Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Webové stránky Prahy 6 :  Volná diskuse

Trh v Dejvicích
Autor: Diva Bara (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 20:34

Vážený pane Šalku,
Nedávný tzv. farmářský trh v Dejvicích jsem sice navštívit nemohla, ale velice mě zaujalo, jak se touto údajnou novinkou radnice nezřízeně chlubí. Před uspořádáním tohoto trhu jsem dokonce zaznamenala i výrok (ze strany radnice, snad přímo starosty), že připravovaný trh chce obnovit tradici, kterou "zrušila komunistická minulost".
Z "komunistické minulosti" pamatuji jen její závěrečnou fázi, přesto si velmi dobře vzpomínám, že trhy se zeleninou byly v té době v Praze úplně běžné. Ať už to byly trhy pod širým nebem, nebo kryté tržnice. Na Žižkově se například chodilo na "venkovní" trh na Prokopském náměstí, nebo do kryté tržnice nedaleko - na Husitské. Dodnes v Praze stojí budovy bývalých tržnic: vinohradské, staroměstské, smíchovské... Na Smíchově, pokud si dobře vzpomínám, býval trh na Arbesově náměstí.
No a třeba v Brně - tam proslulý "Zelňák" nepřestal existovat nikdy!
Pokud tedy tuto tradici něco zlikvidovalo, pak to nebyla "komunistická minulost", nýbrž 90. léta minulého století, která ze všech někdejších tržnic udělala super- a hypermarkety, případně nákupní centra (viz skomírající butiky v bývalé Vinohradské tržnici...).
Trhy s čerstvou zeleninou a ovocem v Praze velice postrádám - naštěstí máme aspoň Holešovickou tržnici. Budu velmi ráda, když v Dejvicích, a třeba časem i jinde v Praze 6, takové trhy začnou fungovat. Stejně tak bych ale uvítala, kdyby se radnice nepokoušela občanům vymývat mozky jednoznačně nepravdivými tvrzeními o tom, co vedlo k zániku tržnic v Praze, a nevynášela do nebes pokus obnovit něco, co v Praze bývalo běžné.Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?17,10797 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz