Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava :  Volná diskuse

Modernizace trati Praha – Kladno s připojením na letiště Ruzyně – I. etapa
Autor: Josef Jůza (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2008 18:06

Vážení, na adrese [tomcat.cenia.cz] (tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_cr&id=MZP219) se připravuje zveřejnění oznámení EIA pro akci "Modernizace trati Praha – Kladno s připojením na letiště Ruzyně – I. etapa".

Re: Modernizace trati Praha – Kladno s připojením na letiště Ruzyně – I. etapa
Autor: Ladik (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2008 18:37

V příloze přikládám text oznámení veřejného projednávání posudku a současné dokumentace v rámci EIA k „Modernizaci trati Praha – Kladno s připojením na letiště Ruzyně I. etapa“, které se koná již v pondělí 10.11. 2008 v 15:30 v Marketingovém centru UK FTVS (Vokovická Sorbona), více v příloze.

Zaujalo mne, že 23.10. (tedy před patnácti dny) Ministerstvo ŽP ukládá i MČ Praha 6 neprodlené zveřejnění informace o místě a času konání. Na vyrozumění jsem narazil na úřední desce až včera k večeru, předtím to tam nebylo, jako novinka to taky přišlo až v pátek, v listopadové Šestce nic, je tohle „neprodleně“? Není to spíš pozdě? Může mi někdo říci, kde jinde to bylo uveřejněno, jsem tu zatím nováček a tak se úplně neorientuju.

Díky, L. Nováček

Přílohy: MZP219__inf1VP_pozvanka.pdf (127.2KB)  
Autor: Tinka (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2008 00:48

Já jsem si několikrát myslel, když se podobná oznámení objevovala na úřední desce P7, že jsem něco přehlédl, posléze jsem ale zjistil, že to je téměř pravidlem. Nevím, jestli v tom je nějaký úmysl nebo jenom pomalé mletí Božích mlýnů...Vidím ale, že v tom nejsem sám...

Datum: 09.11.2008 00:50

Chtěl jsem napsat...když se podobná oznámení objevovala na úřední desce P7 na poslední chvíli...

Datum: 09.11.2008 04:44

Váš příspěvek potěšil, ale neutěšil. Jestli je taková praxe pravidlem, pak mě zajímá zda Ministerstvo životního prostředí nějak reaguje na to, že samosprávy pravidelně ignorují jejich pokyny. Zveřejnění důležitého veřejného jednání dva víkendové dny předem už nikomu neumožní si cokoliv ověřit někde na úřadě, ledaže byste tomu věnoval pondělní dopoledne a pak odpoledne hurá na projednávání.

Do Prahy 7 zdraví
L. Nováček

Datum: 09.11.2008 05:20

Abyste nemuseli zbytečně někam lítat nebo hledat, text posudku, který bude předmětem veřejného projednávání je u prvního příspěvku pana Jůzy na webových stránkách jako dokument MZP219_posudek(1).pdf . V příloze se mi to sem nevšlo, je to moc velký.

L.N.

Linky na dokumenty
Datum: 09.11.2008 11:34

V těchto souvislostech jsem před časem vedl e-mailovou korespondenci s Ing. Špačkovou z MŽP na téma linků u příslušného oznámení. Někdy se mi totiž nedařilo proklikat se k příslušné dokumentaci, tak jsem je požádal, jestli by nemohli dávat tyto odkazy úplné, aby se zájemce dostal na žádané přímo jedním kliknutím. Dostal jsem následující odpověď:
"Se zveřejňováním v podobě konečné cesty bohužel nemáme dobrou zkušenost - byly stížnosti, že z tištěného nelze všechny znaky dobře opisovat protože ne vždy je k dispozici elektronická podoba zveřejnění, aby bylo možné odkaz okopírovat. Navíc nejsme provozovatelé tohoto informačního systému a občas dochází k zálohování a změně serverů, kde je systém uložen a konkrétní link se tak změní - z těchto důvodů je uváděn pouze odkaz na informační systémy."
Myslím si, že u méně trpělivých pak i toto hraje důležitou roli, než ztrácet čas hledáním, tak se na to vykašlou.

Datum: 09.11.2008 11:52

Ještě k tomu oznámení - dopis z MŽP je datován 23.10., avšak v textu se píše, že má být zveřejněn nejméně 5 dnů před konáním, což pro úřad znamená zpravidla ten nejkratší přípustný termín. Takže formálně se zřejmě ničeho nedopouštějí, i když někdy jsem zaregistroval i dobu kratší, než stanovenou.

Autor: Diva Bara (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 09:39

Nebyli jste prosím někdo na tom veřejném projednávání? Podle textu posudku a připomínek to vypadá, že i stavbu rychlodráhy odskáče ubohá Stromovka. Tak nevím, co z ní po všech těch stavbách ještě zbude... :-(

Datum: 14.11.2008 04:01

Byl jsem tam jenom chvilku ze začátku a hned novinka jako hrom, v původním záměru modernizace se nepočítalo se žádnou další zastávkou v úseku mezi Dejvicemi a Veleslavínem. A už je tam stanice Dlouhý lán na které MČ Praha 6 trvala s poukazem na plánovaný Obytný soubor U Strnadových zahrad, centrální náměstí a kdovíco ještě. Zajímavé je, že již od třicátých let stojící Ořechovka nemá na stanci nárok, přetože je velice špatně obsloužena z hlediska MHD, ale virtuální projekt na pozemcích kde ještě územní plán žádnou zástavbu nedovoluje a změna ÚP na obytnou výstavbu a jiné se neprojednává je dostačující argument pro stanici Dlouhý lán asi 1 km od nádraží Veleslavín.

Provoz na trati Praha - Kladno
Autor: Diva Bara (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 09:36

Čerstvá zpráva, která asi nepotěší lidi žijící v okolí vlakové trati - cituji z iDnes 14.11.2008: "Dráhy od poloviny prosince výrazně posílí dopravu mezi Prahou a Kladnem. S novým jízdním řádem začnou ve špičce vlaky jezdit každých 15 až 30 minut. Osobáky budou doplněny také spěšnými vlaky a nově i rychlíky, které budou jezdit až do Rakovníka. ... "Denně nabídneme ve vlacích 12 400 míst," přiblížil ředitel odboru rozvoje Českých drah Jiří Schmidt. S plným využitím této kapacity však dráhy nepočítají. "Když se novinka chytne, odhadujeme počet cestujících pod deseti tisíci denně," dodal Schmidt." - Celý text článku na [ekonomika.idnes.cz].

No, bohužel pan starosta zapomněl při své podpoře sdružení Chceme metro, ne rychlodráhu lidem vysvětlit, že ta trať je součástí celorepublikové železniční sítě a tudíž ji asi těžko někdo zruší jenom proto, že se postaví metro. A že kvůli metru nepřestanou mít cestující zájem i o ten vlak. A když poptávka na dopravu ze Středočeského kraje po této trati narůstá, je špatné, jestli si radnice Prahy 6 svým proklamovaným odporem k její modernizaci omezila možnosti, jak požadovat, aby ta trať (tj. rychlodráha) byla co nejšetrnější k obyvatelům Prahy 6, a aby pro ně měla i nějaký praktický význam (třeba stanice, které by Pražané mohli používat k cestám vlakem po Praze).

Pan starosta by asi měl lidem hodně co vysvětlovat, když vezmeme v úvahu, že jeho přičiněním se na obyvatele Prahy 6 chystá špatné metro a bůhvíjaká rychlodráha...

Autor: Josef Jůza (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2017 17:17

Nevím sice, jestli to tady ještě někdo čte, ale na webu SŽDC je tato pozvánka: [www.szdc.cz]

Veřejná prezentace stavby Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín – Praha-Letiště Václava Havla

31.01.2017

Správa železniční dopravní cesty, METROPROJEKT Praha a Fakulta dopravní ČVUT v Praze si vás dovolují pozvat k veřejné prezentaci a diskusi ke zpracování projektové dokumentace stavby Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín – Praha-Letiště Václava Havla.

Prezentace se koná dne 16. 2. 2017 od 16 hod na Fakultě dopravní ČVUT, Konviktská 20, Praha 1.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.

© 2020 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?14,10478 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz