Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Hospodářská politika (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Prosba o radu
Autor: Hodková Alice (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2004 19:53

Vážená pí.Kousalíková
chtěla jsem vás touto cestou poprosit o radu při koupi bytu na Praze 6
Bydlím tam od svých 15 let s babičkou a dědou nyní máme byt koupit v privatizaci.
S dědou jsme sepsali dohodu o společném nájmu bytu a tudíž jsme měli být jako majitelé napsáni všichni tři.
Babička před 14 dny zemřela a tak budeme kupovat byt s dědečkem.
Bylo mi ale řečeno že pokud by dědeček zemřel jeho polovinu zdědí jeho děti nikoliv já .
Chci se zeptaz co mám udělat pro to abych tomu zabránila ,protože byt budu kupovat já budu si brát skoro půl milionový úvěr a potom bych mohla o byt přijít.
Děkuji A.Hodková

Re: Prosba o radu
Autor: hombre (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2004 23:37

ptejte se primo pani Kousalikove v Otazky a odpovedi (leve menu). Tady Vam neodpovi...

Prosba o radu
Autor: Ing. Marie Kousalíková (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2004 08:30

Vážená slečno Hodková,

Váš dotaz jsem si dovolila postoupit Ing. Kousalíkové do její rubriky Otázky a odpovědi.

Příjemný den přeje
Lucie Knyová, Kancelář městské části

Autor: Karel (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2004 15:50

Nejmenuji se sice Kouslíková, ale dovolím si zveřejnit jak bych postupoval, kdybych byl Vámi. Dle zásad MČ bychom byli s dědečkem spolukupující každý s podílem 50%. Dědečkovi bych poskytl na jeho ideální podíl na bytě půjčku - písemně u notáře a pokud by dědeček zemřel zdědily by jeho děti nejen jeho půlku bytu, ale i tuto pohledávku za Vámi. No a vy byste v rámci vypořádání dědictví vyměnila dědečkovu půlku (bytu) za Vaši pohledávku.
Samozřejmě lze tušit problém v tom, že až nás dědeček opustí bude pohlíženo na dědečkovu půlku asi mnohem tržněji, než při výhodné koupi od MČ - její tržní cena asi již nebude zcela korespondovat s výší Vaší pohledávky. Buďte ale skromná a buďte ráda za to, že pořídíte výhodně alespoň půl bytu a věřte, že to tak je spravedlivé. Dědeček má na svoji koupi taky nárok. A pokud byste mu jeho právo chtěla upírat, snadno by vznikl dojem, že byste ho (za to že Vás u sebe nechal od 15 let bydlet)nejraději kvůli bytu poslala za babičkou.
Karel

Autor: T.F. (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2004 17:58

Vážená paní,

chápu Vaše obavy. Poraďte se s právníkem o možnosti uzavřít tzv. smlouvu o smlouvě budoucí, kde by bylo uvedeno, že dědečkovi jste všechny peníze na byt půjčila a on se za to zavazuje byt co nejdříve převést na Vás (darem či jinak). Lze prý tam i zakotvit, že tato smlouva je závazná i pro pro eventuální dědice. Vy se naopak zavážete, že i po převodu bytu na Vás tam necháte dědečka do smrti bydlet za nějaké nízké symbolické nájemné nebo zcela zdarma.

T.F.

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?11,9595 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.