Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Webové stránky Prahy 6 :  Volná diskuse

Sympatické stránky Prahy 6
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2008 15:31

Všímám si v O+O odpovědi pana Šalka [www.praha6.cz], kde p.Šalek využívá jako argument následující citaci - cituji.

----------------------------------------
> Název: Sympatické stránky Prahy 6
> Autor: (hj)
> Médium: Pražský deník Strana: 8
> Rubrika: Čtenář - reportér
> Datum vydání: 5.3.2008
> Snad všechny městské části hlavního města vydávají své noviny, časopisy a další tiskoviny, jejichž úroveň se různí. S nemalým nákladem provozují rovněž webové stránky, které by měly sloužit všem občanům příslušné městské části.
> Můžeme se zde setkat s řadou důležitých informací nebo se zapojit do diskusního fóra občanů s radními. Rozhodně je to zajímavá a důležitá služba, která přispívá ke zlepšení komunikace mezi radnicí a obyvateli hlavního města.
> Jednou z nejlepších je radnice Prahy 6. Celé webové stránky působí velice vstřícně a otevřeně. Volná diskuse je v současné době bohužel ve stavu rekonstrukce, ale tento důvod je zřetelně vysvětlen. Druhá rubrika, nazvaná Otázky a odpovědi, která napomáhá interakci mezi oběma stranami je uživatelsky příjemná. > Radní i pracovníci úřadu zde odpovídají na dotazy věcně, zdvořile a kvalifikovaně, což bohužel není běžné všude.
> Myslím, že občanům žijícím na Praze 6 máme co závidět. Ze stránek je cítit, že strana, která zde vládne, nemá občanství a demokratičnost pouze v názvu.
----------------------------------------konec citace-----

Byl bych nerad, aby tento můj příspěvek vyzněl tak, že považuji stránky Prahy 6 za jednoznačně špatné. Nicméně mně ten článek z Pražského deníku zavání levnou propagandistickou agitkou. Bylo by zajímavé zjistit, zda zpovídaný "čtenář" se "reportérovi" registroval ;-)

"Čtenář" hovoří o "diskusním fóru občanů s radními", aby vzápětí vylíčil, že na P6 jsou zvlášť O+O a fórum (zrovna uzavřené). Osobně jsem zažil několik situací, kdy fórum neběželo (pro vzniklé chyby mám, pane webmistře, pochopení), ale nikdy jsem nezažil "zřetelné vysvětlení" rekonstrukce, naopak často na mně zírala chybová hláška.

Podle "čtenáře" je O+O "uživatelsky přívětivá", asi má jiná kritéria než já. Chybí nějaký přehled otázek, po vložení se otázka nezobrazí (často jsou otázky položeny zbytečně opakovaně), v zaslaném potvrzovacím mejlu není její znění uvedeno. V předmětu mejlu se zaslanou odpovědí je dlouhá litanie rubriky namísto skutečného "subjectu", člověk si také často přečte "otázka nepatří mně, byla předána radnímu XY" (resp. není v mojí "gesci" = to zní vznešeněji).

S čím mohu souhlasit je, že odpovědi jsou vždy zdvořilé. Často jsou však neúplné, nekonkrétní, zavádějící a nepřesné (ale i nepravda by se našla).

V závěru nám čtenář "závidí". Asi houstnoucí dopravu, mizející prostranství a zeleň, mizející obchody, zhoršené životní prostředí, nacpané metro a tramvaje, ale to je -bohužel- problém celé Prahy. Ještě "...že strana, která zde vládne, nemá občanství a demokratičnost pouze v názvu", jinak by bylo třeba ještě hůř ;-)

Jirka Škvor

Re: Sympatické stránky Prahy 6
Autor: Tinka (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2008 23:06

Fakt je, že toho propagandistického článku jsem si také všiml hned, jak se s ním pan Šalek vytasil, vyloudil mi tím úsměv na tváři, ale současně i takové to mrazení v zádech, které člověk pocítí, když se setká s nějakou trapností. A toto bohužel trapně vyznělo, a kdyby to tady pan Škvor nevytáhl, asi bych nad tím jako soused jenom mávl rukou...
Souhlasím také s tím, že odpovědi radních jsou vesměs zdvořilé, i když občas takový ten závan povýšenosti zazní také. Ale pořád to nedosahuje úrovně, s jakou se může čtenář nezřídka setkat u odpovědí z magistrátu.
Na druhou stranu mě dokáže mnohem víc vytočit, když mě volený zástupce pošle do háje s pozdravem s úctou..., než kdyby mi rovnou napsal jdi se bodnout...

Autor: Diva Bara (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2009 09:19

Panu Šalkovi položena tato otázka k obsahu webové stránky:

"Vážený pane Šalku,
webová stránka radnice uvádí v rubrice "Víte, že..." odkaz na informace z výstavy Praha 6 mění tvář. Bohužel jsou to ale informace velmi zastaralé: týkají se výstavy z roku 2004!
Můžete prosím sdělit, kdy budou na webu vystavené informace z loňské výstavy - tj. přehled vystavovaných projektů, zápisy z návštěvní knihy a další?

Děkuji za odpověď."

Autor: Diva Bara (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2009 13:46

A toto je odpověď pana Šalka na otázku, kdy budou na webu radnice zveřejněny informace o loňské výstavě, zápisy z návštěvní knihy a další:

"je pravda, že jsme už nějaký čas rubriku "Víte, že..." neaktualizovali a toto je malý hřích. V souvislosti s projekty jsme totiž opustili verzi digitalizování výstavních panelů a jejich následné umisťování na web, ale vytvořili jsme nový modul projektů a realizací, který se momentálně rozjíždí a měl by být přehlednější. Hlavně díky využití časové osy.
Ten banner, který zmiňujete, skutečně není aktuální a odstraníme ho z této rubriky. Kdo by přesto měl zájem podívat se na tento výstavní katalog, najde ho v Archívu pod odkazem Informace v levém menu stránek."

Ať čtu jak čtu - o loňské výstavě ani slovo.
Takže pro zájemce alespoň něco z výstavy "Praha 6 mění tvář IV." z října loňského roku k nahlédnutí zde:
[www.praha6ztracitvar.cz]

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.

© 2020 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?17,10448 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz