Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Hospodářská politika :  Volná diskuse

Kulaťák - Dejvice Center
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2008 01:30

Zdravím,

k napsání příspěvku mě ispiroval dotaz v O+O [www.praha6.cz]. Dlouho jsem přemýšlel, kam s ním, do kterého fóra vlastně patří - kouskem do dopravy, kouskem do životního prostředí, kouskem i jinam....

V položené otázce i odpovědi pana starosty (alias paní Moniky Sáry alias pana starosty) se objevuje mnoho informací.

Kdybych měl odpovídat na zmiňovanou anketu "co já na projekt Centra na Kulaťáku", asi bych neodpovídal "jak to, že už tam dávno nestojí". O anketu jsem nikde nezavadil (byl jsem jistě v nesprávný okamžik na nesprávném místě). Po pravdě, příliš mne nepřekvapuje, že z výsledků zmiňované ankety (jsou někde k mání výsledky?) vzešel závěr pana starosty že "vetsina mistnich obyvatel hovorila v duchu..." - už nejméně podruhé si pan starosta plete většinu dotazovaných a většinu místních obyvatel, tedy zaměňuje anketu a referendum...

Z odpovědi vůbec nevyplývá, jaká ja poslední verze projektu - tedy - jak má nové administrativněobchodněkulturněbetonověskleněnokomplexní centrum vlastně vypadat? Na stránkách projektů na p6.cz [www.praha6.cz] se nabízejí 2 obrázky: [www.praha6.cz] a [www.praha6.cz].

Na stránkách investora Sekyra Group je studie jiná [www.sekyragroup.cz] resp. [www.sekyragroup.cz]# (podle mého názoru prostor zcela nepřijatelně utemovává, doslova ho ždíme, a pokud vím, s tímto projektem nesouhlasí ani vlastník pozemku ČVUT).

A konečně na stránkách [generel.cvut.cz] je studie ještě jiná... (prezentace má 80M, proto ty hlavní obrázky přikládám).

Časopis Šestka (který má daleko větší informační dopad než web Prahy 6) o tomto projektu (podobně jako o řadě dalších důležitých) stále taktně mlčí - zájemci jistě mohou přijít nahlédnout na radnici;-)

Přitom mne napadají otázky:
* co se stanicemi autobusu ze Suchdola/na Suchdol a z/do Roztok atd?
* jaký bude přírůstek automobilové dopravy v důsledku provozu Centra?
* jaký bude hluk z jistě nezbytných klimatizací?
* bude v místě nějaká náhrada za již vzrostlé stromy? (z přiložených obrázků je vidět, že na odbočovací pruhy(!) do Centra padne i 12 stromů na Jug.part. kolem tramvajových kolejí mezi Kulaťákem a Šolínovou)

Myslím si, že na Kulaťáku by se měla zaplnit proluka na místě bývalého tržiště. Prostor před VŠ bych vzhledem k současné celkové zátěži v oblasti nechal volný. Obávám se však, že je to spíše přání z říše snů...

Jirka Škvor

Přílohy: dejvice_center0.jpg (32.6KB)   dejvice_center1.jpg (21.5KB)   dejvice_center2.jpg (23.2KB)   dejvice_center4.jpg (16.1KB)   dejvice_center5.jpg (51.4KB)  

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.

© 2020 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?15,10403 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz