Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Různé (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Zapomenutá tmavá ulice bez pravidel v centru Petřin
Autor: Anonymní návštěvník (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2007 22:56

Pane starosto,
jsem rád, když říkáte, že „volnou diskusi velmi pečlivě sleduji“ (viz volná diskuse, webové stránky Prahy 6, reklama galerie Anderle, 3.2.2007). To tedy jistě konečně neuniknou Vaší pozornosti také moje dotazy a podněty, které jsem poprvé poslal na Vaši adresu prostřednictvím Otázek a odpovědí 16. 11. loňského roku. Kopii urgence zaslané stejnou cestou 6. ledna 2007 (rovněž bez odezvy) přikládám níže:

„Pane starosto,
16.listopadu 2006 jsem Vám touto cestou zaslal dotaz s podněty. Do dnešního dne (6.1.2007) jsem od Vás resp. Vaší kanceláře neobdržel žádnou reakci, natož odpověď. Věřím, že podněty občanů městské části, jejíž jste starostou, Vám nejsou lhostejné a odpovídáte na ně i mimo bezprostředně předvolební období. Proto následně připojuji kopii svých připomínek.
J.H.“

„Vážený pane starosto, můj příspěvek zasahuje do několika oblastí, proto jsem se rozhodl adresovat jej Vám.
Za hotelovým domem na Petřinách existuje bezejmenná ulice, která vede za blokem domů rovnoběžně s hlavní ulicí Na Petřinách směrem ke konečné tramvají. V jejích jednotlivých úsecích chodí denně velké množství lidí (zejména ráno a večer) a protínají ji pěší koridory k obchodnímu domu a na druhé straně ke stanici autobusů a tramvají. Jsou zde také nedávno rekonstruovaná dětská hřiště. Je proto s podivem, že ve dvou třetinách její délky i na zmíněných koridorech zcela chybí veřejné osvětlení. Ulice také slouží jako parkoviště desítek aut, která parkují zcela samozřejmě nejen na chodnících, ale zcela bezostyšně i na travnatých plochách. Bezohlední řidiči dokonce porazili a zničili i stojan na sušení prádla, který byl umístěn v trávníku několik metrů (!) od kraje silnice. Okraje trávníků jsou rozježděné, navíc všemi čtyřmi koly parkují denně na trávě běžně 2-3 auta. Stejná situace je i v uličním ramenu bezprostředně u hotelového domu. Jakoby v tomto relativně frekventovaném území v centru Petřin neplatily žádné předpisy a pravidla. Mimo sekání trávníků se zde o zeleň nikdo nestará, takže keře a náletové stromy jsou přerostlé a neupravené (a to i u dětských hřišť). Z celkové tristní situace plynou mé následující dotazy a podněty:
1) proč není policií řešeno alespoň nejkřiklavější porušování předpisů při parkování, kdy dochází k evidentnímu ničení majetku a životního prostředí?
2) proč není kromě trávníků pravidelně udržována vzrostlá zeleň a plochy nejsou uklízeny?
3) je zde možná instalace veřejného osvětlení?
4) navrhuji příslušné komisi ulici pojmenovat (třeba po tom, kdo ji dokáže uvést do civilizovaného stavu) “

Pro úplnost musím dodat, že na začátku února došlo po řadě let k radikálnímu prořezání zplanělé zeleně (stejně jako i na jiných místech Petřin). Snad to nebude pouze nárazová záležitost.
Jinak je situace nezměněná, jak je možné se denodenně přesvědčit...

S pozdravem
Mgr. Jiří Hruška

Re: Zapomenutá tmavá ulice bez pravidel v centru Petřin
Autor: Jiri (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2007 23:54

Pane Hruška se asi hodne nudite ze? smiling smiley)

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?1,2636,9885 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.