Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Různé (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Odpovídají Vám zastupitelé na dotazy?
Autor: Novotný Kamil (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2007 12:37

Mám na všechny účastníky fora dotaz,zda Vám zastupitelé na Vaše dotazy odpovídají? V poslední době mám dojem,že mé dotazy či připomínky padají v úřadě přímo do složky spam( otravná pošta).
Menší příklad.Před časem jsem panu Bc.J.Zárubovi poslal na jeho úřední mail foto z jím řízeném akce Chodníkový program z křižovatky ulic Na Pískách a Evropská, kde krásný květinový záhon trpí přejížděním auta do jednoho garážového stání, odpovědi jsem se nedočkal.Ano, co tě nepálí nehas pomyslel jsem si a vzhledem k tomu, že tam jezdím denně,tak se tam prostě nedívám.Jenže kolem 20.08.2007 jsem do schránky dostal informční leták pana starosty , že chodníkový program dospěl až k nám a že za jeho realizaci je odpovědný pan Bc.J.Záruba.Poslal jsem proto ne již na jeho úřední mail,ale prostřednictvím diskuze několik dotazů, domnění, že jakožto garant akce se pan Bc.Záruba zachová jinak.Bohužel nikoliv.Opět jsem nedostal odpověď.Mé připomínky vč. fotografií ohledně organizace provozu před vjezdem do Strahovského tunelu se též minuly účinkem.Mám proto dojem , že zastupitelé odpovídají pouze někomu, resp. pouze na některé otázky. To ovšem je pak význam diskuze silně devalvován. Máte někdo stejnou zkušenost?

Re: Odpovídají Vám zastupitelé na dotazy?
Autor: jarda (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2007 22:49

Dobry den,
na to existuje jednoducha odpoved mame tady to co jste si zvolily.... co od nich muzete chtit? odpoved? jaky predseda takova strana? a nejaky zaruba smiling smiley ten Vam asi tezko na neco odpovi... tak mozna jakou si zitra vezme kravatu .. jedina rada pamatujte si to a pak teprve volte vrati se Vam to treba prave ve slusnem chovani k volici a odpovedi na Vase otazky...

Autor: Barka (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2007 09:40

Neodpovídají. Už dvěma jsem zaslala dotaz týkající se nové výstavby v Praze 6. Konkrétní otázky, na které očekávám konkrétní odpovědi, protože mi připadá, že nové stavby rostou na Praze 6 jako houby po dešti bez jakékoliv koncepce a z toho všeho příliš moc trčí, že nejde o nic jiného než o to, aby se developeři napakovali. A to bez ohledu na to, co jejich stavby přinesou lidem v okolí. Zřejmě jsou moje otázky pro zastupitele příliš nepohodlné. A tak zatím mlčí. Vadí mi také konstrukce diskusního fóra. Z položených otázek se zobrazují jen ty, na které se zastupitelé uráčí odpovědět. Občané tak nemají možnost dozvědět se, jestli se na stejnou věc neptal někdo před nimi a kolik takových dotazů případně už bylo. Ukázalo by se tím, nakolik je ten který problém palčivý pro více lidí nebo jestli je naopak někdo se svým dotazem jediný. Ale to by se asi zastupitelům nehodilo do krámu, kdyby lidé měli možnost zjistit, že jich je víc, koho trápí stejný problém, že? Oni by se ti lidé nedejbože mohli nějak dát dohromady a zakládat třeba občanská sdružení, protestovat, odvolávat se... Bože chraň! Na tohle tu demokracii přece nemáme, tu tady máme jen na to, abychom se mohli držet svých křesel! Jen mě udivuje, když celkem často čtu v různých diskusních fórech povzdechy typu "máme, co jsme si zvolili" a když pak přijdou nové volby, tak lidé volí opět - stejně!

Datum: 10.09.2007 15:02

re Barka....mate pravdu, ale za sebe muzu rici, ze jsem opravdu nevolil tyto zastupitele a bojoval jsem proti jejich zvoleni, ale bohuzel marne... a porad doufam,ze nebudu sam kdo si vsima jejich arogance vuci volicum...pred volbama to se snazi to odpovi na cokoliv, protoze jim tece do bot..a boji se o svoji dulezitost atd..

Datum: 10.09.2007 16:21

Já se zase spíš bojím, že lidi mají krátkou paměť. A politici, od komunálních přes ty nejvyšší, na to spoléhají. Kromě toho má řada lidí pocit, že stačí, když tu už není "minulý režim" a tím pádem je všechno jaksi automaticky dobré a správné. To je velmi nebezpečný mýtus, ovšem bohužel politici z něho dovedou těžit a je strašně těžké upozornit lidi, že pouhý fakt, že "nahoře" je někdo jiný než před dvaceti lety, ještě sám o sobě neznamená, že můžou spát na vavřínech. Právě v demokratickém systému je totiž jakási "kontrola" politiků ze strany veřejnosti jedním ze základů celého systému. Bohužel, současní politici se velmi rádi inspirovali v některých totalitních metodách svých předchůdců - a velká část veřejnosti jim to spokojeně baští.

Autor: jenda (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2007 11:44

Tak ja jsem vzdycky odpoved dostal, takze u me maximalni spokojenost. Jestli to neni tim, ze ten dotaz napisete jako tatar a nikdo vlastne nevi o co Vam jde :-) Fakt nevim, ale me vzdycky odpoved prisla. Mozna pokladam bezne dotazy, ktere jsou za chvilku vyrizene. Mozna je to opravdu tim, ze vecne napisu o jake informace mi jde.

Datum: 11.09.2007 12:27

Jestli vam pripada, ze se ptam jako tatar, kdyz v dotaze jmenuju konkretni stavbu na konkretnim miste a zeptam se: kdo ji schvalil, kdy bylo vydano stavebni povoleni, jake dalsi stavby tohoto druhu se pripravuji a proc o stavbe nejsou k dispozici ze strany radnice zadne informace, a jestli vam pripada, ze jsem tatar, kdyz tento dotaz postupne poslu dvema ruznym lidem a zadny z nich neodpovida...? Neni ono to spis tak, ze je jim otazka nepohodlna, ze jim vadi, kdyz se lidi zajimaji, jake stavby se buduji v jejich okoli a chteji vedet, co dalsiho podobneho je ceka a kdo k tomu dava souhlas?

Datum: 13.09.2007 18:17

RE: Jarda... Jenda

Vazeny Jendo,
hlavne, ze jste spokojen to je hlavni, ono to neni o tom, ze pan Jenda je spokojen ono je to o tom, ze by meli odpovidat vsem a popripade, ze dotazu nerozumi jak uvadi pan Jenda mohou presto odepsat, ze mu nerozumi nebo ne pane Jendo? Nebo je mozne, ze pan Jenda klade dotazy, ktere zastupitelum nezatezuji sedou kuru mozkovou a jejich moralku, take existuje moznost, ze pan Jenda neklade vubec zadne dotazy a je spokojen smiling smiley coz by v pripade pana Jendy bylo asi pravdepodobnejsi? nebo se pletu pane Jendo? omlouvam se, ze jsem psal jako tatar smiling smiley A omlouvam se panu Jendovi, ale je jediny komu na vse odepisuji ... jinak z meho okoli mame opacne zkusenosti

Re: Odpovídají Vám zastupitelé na dotazy?-Jenda
Autor: Novotný Kamil (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2007 09:50

Pane Jendo,
je takto formulovaný následný dotaz korektní nebo je pouze pro tatary.
Vážený pane,
Sice jsem zatím od Vás neobdržel odpověď na žádný z mých mailů avšak si dovolím poslat další.V tomto případě nejde ani o dotaz ale o upozornění.V ulici Na Viničních horách probíhá chodníkový program.Vaše předchůdkyně paní Trnková mi asi před rokem sdělila, že po úpravě chodníků budou zrušeny zákazy stání v této ulici.K mému překvapení dlaždiči značky neodstraňují, ale pečlivě kladou kostky kolem značek.Dovoluji se proto zeptat na účelnost celé akce.
1/ Pokud se budou značky odstraňovat dodatečně, je nutno si uvědomit že sloupky značek jsou zabetonovány a proto bude nutno nově položenou dlažbu opět rozkopat.
2/Pokud se tam se zrušením zákazu a odstraněním značek nepočítá, tak proč se dláždí pruh z větších tmavých kostek k parkování vybízející a proč se zapouštějí obrubníky níže ?

Byl se tam někdo odpovědný alespoň podívat ?

Datum: 14.09.2007 12:34

to jarda: jestli pisete dotazy jako tenhle komentar, nedivim se, ze s Vami nechce nikdo diskutovat. Jedinou odpoved kterou bych Vam poslal je doporuceni urychlene hospitalizace na psychiatrii. Nicmene ja se zachovam velkoryse.

Diskuze se jmenuje: Odpovídají Vám zastupitelé na dotazy?

Ja jsem si dovolil napsat, ze mne ano. Zkuste si znova precist nazev diskuze. Uz jste to pochopil? Opravdu se to jmenuje Napiste zde ti komu nikdo neodpovida. Uz Vam to docvaklo? Ufff, drina vidte? Nevim jestli uz ted nejste moc vycerpany. Kdyztak si zkuste dat prestavku a pojedeme dal.
"A omlouvam se panu Jendovi, ale je jediny komu na vse odepisuji ... jinak z meho okoli mame opacne zkusenosti."
1. Opravdu neverte tomu, ze jsem jediny z Prahy 6 komu se odpovida. Pro Vas extra pomaleho v chapani - jsem zatim jeden ze ctyr lidi v teto diskuzi. 4 lide reprezentuji Prahu 6? Uz? Nejste moc unaven?
"jinak z meho okoli mame opacne zkusenosti" Myslim, ze V. Zelezny ve sve one man show zkousel i extra pomalym divakum Novy vysvetlit, ze okoli 5 duchodcu rozhodne nedela celek. Jinak to Vase okoli bych opravdu nechtel videt. Vsichni nedelaji nic jineho nez pisou radnim na Prahu 6? Ono to spis bude, ze to okoli jste vy sam, vidte? :-)

Datum: 14.09.2007 12:43

to Novotný Kamil: Opravdu nevim proc by Vam meli tajit odpoved na Vasi otazku. Ja jsem podobny dotaz uz take posilal a odpoved mi prisla. Radeji uz nebudu rozvadet vlastni zduvodneni, uz jsem od Jardy dostal sprchu co jsem si to dovolil napsat takovy pozitivni komentar. Tady se ma jen plakat, nadavat a vzpominat na minule rezimy a na jejich skvelou praci pro Prahu 6.

Autor: Novotny Kamil (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2007 13:41

Vážený pane Jendo,
nechápu proč se domníváte , že se na těchto stránkách má jen plakat za starými časy. Já jsem ale hodil do diskuze to, že mi jako občanu P6 zastupitel,pověřený jistým úsekem činností, neodpovídá na dotaz týkající se jeho práce, níc více a nic méně. To vy jste mi vysvětlil, že mým příspěvkům asi rozumí jen tatar. No a pan Jarda se připoji se svojí negativní zkušeností, jakož i další přispěvatelé.Asi to ještě není representativní vzorek ke statistickému vyhodnocení, ale výsledný názor je, a to nemůžete popřít, zatím negativní.

Datum: 15.09.2007 20:59

koukam pan Jenda nema ani smysl pro humor psano schvalne jako tatar, ale to jste opravdu nepochopil proto ztraci smysl reagovat na vase prispevky, berete se pane moc VAZNE :} mozna byste mel uvazovat o politicke kariere

Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2007 13:15

Jarda: No nevim, ja jsem se pri te odpovedi Vam docela dobre bavil. Myslel, jsem ze to bylo z me odpovedi videt. Asi sem ale trefil hrebicek na hlavicko a tak to nebylo ani trochu vtipne jako pravdive :-)

Ja o politickou karieru nemam zajem, jelikoz nebojuji jako vy za stare casy. Tak holt musite zlanarit do vasi partaje nekoho jineho. Preji hodne stesti a nezapomente se tady zase vyplakat ze nemame rudou vladu a zastupitele ;-)

Datum: 21.09.2007 13:19

Novotny Kamil: Tak se podivejte na prispevky vyse. Same breky co ze to ta vetsina zvolila za zastupitele...apod.

Opravdu me nenapadla jina moznost proc byste nemel dostat odpovedet. Jinak za tou vetou jsem mel smile, tak to oznaceni tatar neberte tak vazne.

Datum: 24.09.2007 19:45

jendo jendo co do toho pletes komouse ty jsi opravdu nekde na marsu ... asi jis moc gumovych medvidku a tvuj mozek se premenuje v gumu the finger smiley

Autor: Marounková (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2007 15:50

Vážený pane Novotný,

Váš příspěvek byl přesunut do systému Otázky a Odpovědi, gesce radního Bc. Záruby, kde bude následně zodpovězen.

S pozdravem
Marounková

Autor: k:Novotný (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2007 11:43

Marounková napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážený pane Novotný,
>
> Váš příspěvek byl přesunut do systému Otázky a
> Odpovědi, gesce radního Bc. Záruby, kde bude
> následně zodpovězen.
>
> S pozdravem
> Marounková

Vážená paní Marounková,
jaksi nemohu dohledat odpověď na mé otázky.Mohl bych počítat s vaší pomocí?
Dále mám dotaz proč se odpovědí na některé mé otázky dočkám na svůj mail,ačkoliv jsem otázku zadal veřejně?

