chybí koncepce dopravy jako celku včetně provázanosti jednotlivých druhů dopravy. Lepí se to, jak to koho napadne (otázkou je, proč ho to napadne).
Tato rozhodnutí jsou jednoznačně politická - rozhodnutí politické reprezentace, takže o dopravě v Praze rozhodují volení zastupitelé (právník, dojička, lékařka, sportovec, ...). Bohužel rozhodují o konkrétních řešeních a nikoliv o koncepcích, vizích. Z velké části rozhodují (hlasují) bez elementárních znalostí problematiky a dokumentů, na základě doporučení svých stranických struktur (obvykle klubů) a stranických zájmů. Při diskuzi s odborníky, které nám pan starosta předložil k diskuzi, jsme následně zjistili, že odborníci řešení také nepovažují za šťastné, ale dostali přesné konkrétní a fakticky invariantní zadání. Silnice bude tak a tak široká a povede touto ulicí. Z odborníků zbyli jen projektanti toho, co dostali za úkol – toho, co rozhodli právník, dojička, lékařka, sportovec, .... O těchto věcech fakticky rozhoduje Rada vedená starostou, tedy nikoliv zastupitelstvo. To potom téměř vždy v souladu s koaličními dohodami odsouhlasí svojí koaliční většinou to, co Rada rozhodla většinou svých členů. V praxi to znamenalo, že rozhodlo 5! lidí z devítičlenné Rady a bylo fakticky rozhodnuto o projektech za stovky milionů a byla přijímána stanoviska k miliardovým zakázkám. Jakkoliv rozumné návrhy opozice či nezávislých jsou jen hrou na demokracii, jsou demokraticky a disciplinovaně přehlasováni.
Vám může být mimořádné jednání zastupitelstva z 11.11.2005, které si vynutili občanská sdružení Prahy 6 (www.praha6.ecn.cz). Naprosto nedůstojná manipulace s daty, manipulace s programem jednání, manipulace s jednacím řádem a lži představitelů radnice i magistrátu. Proti konkrétním a exaktním argumentům občanů (vč. oficielních dat magistrátu) padali obecné fráze o odpovědnosti, nutnosti řešit problém atd... Navíc - žádné koncepce. Salámová metoda prosazuje jednotlivé kousky „dopravních tepen“. Dát si vlažný čaj a počítat do dvaceti je také řešení. Otázkou je, jak dlouho nám to vydrží. U nás na Patočkově ulici je nadprůměrně vysoká nemocnost a úmrtnost na onkologická onemocnění. Podle odborníků nepochybně v důsledku nadlimitních zátěží z automobilové dopravy. A máme tu také spoustu mrtvých a raněných na přechodech. Přiznám se, mně by ten čaj nechutnal. Jiné spočívá ve snaze o prosazení „prvotní funkce města“. Můžeme i říci „základní“ či „prioritní“ atd. Ta je ale v tom, že město je prioritně pro lidi, ne pro auta, prioritně pro rezidenty, ne pro návštěvníky, byť každodenní. Přizpůsobovat by se měli ti druzí a „naše“ radnice by se o to měla zasadit a podpořit pravidla minimálně rovnoprávné koexistence a ne restrikce svých obyvatel a devastace našeho životního prostoru. Měla by se tedy hledat kvalitní a odpovědná dopravní řešení a nikoliv jen stavět „dopravní tepny“ a rušit přechody pro chodce. Ono to jde!

Datum: 05.04.2007 00:56

>Zbyněk napsal(a):
> To je hezký termín, to jsem ještě neslyšel - prvotní funkce města.
> ...
> Vůbec nevím, o čem Jirko hovoříš. ....
> dej si vlažný čaj a počítej do dvaceti, pak dej vědět, jestli to zabralo.

Zdravím (hlavně Zbyňka XXX a Mxxx Hyyy)

ano, moje odpověď byla přespříliš krátká a zbrklá. Dopil jsem vlažný čaj, napočítal radši až do 50 a snad to zabralo natolik, abych svůj názor formuloval aspoň trochu podrobněji.

Ten můj -opravdu-divný- termín měl snad připomenout, že každé sídlo je místem, kde lidé hlavně žijí, pracují a odpočívají. A že k tomu se také potřebují přesunovat, o tom není pochyb. A není pochyb také o tom, že automobilismus je fenomén dnešní doby. Souhlasím, že přechod před Diplomatem je (nebo už byl?) nebezpečný.

Myslím si však, že auta dostávají ve městě příliš mnoho prostoru. Jakoby existovalo právo jednotlivce-řidiče povýšené nade vše dostat se svým autem odkudkoliv kamkoliv. A pokud možno co nejrychleji. Stačí se podívat. Mnohé silnice v Praze se rozšířují, vznikají nové odbočovací pruhy, budují se dokonce městské(!) mimoúrovňové křižovatky. Chuchvalec aut se díky jim možná přesune z A do B rychleji, v B však zase narazí na obyčejné "úzké" silnice, a ty se ve "veřejném" zájmu automobilistů zase musí rozšířit, vždyť auta se tam nevejdou...

Podívejme se jinam (třeba do doporučované mapy): z ulic mizí stromy, parky a parčíky jsou ukrajovány, aby bylo kde parkovat, ale ani to nestačí. Auta stojí všude, kde se dá.

Na okrajích Prahy se stavějí nové a nové super-hyper markety (u "nás" Šestka, Vypich, ...?). A jak se dostat třeba do takové Šestky? Autem, však tam kvůli tomu zbudovali parkoviště. Viděl jsem posledně "šestkový" autobus - skoro prázdný.

A jiný příklad: Nedávno jsem si přečetl článek o výstavě orchidejí v trojské botanické zahradě. Motorizovaní zájemci o výstavu Tróju totálně ucpali. Řešení? Do Tróje se postaví podél Vltavy pořádná silnice a v Tróji samotné pořádné záchytné parkoviště. Není to "na palici"? Aha, tady to je: [lidovky.zpravy.cz]

A tak se ptám. Jak daleko tohle všechno půjde? Budou chodci nahnáni z ulic do podchodů (plánovaný Kulaťák), nadchodů, budou překonávat ulice jenom přes lávky nad nekončícím proudem aut (Břevnov), budou lidé muset obíhat ploty kolem silnic (Diplomat)?

Nemá být jedna z rolí městkých zastupitelů v tom, aby tento rozmach automobilismu udrželi ve městě v rozumných mezích? Vždyť Praha na to není zkrátka stavěná. Nemají udělat radní více pro preferenci a zvýšení kapacity veřejné dopravy a pro její pohodlí? Neměla by být na okrajích Prahy namísto super-hyper obchodů záchytná parkoviště s velmi dobrou návazností na VHD?

A tak dále, další příklady, další otázky. Tak snad o tomhle všem měl, Zbyňku, ten můj "ujetej" termín hovořit.

Jirka Škvor

Autor: jenda (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 10:07

Pravdou je, ze samotne prechody na Evropske jsou velmi nebezpecne at uz pro chodce tak ridice. Napr. prechod na Evropske pred Delvitou je peknym prikladem. Kolikrat uz bylo navrhodvano aby se v techto mistech udelal podchod a stale se nic nedeje. Pokud se nekdy prodlouzi trasa A metra a bude vestibul pred Delvitou, tak snad uz ten pdochod taky udelaji. Ale pochybuju, ze se trasa A v nejblizssich 5 letech vubec zacne stavet.

Jinak bych moc tady nerozlisoval mezi chodci a ridici. Vetsina lidi jsou chodci i ridici.

Autor: Luboš2 (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 10:50

Zbyňkovi ad čaj, počítaní, koukání z okna, datum: klasický manévr typu "když nemáš argumenty, zpochybni protistranu samotnou" (udělej z něj blázna).
Ad zrušený přechod - kdyby se tam nikdy nezřídil tak nemáme o čem diskutovat. Jde tedy spíše o trend, ne o jeden přechod. Zde stále cítím, že doprava je upřednostňována před obyvateli. Představte si kdyby někdo přišel a řekl "Dobrá, zrušili jsme jeden přechod, teď zase někde ustoupí doprava. Zahradíme Evropskou před tím světelným přechodem co je nejblíže a auta budou tento přechod objíždět. Stejně jako chodci teď musí obcházet úsek kde přišli o přechod. Když není problém poslat stařenku o holi oklikou, určitě to nebude problém pro člověka vezoucího se v autě". Kolik diagnóz by takovýto pošetilec vyslechl? Minimálně by byl označen za ekoteroristu či ekofašistu. Pro Vaše uklidnění - nechci zahrazovat Evropskou, nejsem příznivcem vyhánění jedněch druhými. Stačilo by kdyby se dodržovala existujicí pravidla.
Co se týká nebezpečnosti přechodu - bílé pruhy nemohou být nebezpečné, nebezpeční jsou řidiči a chodci, kteří tam nedodržují pravidla. Odmítám papouškovaná klišé, že chodci bezohledně skáčou pod auta kdekoliv a kdykoliv (jako řidič nemám tu zkušenost) a že si chybně myslí, že mají absolutní přednost (v zákoně se nic o "přednostech" na přechodu nepraví, jen o povinnosti umožnit přejít). Kdo úmyslně porušuje pravidla tomu těžko pomoci, ale musí existovat způsob jak se dostat zákonným a bezpečným způsobem přes silnici. Poslední nehody ukazují, že ani světelný přechod není bezpečný.
Ad Evropská coby dálnice: včera mne napadl lepší příměr - Berlínská zeď.
Přechod byl zrušen, bude tam zbudováno zábradlí. Jeho překonávání už je dle zákona přestupek. To budou stíhat MP - vždy když je na přechodu zabit chodec vinou řidiče jedoucího na červenou MP uspořádá hon na chodce. Takže pokud se bude někdo chtít dostat z jedné strany na druhou bude lapán a trestán. Ještě opatřit zábradlíčko ostnatým drátem a v rámci vánoční výzdoby napustit el. proudem. Pohled na chodce, který se zoufale snaží přeběhnout tak, aby nebyl zasažen autem evokují záběry lidí, kteří se na poslední chvíli chtěli dostat přes tu zeď.
Vzhledem k ovzduší, které tam panuje (Troufne si někdo lhát, že je opravdu sledováno a splňuje limity?) tedy Berlínská zeď kombinovaná s dlouhodobě účinkující plynovou komorou. U nás tomu říkáme "dobrá adresa".

Datum: 05.04.2007 11:50

Zdravím všechny, kteří mi namasírovali ego svými bohatými reakcemi na můj drobný příspěvek. Psalo se tu o diskutérském podvodu, kdy diskutující místo argumentů napadne protistranu. Nemyslím, že bych se toho dopustil. Podívej se na mapu = jsi v miliónovém městě. Podívej se na kalendář = jsi ve 21. století. Dej si čaj = uklidni se a nebuď zaslepenej. Tak jsem to myslel. Dalším diskutérským úderem pod pás je vložit protistraně do úst něco, co nebylo řečeno, a potom protistranu roznést argumenty proti tomuto nevyřčenému názoru. To se zde naopak stalo. Moje příspěvky se týkaly výhradně toho jednoho, podle mě nebezpečného přechodu. Ale dobrá, můžeme rozvinout téma dál a zde je můj názor - PRVOTNÍ FUNKCÍ MĚSTA, tak jak spontánně vznikala, byl a je OBCHOD. Města vznikala na místech, kde byly pro obchod nejvýhodnější podmínky. A obchodovat celý život s jedním sousedem, to asi nikam nevede. Jinými slovy - do města zcela primárně patří i osoby dojíždějící nebo projíždějící. Když se někde pro tyto potenciální obchodníky ztížil přístup, přesunuli se jinam. Tam jinde se to pak rozvíjelo, tam, kde byly překážky, to stagnovalo. Tohle platí stále a v době globální komunikace víc než kdy dřív. Ruku v ruce s obchodem jde prosperita a tedy i zdroje na ochranu přírody, atd. A ten obchod - on to může být i obchod, kdy někdo prodává na trhu práce svou pracovní sílu - neboli dojíždí do zaměstnání. Uf, to jsem si hezky zaťukal do kláves.

Autor: Luboš2 (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 13:12

Dobrý, Zbyňku, na Vás bylo jen to první "ad" o čaji a spol. Koukám, že se to dalo pochopit, že Vám vyčítám i to následující. Není tomu tak, jen jsem si tak obecně zanázoroval. Jdu si dát čaj, kouknout do mapy a kalendáře. Pak si skočím do obchodu naproti (pokud se tam přes ulici dostanu :-). Znáte Jiránkův klip "Pivo přes ulici?").
Přeju příjemný den.

Datum: 05.04.2007 20:39

Navrhla jsem panu starostovi, aby se postaral o zřízení podchodů nebo přechodů na Evropské. Jeho odpověď mě pořádně uzemnila. Prý to není v jeho kompetenci, tak mi poradil, abych se sama obrátila na Magistrát!!! (viz diskuse/otázky na pana starostu). Začínám pochybovat, že jsme zvolili správného starostu. Nejprve zorganizuje hon na chodce, které nyní terorizují nejen řidiči, ale už i policisté, nyní tato "královská rada". Měl by se přece sám zasadit z titulu své funkce o zřízení podchodů. Určitě ho na Magistrátu budou brát vážněji než obyčejného občana. A navíc určitě v dlouhodobém horizontu finančně bude podchod výhodnější než přítomnost policisty. To je pouhá násobilka.

Autor: Mikuláš Bureš (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 21:44

Paní Pražáková,

v různých Vašich příspěvcích píšete o nové totalitě, buzerování chodců, honu na chodce, terorizování chodců ze strany policistů.
Prozraďte mi - jak může policista nebo strážník terorizovat chodce, pokud nepřechází mimo přechod, nevbíhá pod auto či nepřechází na červenou???

Co se týká přechodu pro chodce spojující Studentskou ulici s Diplomatem, se zrušením samozřejmě souhlasím - jednalo se o přímo učebnicový příklad nevhodného místa pro zřízení přechodu pro chodce bez světelné signalizace (to říkám jako řidič i jako chodec).

Datum: 06.04.2007 11:11

Pane Bureš,
na téma, které nadhazuje paní Pražáková, dávám dohromady pár postřehů o činnosti MP v souvislosti s tragickými nehodami, které se na Praze 6 udály. Brzy je sem někam umístím.
Ohledně zrušeného přechodu: z jistého úhlu pohledu se dá s Vaším názorem souhlasit. Za současného stavu (ne)dodržování zákonů občany a jejich (ne)vymáhání policií byl skutečně nebezpečný.
Jen drobný postřeh ze včerejška: modifikoval jsem svou trasu na kole, vyhnul se zrušenému přechodu a použil nejbližší křižovatku k najetí na Evropskou s tím, že ten kousek po té "dejvické DéJedničce" mě nezabije a odbočím k Diplomatu a kolem něj a Telecomu se dostanu na Gen. Píky. Jenže ouha, září tam nový zákaz vjezdu všech vozidel. Pro auta to chápu, zřejmě si tudy ve špičkách zkracovaly trasu na Svatovítskou. Ale proč tam proboha nesmí ani cyklisté? ("Ale my jsme řekli NE, když všichni tak všichni".) Musel jsem tedy mezi auty došlapat až k Vítěznému náměstí a hloubal, kde je pro mě to zvýšené bezpečí.
Nemyslím, že to je nějaký úmysl, spiše efekt toho, že toto značení navrhuje jedna skupina a cyklistickou sjízdností se zabývá zas jiná skupina. Snad by tam stačila značka Zákaz vjezdu motorových vozidel, lidé na kolech tam asi nebezpečí, hluk a kouř negenerují. Pokusím se vypátrat komu to navrhnout.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?3,2983 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.