Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Hospodářská politika :  Volná diskuse

Prodej neexistujiciho pozemku Dejvice 3207/12
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2008 00:17

Zdravim,

v dorucenych novinkach z radnice se [www.praha6.cz] zminuje o
>> zameru Mestske casti Praha 6 prodat nemovitost ve vlastnictvi HMP
>> za cenu smluvni 4.716.730,- Kc
>> pozemek parc.c. 3207/12 ostatni plocha o vymere 246 m2 v k.u. Dejvice

Toz zvedavost mi nedala podivat se, o ktery pozemek se jedna (a kde zas co vyroste?) Nicmene ani na mapach UP HMP ani v katastru jsem pozemek s uvedenym cislem nenasel... Je to zrejme nekde na Hanspaulce.

Vim, ze uz jsem onehda narazil v novinkach na stejny problem, tak je mi to divne... Nemely by byti zasilane informace formalne spravne????

Jirka Skvor

Re: Prodej neexistujiciho pozemku Dejvice 3207/12
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2008 00:22

...jo, vlozil jsem dotaz na toto tema do O+O panu Sirlovi, ten to ma majetek ve sve kompetenci. Tak jsem zvedav, o co jde....

Jirka Skvor

Re: Prodej neexistujiciho pozemku Dejvice 3207/12
Autor: Ladik (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2008 17:12

Téma příspěvku je opět aktuální.
Pro zajímavost odpověd´ panu J.Š. z letošního září na O+O:

Vážený pane,

pozemek parc. č. 3207/12 v k. ú. Dejvice nemůžeme najít na snímku katastrální mapy (a tedy na výpisu z katastru nemovitostí), protože vznikl oddělením z pozemku parc č. 3207/1. Je to na geometrickém plánu č. 3111-30/2008 z 9. 6. 2008, který není zatím zveřejněn – do katastru bude zapsán až s kupní smlouvou, nelze jej zapsat samostatně.

Pozemek se nachází opravdu na Hanspaulce, hraničí s tzv. Zámečkem na Hanspaulce.
Ing. Čadek je vlastníkem Zámečku, jím zastavěného pozemku parc. č. 3206 a pozemku přilehlého, parc. č. 3207/6, na rohu ulic Fetrovské a Za Hanspaulkou. Oba pozemky ing. Čadka jsou obklopeny parkem, který je na pozemku parc. č. 3207/1. Park sahá přímo k oknům Zámečku, proto ing. Čadek požádal o odkoupení části tohoto pozemku; po projednání v příslušných odborech a komisi majetkové politiky byla z celkové výměry 2433 m2 oddělena část o výměře 246 m2, opatřena parc. č. 3207/12 a byl zveřejněn záměr prodeje na úřední desce. Cena byla stanovena znaleckým posudkem.

Záměr musí být podle zákona zveřejněn před projednáním prodeje v Radě a pak i Zastupitelstvu městské části Praha 6. Rada bude o tomto prodeji jednat nejspíše v první polovině října, Zastupitelstvo pak v listopadu 2008.

S pozdravy
Václav Širl
[19.09.2008]

K tomu jen aktuálně: Prodej výše zmíněného pozemku byl původně na programu minulého zasedání zastupitelstva 5.12.2008 , byl ale Radou MČ stažen. Pozemek měl být součástí Centrálního parku Hanspaulka. Po záboru části rokle Kotlářka je to již druhý pokus ukousnout z plochy veřejné zeleně. Jak to dopadne?

L. Nováček

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.

© 2020 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?15,10530,10644 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz