Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava :  Volná diskuse

Přechod ve Svatovítské
Autor: BJ (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2010 18:18

Dopravní stavby poslední doby mě nepřestávají překvapovat. Možná jsou podle norem, a když jsou podle norem, musí tedy vyhovat všem, ale skutečnost mi přijde jiná.

V civilizovaných zemích jsou přechody někdy označené pouhými plechovými čtverci, tak 10x10cm, které ohraničují prostor přechodu. Ve většině zemí se pak používají bílé pruhy na vozovce - zebra. Jenom v ČR máme opět specialitu! Prohoba, skutečně bylo nutné vytvořit ve Svatovítské ulici takové monstrum jako přechod? Skutečně by nestačila pouhá zebra, zejména, když posledních tak 20 let v tomto místě žádný přechod nebyl?

Nejen, že z obou směrů je nesmyslně svedena silnice do jednoho pruhu, velmi ztíženo odbočování přes koleje (autobusy už to asi nedají, což byl zřejmě záměr, takže další prodloužení intervalů již tak podle JŘ skoro nejezdící MHD), ale ještě jsou na ulici poházené odporné betonové bloky (ráno, ještě bez bloků, se vodorovné značení samozřejmě a logicky ignorovalo), které jsou označené hromadou značek (jak pro blbce, bez značek by řidič asi nepoznal, kudy jet), dále bylo nutno doasfaltovat kousek chodníku a posunout označníky autobusových zastávek. A v neposlední řadě umístění na straně Žabky, nikoli pošty, by mě přišlo vhodnější (to je ale věc názoru).

Kolik toto monstrum asi stálo - oproti obyčejné zebře. A proč takto "nevylepší" i ostatní přechody v ulici. Nebo proč se aspoň neopraví?

Chtěl bych tedy poděkovat těm, kteří toto vytvořili, jen tak dále. Prostředí to skutečně vylepšilo a ještě to přispělo k dalšímu zhušťování dopravy v této ulici. Vivat Dejvice, jak bylo řečeno na té úžasné Blanka reklamě - Město pro život!

Re: Přechod ve Svatovítské
Autor: rita (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2010 01:21

Tak dovolim si k tomu par poznamek. Bydlim opodal a pres Svatovitskou prechazim denne. Jiz pred lety jsem se zde ptala, zda by nesel v techto mistech zridit prechod. Malo platne, na postu se chodit musi a my z druhe strany Svatovitske jsme bud museli chodit prechodem az dole u tram.zastavky, nebo prechodem nahore u Budvarky anebo (a to asi nejcasteji) riskantne mezi auty a tramvajemi. Bylo me ze strany MU receno, ze zrizeni dalsiho prechodu je nevhodne z duvodu jiz fungujicich dvou prechodu. Budiz.
Byla jsem proto take prekvapena vybudovanim tohoto monstr prechodu. Chapu to tak, ze prechod u Budvarky byl zrusen, mnozily se stiznosti na otaceni autobusu a je potreba zklidneni dopravy pri vystavbe noveho Prasneho mostu.
P.S. jizdni rady autobusu jiste nepocitaji s otacenim hned v Kafkovce. Ono objet Kulatak trva cca 3 minuty ve spicce.
Taky by me prisel prechod u Zabky logictejsi, ale byl uz by asi prilis blizko tomu u tramvajove zastavky.
Novy prechod na tak frekventovane ulici je asi velkym rizikem, nez se vzije, Proto asi tak vyrazne znaceni...me uz se stalo, ze ridic misto minimalne zpomaleni, slapl na plyn.
Takze, novy prechod me nevadi, naopak. Ale kdo vi, jak dlouho tu vydrzi. Vystavba noveho Prasneho mostu zmeni asi celou Svatovitskou.

Re: Přechod ve Svatovítské
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2010 21:48

Zdravím,

rozhodně si myslím, že nový přechod je dobře a "posichrování" bezpečí (pře)chodců betonovými bloky také. I když to celé připomíná "opičárnu". Nicméně je otázka, jak moc bude takové zúžení vozovky vadit po té, co po otevření Blanky stoupne intenzita provozu mezi Prašňákem a Kulaťákem téměř na dvojnásobek (z cca 26 na 48.000/den, jak praví studie). Možná už bude hotový plánovaný obchvat Kulaťáku, ten by měl Svatovítské ulevit, zase se přitíží na Evropské u pajdáku, možná tam pomůže ....., zase se přitíží ....., atd. atd.

Jirka Škvor

Re: Přechod ve Svatovítské
Autor: rita (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2010 00:21

Tenhle novy prechod na Svatovitske jiste nezustane na svem miste po otevreni Blanky. Ja to vidim jen jako provizorni reseni pred vystavbou noveho Prasneho mostu...
Dnes, 17.5. byl obnoven prechod o 20m dale u Budvarky. Tak nevim, ale nezacal o nas MU nejak napadne moc pecovat? smiling smiley Tri prechody v useku cca 100m je rarita.

Re: Přechod ve Svatovítské
Autor: BJ (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2010 23:21

Obnovení přechodů u Budvarky a u zastávky tramvají jsem si také všiml, ale také jsem si všiml, že nedošlo k vytvoření podobné "blokády", takže máme 1 monstr přechod se zúžením silnice na 1 pruh a 2 klasické přechody přes 2 proudovou silnici - tady nějak nevidím tu logiku.

Dále nevím, proč jsou betonové bloky poházené tak, že v místě u bus zastávku Kafkova směr DC překážejí parkovacímu místu?!

A jistě jste také mnozí postřehli, že přechod existuje 17 dnů a ve směru ZC je jeho vodorovné značení již téměř smazané.

Nemám nic proti přechodu jako takovému, jenom nechápu podobné monstr akce a více méně nesmyslná a drahá řešení jednoduchých záležitostí.

Bohužel, jak zde již padlo, MU má normy a argumenty na vše, jednou je to nevhodné a podruhé tu máme přechod i s betonádou, občas radši vůbec neodpoví - řešení 0. Jenže, kdo na to má pořád mít nervy, já už se dalšího vývoje v tomto místě nedočkám a nelituji.

Re: Přechod ve Svatovítské
Autor: BJ (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2010 08:59

Včera jsem koukal, jak v na parkování bezproblémové oblasti "Kulaťáku", okolo ulic Buzulucká a Kafkova, kde jsou přes den téměř jednosměrky vzhledem k zaparkovaným vozidlům, ubrali další 4 místa zbytečnou žlutou čárou před přechodem a 2 místy pro bůhví koho. Hlavně, že kdysi při stavbě pomníku u Genštábu museli zlikvidovat množství parkovacích míst.

Re: Přechod ve Svatovítské
Autor: rita (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2010 00:22

jo jo, ty zlute cary jsou zlo...zajimave, ze kdyz stoji vuz ve druhe rade na "zlute", tak strazniky nezajima

2 zabrana mista pred UDA me taky vytaceji, kolikrat tam asi vojaci neco poradaji - 1 -2x/mes. a vy co tu bydlite, koukejte si auta preparkovat nekam do prcicBohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?14,10799 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz