Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Bezpečnost (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Svévolné zákazy stání v ulici Na pískách
Autor: Luděk Jirák (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2006 13:32

Dobrý den,

předpokládám, že víte jaký je problém parkovat v ulici Na pískách. Před nějakým časem dostala městská policie zadání pokutovat všechny občany, kteří v souvislosti s letitou praxí parkovali na chodnících. Po jednání s úřadem Městské části P6 se poté podařilo dospět ktomu co mělo být již dávno a na nsší ulici přibily značky povolující parkování na chodníku. Nicméně teď se zde rozmohl jiný nešvar, před domy naproti pizzerii se na chodnících ocitly žluté čáry vymezující prostor dříve bez problémů sloužící k parkování. Včera večer když jsem přijel domů tak jsem neměl kde zaparkovat a tak jsem zaparkoval mezi mnohými jinými vozy stojícími v tomto prostoru - podotýkám, že v tomto prostoru stojí auta dnes a denně a převážně se jedná o auta spjatá s obyvateli čí nájemníky zmíněných nemovitostí. Ráno jsem za stěračem nalezl lístek od MP, že jsem se dopustil přestupku. Domnívám se, že jsem se žádného přestupku nedopustil neboť nevěřím, že by Úřad Městské části Praha 6 inicioval či povolil zmíněnou místní úpravu tvářící se jako zákaz stání. V blízkosti se nenachází žádná škola, školka a ani jiné zařízení alespoň teoreticky opravňující k dané úpravě, auta parkující na chodníku nikomu nemohou vadit a ani překážet. Přechod přes silinici je vzdálen minimálně 50 metrů.

Chtěl bych znát jasné a konkrétní stanovisko úřadu k dopravnímu přestupku jehož jsem se prý dopustil.

Děkuji předem za rychlou odpověď.

Re:
Autor: Petr II. (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2006 19:19

a co takhle vjezd do jiné nemovitosti? Ten tu není? Proto je zde možná ta žlutá čára. Mějte se Petr II.

Re:
Autor: Pavlata Antonín (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2006 21:03

Jestliže máte lidi zlatí názor,že auta parkující na chodníku nemohou nikomu vadit ani překážet,tak se můžeme rovnou vrátit na stromy!!!Chodníky jsou pro chodce a blázince pro blázny.Jak může někdo něco takového vůbec veřejně ventilovat!

Re:
Autor: Petr II. (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2006 16:59

To také netvrdím a souhlasím s Vámi pene Pavlato. Petr II.

Re:
Autor: muhehe (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2006 13:23

chodníky jsou sice pro chodce,ale pokud se na ten chodník vejde auto a 3 lidi kolem něho ještě nerušeně projdou, tak nevidím důvod proč ne. Což je tato situace. Když jsme u toho, tak silnice je pro auta a spousta lidí po ní také bezdůvodně courá i když má k dispozici chodník, takže o těch stromech bych pomlčel .... Okolní uličky jsou úzké tak kde ti lidé mají parkovat??

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?3,2947 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.