Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Hospodářská politika (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: Michal Malý (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 01:30

Dobrý den,
děkuji za vaši reakci. Obecně nemám rád řešení čehokoli pod emocemi, i když se ne vždy emocím dokáži ubránit. Jinak ale nemám potřebu se hájit, svědomí mám na rozdíl od většiny křiklounů čisté. Pochopitelně tak, jako kdokoli jiný hájím přednostně zájmy své a mé rodiny, jen se snažím se na věci dívat s nadhledem a podívat se i očima druhé strany, chápat důvody a souvislosti. Je to jako v manželství, které bez umění kompromisu nemá šanci přežít. Také bych raději koupil byt levněji, chápu ale důvody MČ, proč je za cenu, za jakou je. Dokonce i chápu, že by si někdo přál být na místě těch, kdo takto privatizují. To že není, patří k životu a k tomu, jakým vývojem za posledních 60 let prošla naše společnost. Na druhou stranu bych zase já mohl takto závidět těm, kdo restituovali, dědily, vyhráli jackpot..... Nezávidím. Naučil jsem se starat sám o sebe v tom smyslu slova, že se snažím, abych uživil sebe, rodinu, měl střechu nad hlavou, nikomu vědomě neubližoval a mohl se kdykoli podívat do očí ženě, dětem i sobě do zrcadla. Před listopadem 1989 (odmítám to nazývat revolucí) jsem nikdy nevolil KSČ, nebyl jsem jejím členem a na rozdíl od většiny lidí k volbám po roce 1989 chodím poctivě. Když se dívám na TV a poslouchám zejména pány z ČSSD A KDU-ČSL, ani tak nevnímám co, ale proč mi to říkají, proto mám u voleb vcelku jasno, navíc vetšinu z nich znám osobně, posuzuji tedy v tomto případě nejen slova a programy, ale i činy a minulost.
Před listopadem 1989 všichni drželi krok, chodili do práce často jen na 6 hodin s výkonem 4 (ne všichni), jezdili na dovolenou do Bulharska a na co neměli, to často přemístili z práce. Taky jsem byl tehdy v Bulharsku a taky jsem málo kdy kupoval toaletní papír, když se na stavbě fasoval. Když přišel rok 1989 a drtivá většina z nás měla stejnou šanci, rozhodl jsem se zapojit do veřejného dění zcela dobrovolně a zcela dobrovolně jsem skončil. Když bylo zřejmé již na sklonku roku 1991, že to společně se Slovenskem nepůjde, řekl jsem že zůstanu do samostatnosti České republiky. Dodržel jsem slovo na rozdíl od tehdejšího presidenta, který tvrdil, že bude prezidentem pouze do prvních svobodných voleb a pak jím byl 4 x. Nemám se zač stydět, na rozdíl od většiny kritiků jsem se snažil pro ostatní a tento stát udělat něco dobrého. Přiznám se, že mne to koncem roku 1992 začalo ubíjet a protože jsem pochopil, že bych měl také dělat něco pro sebe, z politiky jsem odešel (zatímco tam jiní ze stejného důvodu vstupovali) a začal se živit poctivou prací. Nemůže mne tedy „rozhodit“ ukřivděný tlachálek, který za 15 let nebyl schopen udělat ani nic pro sebe, natož pro tuto společnost. Víte, když jdu po přechodu a nedá mi přednost řidič v popelnici staré 15 let, zavolám za ním, že mu přeji, aby v té popelnici na kolech zůstal do důchodu. Totéž mám chuť vzkázat některým moralistům, aby zůstali do důchodu tam, kde svým přičiněním jsou dnes. Ono ale řešit cokoli pod emocemi nemá smysl a těmto lidem nelze cokoli vysvětlit. Navíc, můj přítel má hezké přísloví: „orel much nelapá“.
Stran vámi uvedených příkladů co každého z nás stojí chyby (???) vlády ČSSD nemám co dodat. Snad jen to, že je jim již 3 roky jasné že končí a víc jak polovina z nich odejde do propadliště politických dějin. Potřebovali jen zprivatizovat Telecom, pronajmout stihačky za cenu nových, vyměnit staré ze vrtulníky k ničemu. Zbývá ještě nakoupit transportéry a uvidíte, že to stihnou. Zkuste si představit provize zprostředkovatelských firem, odměny právníků, provize z provizí...........
Příští volby vyhraje ODS ale nebude mít většinu, nicméně, nebojím se, že přispěchají historičtí političtí prostituté. Jak to pak bude vypadat se dá tušit. Po následných 4 letech vlády dopadnou ti, co vyhrají volby jako dnes ČSSDD, protože budou muset zrealizovat reformu důchodovou, zdravotnictví, školství a další nepopulární kroky. Ale to už je jiné téma a zde šlo opravdu jen o nejasnosti kolem smlouvy. Faktem je, že mne český člověk nepřekvapil, ale jsem rád, že se tu včetně vás našlo i dost těch, kteří vnímají realitu. Já jsem položil otázky veřejně tak, aby na ně bylo veřejně odpovězeno (což se stalo), ostatní vyjasním s právníkem prodávajícího. Mouchy lapat nebudu :-)hezký den a děkuji


Michal Malý

Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: EVA (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 02:35

Michal Malý:
Proč takových litanií, tolik předrážděnosti, když jste si tak jistý, že oprávněnost privatizace nemá skulinku? Vaše reakce jsou dostatečně výmluvné. Bohužel, přesně v opačném duchu, než jak jste chtěl.
Reakce je asi přirozená, známe to i odjinud: pejsek u misky plné chutného jídla také vrčí a štěká, když se někdo přiblíží....
Klid, vždyť Vám nikdo byt nebere!!!
Mimochodem, bavila jsem se a divila, co všechno je možné do Vašich odpovědí zamontovat. Kromě bitvy na Moravském poli a dalších několika významných událostí v dějinách jste snad ve svých odpovědích zmínil všechno a obvinil mne úplně ze všeho.

Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: Michal Malý (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 13:24

pro paní Evu:
Dobrý den,
neřekl bych že reaguji podrážděně, přečtěte si prosím vaše příspěvky a moje reakce, pak zjistíte, kdo je podrážděný a zjistíte i to, že nic nemíchám dohromady, jen reaguji na ukřivděné příspěvky, které nejsou k tématu mého dotazu ke smlouvě. Kdybych byl podrážděn, pak bych se při čtení vašich reakcí a psaní mých odpovědí na ně neusmíval, ale to nemůžete vidět :-). Nerozumím formulaci oprávněnost privatizace. Proč by neměla být oprávněná? Vy jste zřejmě nepostřehla, že již 16 let žijeme v parlamentní demokracii. To jinými slovy znamená, že každý z nás je v těchto věcech zastupován zastupitelem který byl zvolen, tedy Senátem, Poslaneckou sněmovnou či zastupitelstvem MČ. To demokraticky rozhodlo, nabídlo nájemníkům privatizaci a kdo souhlasí, může koupit, kdo nikoli, ten bude dál v nájmu. Vy zřejmě považujete privatizaci za neoprávněnou, protože byt nebyl nabídnut vám, vzhledem k tomu, že buď nebydlíte v Praze 6, nebo nebydlíte v domě, podléhajícímu privatizaci. Pak ale opravdu ten kdo tu míchá pojmy nejsem paní Evo já. Nevrčím ani neštěkám. Již jednou jsem uvedl, že orel much nelapá.
Nemám pocit, že by mi někdo bral byt a ani nepočítám, že v tomto bytě zůstanu po zbytek života, spíš v něm v budoucnu bude bydlet dospělý syn a já si pořídím domek s kusem zeleně kolem a hlavně vysokým plotem. Vysokým proto, aby zde zase někdo nepsal, že je nespravedlivé, že já mám domek a oni jsou sociálně potřebnější a nemají jej. Každý jsme strůjcem svého osudu. Když budete pracovat poctivě, smysluplně a navíc měsíčně cca 280 – 300 hodin, pak nebudete mít důvod k této diskusi, protože nebudete bydlet tam kde nyní, ale v domě podle vašich představ. A pokud to ve vaší současné práci není možné, nikdo vám nebrání se rekvalifikovat, já to v pohodě zvládl po čtyřicítce. Zvykl jsem si že mi lidi závidí, i když nemají co, respektive to, co mám mám díky sobě a ne druhým. A nemyslím tím finance. Nemám sice auto, bydlím v obecním bytě, který budu privatizovat na hypotéku, mám ale krásnou mladou a hlavně hodnou ženu, která studuje úspěšně vysokou školu a domluví se šesti jazyky, mám dospělého syna, který nebere drogy a letos maturuje. Nic mi nechybí, paní Evo. Vám ano?

Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: Kalašová (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2005 12:27

Vážený pane Michale
Obdivuji se Vaší nedozírné trpělivosti na tomto fóru. Při Vašem angažovaném přístupu k práci a k životu se připravte, že vyfasujete v novém sdružení majitelů bytů nějakou funkci. Není to žádný med, píšu z vlastní zkušenosti. Naši vážení spoluobčané typu Evy Vám připraví nejednu těžkou chvilku. Někdo holt musí táhnout káru a kdo se vezl za komančů, veze se dál a ještě vzdychá a zamačkává slzu.
Přeju Vám hodně sil do dalšího života a hlavně ať máte dost času na obsáhlé příspěvky do diskuzních fór.
Vaše literární díla si nenechám ujít, mám ráda chytré a pracovité lidičky. Děkuji.
Prosím nahodilé čtenáře aby nehledali jinotaje a zbytečně nereagovali. Text je určen pro Michala Malého.

Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: Michal Malý (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 14:02

Dobrý den,
děkuji za příspěvek. Nepatřím k lidem, kteří sbírají funkce a naposledy jsem fasoval na vojně :-) a to už je hodně dlouho. Zajímám se o veřejné dění a tedy i občas reaguji v diskusi. Nicméně, kárku za nikoho netahám a ani tahat nehodlám. To, že se člověk musí spoléhat jen na sebe vím dávno. Pokud to nevědí ostatní, pak jsou tam kde jsou oprávněně. Osobně mám kolikrát chuť "vypovědět občanskou poslušnost", protože mi tento stát nic (mimo byrokracie a buzerace) nedává, ale stále něco chce (pojištění, daně, co musím, co nesmím...). Platím soukromého lékaře (vzhledem k tomu, že mne a moji rodinu postsocialistické zdravotnictví devastovalo) v plné výši, tedy nevím, proč mám přispívat "sociálně slabým" v odbavovací hale Hlavního nádraží Praha, či spoluobčanům, kteří si s houfem vlastních (a často i sousedovic) dětí jezdí autem vykřičet na sociálku podporu. Pořizuji si pouze to, co potřebuji k životu a to si platím z poctivě vydělaných peněz. Až budu bohat, budu si slovy Milkoše Kopeckého kupovat i věci, které nepotřebuji a podporovat budu adresně skutečně potřebné, nikoli neschopné či líné, což ostatně činím i dnes.

hezký den


Michal Malý

Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: D. (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 20:32

Tak proč už konečně nejednáte podle svých výkřiků o vlastní soběstačnosti a byt jste si dávno nekoupil na volném trhu??????

Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: Michal Malý (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2005 09:01

A proč bych to dělal? Na co by mi byly dva byty? Bydlím a byt, ve kterém bydlím privatizuji v souladu s usnesením zastupitelstva MČ. Pokud bude časem malý kvůli nově založené rodině, prodám jej a koupím větší, či tento přenechám dospělému synovi. Předpokládám, že nebudete upírat právo nakládat člověku se svým majetkem, pokud něco koupí. Nicméně, nehodlám byt "spekulativně" prodávat, hodlám v něm bydlet. Vzhledem k tomu, v jakém je stavu a je tedy třeba jeho rekonstrukce za cca půl milionu korun bych ale rád investoval rekonstrukcí do vlastního a nikoli do cizího. Pokud neunesete to, že lidé koupí obsazený 2+1 a následně je rekonstruují za celkovou cenu více jak 1 mil. Kč a ten samý volný byt v osobním vlastnictví stojí o půl milionu více na volném trhu, pak vám pravděpodobně unikly změny, které se udály po roce 1989. S tím vám ale nepomohu, ani vám nepomohu s vaší závistí, to si musíte vypořádat sama se sebou a hlavně si sebekriticky říct, zda jste udělala vše proto, abyste nemusela tyto příspěvky psát. V roce 2002 jsem díky povodni přišel o vše, co se týkalo mé obživy, protože jsem měl pracoviště 3 metry pod vodou a vše bylo zničeno a nic (díky mé chybě) nebylo pojištěno. Přišel jsem díky tomu o práci. Nikde jsem ale jako vy nepsal, že je to nespravedlivé, že jsem sociálně slabší oproti těm, které povodeň nezasáhla. Na rozdíl od vás, kdy vy jste byla "v suchu" a dívala se na zprávy co ta voda nadělala jsem měsíc pomáhal stejně postiženým a pak se začal v dobrém smyslu starat o sebe. Přestože jsem přišel o hodnoty ve výši téměř 1 mil. korun, vytvořené desetiletou prací, nekuncal jsem jakoí vy a začal znovu. Dnes budu privatizovat byt na hypoteku nebo na půjčku, rekonstruovat budu opět na půjčku, kterou logicky i s úroky musím splatit (nemám strýčka Vika, moje žena nemá kamarádku podnikající v erotice - naštěstí). Nemám ani auto, ani chatu, tedy spadám do dolní části průměru této republiky. Jsem ale na rozdíl od vás spokojený (přestože mám pravděpodobně méně než vy) a změn se na rozdíl od vás snažím dosáhnout vlastní prací a zapojením se do veřejnéího dění. Měsíčně hradím spoukromé lékaře (cca 8.000,- / měs), protože "státní" nejsou schopni řešit zdravotní stav můj ani mé partnerky. Také si nestěžuji, beru to jako životní realitu. Ale vaše reakce a reakce ostatních mne nepřekvapují. Popularita bývalého premiera a zejména ČSSD rapidně klesla díky tomu, že nebyl schopen doložit kde vzal na byt a díky tomu, že jeho žena dostala úvěr od banky na 3 týdny starou firmu bez činnosti (což je poodle bankovních směrnic nemožné). Nový premier nemá půjčku na byt a jeho žena kouří jen sparty a běhá po nákupech - ejhle, preference ČSSD stouply! Zřejmě proto, že premierská rodina na první pohled nemá více, než sociálně potřebný volič. Co na tom, že se ČSSD snaží zuby nehty udržet tak, aby stihla po nájmu stihaček a prodeji Telecomu ještě nakoupit transportéry a privatizovat co ještě jde, ale školskou, důchodovou a zdravotní reformu odložila až na další volební období. Co na tom, že každého z nás více a více zadlužuje. No, a protože jsem na rozdíl od vás realista, tuto vládu nevolím a byt rozhodně nehodlám pořenechávat bezdomovcům....
Víte, ono by možná chtělo přistoupit sama k sobě od jádra věci a upřímně si odpovědět, proč závidíte lidem okolo a pak začít řešit cestu ke zlepšení vaší ekonomické situace a realizovat ji. V tomto státě žije možná 30% lidí v důchodovém věku, kteří již nemají šanci cokoli řešit či měnit a žijí s vědomím, že tak jak dnes žijí (myslím soc. a ekonomické podmínky) budou žít až do smrti (ne-li hůře). Oni si nestěžují, i když na to na rozdíl od vás morální právo mají. Pokud někde něco napíší, tak pod to připojí tak jako já ( na rozdíl od vás) své jméno a příjmení.

To, že se můj původní příspěvek týkal nejasností v kupní smlouvě a že reagujete na něco zcela jiného snad ani není třeba připomínat.....

hezký den

Michal Malý

Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: DD (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2005 16:37

Někdo píše, jen aby nasíral, že? Bez logiky. A máte vůbec nějaké připomínky ke smlouvě, což bylo původní téma?

Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: Michal Malý (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2005 23:10

Dobrý den pane (paní) DD,
jak je patrno shora, připomínky jsem měl a také je s kompetentními probral a smlouvu po vyjasnění a doplnění podepsal. Jinak, lidé se "nasírají" (cituji váš výraz) většinou díky vlastní tuposti a neschopnosti, protože z toho, že se jim podle jejich názoru nedaří nebo že někdo je na tom podle jejich názoru lépe než oni, viní druhé. Jediný příspěvek (byť se hluboce skláním před v něm projevenými myšlenkami a intelektem), který je zde bez logiky je ten, na který právě odpovídám. Koukám, že vy neprivatizujete, že? Není se co divit, lidé, kteří nepozdraví a stydí se za své jméno se nestávají orlem.

Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: Karel Barel (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2005 12:21

Dobrý den vážený pane Malý,
obdivuji, že při Vašem tak vysokém pracovním nasazení si dokážete najít čas k tomu, abyste se podělil o své životní zkušenosti a návod jak nebýt tupým a neschopným. Jsem přesvědčen, že čas, který trávíte nad psaním dlouhých litanií není na úkor výkonu Vaší každodenní dvanáctihodinové šichty, kterou dokumentujete Vaši schopnost obstát v tomto světě a která Vás zjevně naplňuje sebeuspokojením. Je obdivuhodné kam až Vás Vaše myšlenkové proudy odvádějí od původního tématu. Ale vždy, ať se jedná o doborné znalosti z oblasti nemovitostí, či reformu zdravotnictví nebo nákup stíhaček pro armádu čiší z Vašich slov hluboká znalost všeho čím se jen lidské pokolení kdy zabývalo. Vaše geniální inteligence by snad snesla pouze srovnání (pokud se neurazíte) s čekým geniem Járou Cimrmanem. Jen si myslím, že byste na Vaší výkonnosti měl trošičku ubrat. Možná, že by Vám Vaši úroveň výrazně nesnížilo zkrácení každodeního pracovního zatížení z dvanácti hodin na jedenáct. Pane Malý nepřepínejte se, už nejste nejmladší (jste jen nejchytřejší), bylo by Vás, orle, škoda.
Karel

Re: SMOUVA O KOUPI BYTU - PŘIPOMÍNKY
Autor: Michal Malý (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2005 17:33

Já vím moucho :-)

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?11,9630,9673,page=2 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.