Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Bezpečnost (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

líný strážník
Autor: Novotna (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2003 12:16

Dnes dopoledne, kdyz jsem se vracela ze Stromovky, se ke mne pridali dva bili ovcaci. U nadrazi byli temer prejeti auty, pak sli stale se mnou. Majitel se nevyskytoval. Rozhodla jsem se predat vse mestske policii s tim, ze by měla psy predat utulku.
Dopoledne jsem dorazila se svym psem a dvema cizimi vlcaky do sluzebny. Straznik mi rekl, ze mi muze dat telefon na utulek, ale psy si mam vzit domu. Ptala jsem se, zda muze alespon zavolat do utulku a zeptat se, jak vec resit. Na to me rekl, ze mu musim dat OP. Vysvetlila jsem mu slusne, ze na vychazky se psem doklady nenosim a ze jsem tez nepredpokladala, ze bych je mohla potrebovat. Tim mel "vyhrano" a pravil, ze pro me nemuze nic udelat. Velmi me to rozzlobilo a pozadala jsem ho o sluzebni cislo:
udal cislo 0687. Pozadala jsem ho, aby mi ho napsal, což odmítl, rovněž mi neukázal služební průkaz, takže ani nevím, zda mluvil pravdu. Psi jsem odvedla domu, nakrmila a napojila je a po komunikaci s utulkem se do hodiny uspesne o ne prihlasil majitel. Otazka je , zda-li by vse tak dobre dopadlo, kdyby se jednalo o agresivni zvirata nebo by se při pletli pod kola autum.
Vidim dve vychodiska:
bud se budeme obracet na policii s duverou tehdy, kdyz budeme v uzkych a ona se bude snazit slouzit lidem, kteri si ji k tomuto ucelu plati ze svych dani,
a to kazdy den a na ulicich, anebo budeme stale svedky proste "buzerace" obcanu.
O zadne sluzbe nemuze byt ani reci.
Takovou policii rozhodne nechci ze svych dani platit.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Městská policie (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2003 15:38

Vážená paní Novotná,

na základě Vaší stížnosti ze dne 21.12.2003 byla celá záležitost projednána s Vámi uvedeným strážníkem – identifikační číslo 0687. Ze zjištěného vyplývá, že jste se dne 21.12.2003 v dopoledních hodinách dostavila na služebnu Městské policie Prahy 6 s tím, že jste na ulici nalezla uvedené psy a chcete je ponechat na služebně. Při řešení vzniklé situace Vás strážník uvedeného ident. č. požádal o prokázání totožnosti vzhledem k tomu, že na odchytové stanici je potřeba uvést jméno oznamovatele. Vy jste však na to uvedla, že žádný doklad totožnosti u sebe nemáte. Na žádost o ústní sdělení své totožnosti jste odmítla a dále nebyla se strážníky ochotna spolupracovat. Strážník na operačním středisku byl ochoten celou záležitost řešit a zavolat odchytovou službu, obdobně tak, jak byla podobná situace již řešena několikráte, kdy např. majitel ztraceného psa kontaktoval útulek a zanechal na stanici popis ztraceného psa. Bohužel, protože jste se slovy, že si budete ztěžovat, okamžitě odešla, nebylo možné psy ani zkontrolovat zda mají u sebe evidenční známku či jiný kontakt na majitele.
K povinnostem strážníka – strážník je při výkonu své pravomoci povinen prokázat svou příslušnost k obecní policii stejnokrojem s odznakem obecní policie, identifikačním číslem a názvem obce. Ve Vámi popisované situaci byl strážník ve výkonu služby, tudíž prokázání své příslušnosti zmíněným strážníkem – identifikační číslo 0687, bylo dostačující.
K problému samotných psů – služebna Městské policie Prahy 6 není vybavena pro zabezpečení psů při nálezu nebo odchytu a strážník městské policie není vycvičen ani vyškolen pro práci se zvířaty. Z těchto důvodů nebylo možno nalezené psy ponechat na služebně v prostorách pro veřejnost a strážník jednal v duchu běžné praxe, v souladu s platnými předpisy.

S pozdravem

Michaela Roháčková
Zástupce ředitele OŘ MP Praha 6

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Lucka Nováková (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2004 23:29

Dobry den, takze ma pani Novotna tak trochu pravdu, ze? Straznici moc ochotni nejsou a platne predpisy nestoji za nic. A co jako bude dal? Kdy se konecne "nadobcani" v parlamentu chytnou za svuj nos a prijmou lepsi platne predpisy a policie se zacne vice namahat? Lucka

Pro Lucku
Autor: Znechucený občan (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 14:17

Asi nikdy když už něco třeba jen maličkost na Strážníka víte okamžitě vám dávaj najevo že nemáte pravdu .. nerozumím tomu spravedlnosti se nedočkáte ani od těch kteří tkz spravedlivý sou

Re:
Autor: Martin Hlavac (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2006 14:35

normalka oni nejsou na nic vybaveni krome tuzky a paragonu na pokuty smiling smiley ale vsechno je castecne nase chyba porad volime stejne priserne lidi a oni nic nezmeni musime se pokusit zvolit nekoho schopnejsiho nez tyto slibostrany smiling smiley bohuzel toto vse je ukazka nasi nefungujici spolecnosti

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?3,2796 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.