Viz např.tato záležitost,která je "řešena" radním Zárubou:
Vážený pane,
s ohledem na to, že na mé opětovné vyjádření nesouhlasu s Vaší odpovědí ohledně mého dotazu jsem obdržel odpověď subalterní úřednice MČP6 pouze na můj mail a ne prostřednictvím otázek a odpovědí, dovoluji si své vyjádření presentovat alespoň takto. Ačkoliv chápu, že nepříjemné záležitosti nikdo neřeší rád:

Vážení,

Rád bych též považoval předmětnou záležitost za uzavřenou.Nemohu však souhlasit se zněním Vaší odpovědi:… Společnost FILM MAKERS zajistila nápravu škody, ač ji přímo zjevně nezavinila….. Domnívám se totiž, že fotografie k mému mailu přiložené,zcela dostatečně dokladují a to bez dalších diskuzí, chování účastníků filmování. Nedomníváte se též, že pokud měla společnost FILM MAKERS pro filmování zajištěnu bezpečnostní agenturu měla jejích služeb při filmování využívat i k zamezení škody a ne jen k šikanovaní místních obyvatel?
Dále se domnívám, že k dořešení toho problému neprospívá to, že se touto zcela prostou záležitostí zabývá již čtvrtý pracovník MČ P6(jkaderab@praha6.cz),chápu totiž,že při takovéto rotaci úředníků jim některé informace či souvislosti unikají.

S přáním všeho nejlepšího v Novém roce 2008

K.Novotný

Autor: Petr S. (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2007 16:22

Pan Novotný bude asi typický nerudný důchodce co nemá celý den co na práci a tak buzeruje všechny okolo :-) Fakt se nedivte, že se s vámi nechce nikdo bavit.

Autor: K.Novotný (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 10:48

Vážený pane Petře S,

je mi líto, že Vás vyvedu z omylu, ale nejsem důchodce ( tudíž ani typický),naopak jsem zaměstnán ( a to v pozici, která není jen o osmi hodinách odseděné práce) a na daních ( z nich jistě jde i část na činnost MČ P6) též odvádím nemalé částky.O tom, zda jsem nerudný nelze bez osobního kontaktu polemizovat-smiling smiley. Je ale pravdou, že řídící pozice většinou vyžadují důslednost( po Vašem možná buzerace i nerudnost) takže většinou požaduji :
a/ odpovědi na otázky, které pokládám
b/ nápravu zjistěných nedostatků
bohužel od zastupitelů MČ P6 místo jejich přímých odpovědí a nástinem opatření pro nápravu, dostávám opravdu odpovědi nekonkrétní až vyhýbavé, což jak jistě chápete není to pravé.Buďte ale ujištěn, že pokud bych zjistil podobné side stepy i u mých podřízených (neboť u nás ten kdo platí je vážen, a jeho připomínky musíme prověřit, zvážit a případně podrobně s dotyčným prodiskutovat), pozval bych si tyto k pohovoru resp. při opakovaných pochybeních bych jim doporučil změnu zaměstnavatele ( třeba MČ P6 ?).
Domnívám se i nadále, že pouze neustálým ,ale korektním tlakem, na odpovědné pracovníky lze dosáhnout řešení, protože týmová práce s úředníkem/cí, sedícím v teplé kaceláři, který dostává úkol stylem "Dej mu odpověď" místo " Prověř a navrhni nápravu" a navíc asi není dobře informován (neb je na konci informačního řetězce), jaksi není možná.

S pozdravem

K.Novotný

Autor: petr (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2008 17:09

psal jsem Chalupovi 2 otazky a nikdy neodpovedel byli neprijemne, ale samozrejme v ramci slusnosti.Kdyz bylo pred volbama odpovidal a snazil se ted ma na urcitou dobu jiste zamestnani tak jeho aktivita vuci obcanum opadla, doufam, ze ten kdo si na jeho osobu na tomto webu stezuje nebude mit kratkou pamet a pri volbach se mu tento postoj vuci obcanum vrati....

Autor: Lucie (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2008 13:26

Taky jsem panu Chalupovi psala. Právě jsem opět asi po 2 měsících hledala jeho odpověď, ale marně.
Jelikož se moje otázka týkala jedné prapodivné stavby a potažmo stavebního odboru, tak je to i pochopitelné.

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?1,9975,10336 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.