Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Různé (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Arogance
Autor: Martin Hlavac (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2006 17:43

Dobry den,
chybi kolonka arogance 2x v zivote jsem videl starostu poprve porusil dopravni predpisy si koupit kafe a auticko nechal primo na chodniku smiling smiley a pozor to tam stal mestsky straznik, ktery toho pana uctive zdravil smiling smiley jeste dnes ho z toho asi boli zada jak se policista klanel smiling smiley a podruhe ve vojenske nemocnici starosta prijel na navstevu auto nechal v arealu na miste primare vylezl se svoji kolonou spolupracovniku, vratny ho slusne pozadal, ze v
arealu nemuze stat a to byste meli videt pravdepodobne je to asistentka takova mlada velice snaziva (ke starostovi podlejzava a okoli nafoukana smiling smiley jak to byva... no klasika......slecna ta se na toho neboheho a musim rici slusneho vratneho pustila tak arogantne, ze jsem opravdu nechapal..... ?vite kdo to je?... blablabla? ...ten vratny a kolemjdouci take smiling smiley vsichni jsme koukali co je to za arogantni ?karavanu? vypadalo to jako kdyby prijel prezident a ne obycejny starosta smiling smiley Nejvice ji vratny rozcilil, kdyz ji rekl ja pana starostu neznam, ale toto je vojensky prostor a tady plati pravidla vojaku smiling smiley abych to zkratil samozrejme, ze neodjeli pan starosta se zvedl vzal si svuj doprovod....

ale bohuzel u nas to funguje tak ze 90 procent lidi si leci ve funkcich sve problemy jak psychicke tak financni, protoze nikdo z nich ve svem civilnim zamestnani vetsinou nic nedokazal (tam se musi makat a reci a sliby tam nefunguji) tak hop na politiku, ale musim rici na obranu politiku ...clovek asi musi mit hodne silny zaludek a hrosi kuzi smiling smiley

a doporuceni pro tu arogantni pani (slecnu) chovejte se k lidem slusne !!!!!!! i kdyz je to pro Vas jen vratny...dnes pred volbami by se asi chovali jinak ???????? to by mozna sli i preparkovat a obdarovali pana vratneho nejakym krasnym predvolebnim letakem a usmevem a dokonce ho pozvali na nejaky meeting kde by dostal polevku a pivo smiling smiley vyslechl by si jak se budeme mit vsichni krasne, kdyz je zvolime smiling smiley

jeste, ze ho nepotkavam casteji smiling smiley

Doufam, ze se tentokrat nenaplni arabske prislovi " psi stekaji ale karavana jde dal"

odpověď
Autor: Tomáš Chalupa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2006 23:11

Vážený pane Hlaváči,

ač se snažím v této rubrice nereagovat, protože jejím cílem je na rozdíl od druhé částí této sekce (Otázky a odpovědi) volná diskuse mezi jejími účastníky, nezbývá mi, než na Váš příspěvek přeci jen odpovědět.

Víte, pane Hlaváči, já určitě nejsem člověk bez chyb. Jsem si vědom a dokonce i jist tím, že jich dělám mnoho. Že jsem člověk mýlící se a chybující. A myslím a věřím, že lidé, kteří mne osobně znají, to dosvědčí, že umím uznat, pokud se zmýlím či udělám něco, co není správné.
Proto mne mrzí, že u dvou projevů arogance, jak ve svém příspěvku píšete, neuvádíte konkrétnější údaje.
Pokud totiž uvádíte, že „jste mne viděl, jak jsem porušil předpisy tím, že jsem autíčko nechal přímo na chodníku a šel si koupit kafe“, pak jsem poněkud zaskočen. Já totiž kávu nepiju. A navíc se opravdu snažím dodržovat dopravní předpisy. Neříkám tím, že jsem absolutně vrcholná ukázka vzorného řidiče. Jistě tak jako každý řidič, zejména v metropoli, občas poruším nějaký předpis, ale nikdy tak nečiním proto, že bych si myslel, že „jako starosta můžu“. V průběhu uplynulých několika let jsem platil asi třikrát pokutu, dvakrát za rychlost, z toho jednou v Praze 6 a jednou mimo Prahu, jednou jsem neměl zapnutý pás. Chcete-li, mohu Vám ukázat pokutové bločky, které si coby pedant schovávám.

Hovoříte-li o „uctivě zdravícím strážníkovi, kterého ještě dnes bolí záda, jak se klaněl,“ pak si myslím, že dost urážíte městské strážníky. Vím, že vůči nim, jako vůči každému, může každý jeden z nás mít tisíc výhrad, ale že by to byly klanící se loutky podlézající starostovi nebo někomu jinému, to také není pravda. Myslím, že klasickým příkladem je pan Petr Růžička, strážník, který i na těchto diskusních stranách občas vystupuje, často velmi kriticky, který je členem či snad dokonce funkcionářem ED, tedy opozice a přitom za svá někdy ostrá slova na adresu radnice nejen že není nijak trestán, ale dokonce je plně respektován jako velmi schopný a pečlivý strážník.

I druhý Vámi zmiňovaný příklad mi trochu udivuje. Dovolte, abych některé věci přeci jen uvedl na pravou míru. Máte pravdu, že jsem zavítal do vojenské nemocnice. Dokonce ne jednou. Jezdím totiž tam už víc než sedm let každé zhruba tři týdny, a to s mou již v podstatě nepohyblivou babičkou. Z toho důvodu také do nemocnice vjíždím a nenechávám vůz stát před areálem. Nedovedu si totiž představit, jak jinak bych svou babičku dostal na pravidelné kontroly v bércové poradně (mimochodem je ročník narození 1912 a je pravděpodobně vůbec nejstarší klientkou této poradny). Pěšky tam skutečně nedojde. Volat kvůli tomu sanitní vůz mi nepřijde jako nejvhodnější řešení. Na tyto kontroly s žádnou „kolonou spolupracovníků“ jak píšete nejezdím. A to nejen na ně. Zejména proto, že jako „obyčejný starosta“ (za kterého se skutečně považuji) žádnou kolonu nemám. Je pravdou, že jsem se před asi dvěma, třemi lety, nedohodl s jedním z vrátných. Stalo se to tak, že jsem při odjezdu z nemocnice odstavil vůz před tehdy mimo hlavní budovu dislokovanou nemocniční lékárnou, pravda na vyhrazené, nicméně zcela prázdné parkoviště. Babičku jsem v nastartovaném voze nechal a zaběhl jsem do lékárny. Mezitím vrátný, o jehož slušnosti si dovoluji pochybovat, začal křičet na mou babičku, aby se s autem odjelo. Je pravda, že vzhledem k tomu, že má babička je postižena velmi, velmi výraznou vadou sluchu, si asi nerozuměli a to v něm vyvolalo negativní emoci. Mrzí mne to.
Vy ale tvrdíte, že se arogantního vystoupení dopustila má asistentka („taková mladá, velice snaživá, ke starostovi podlejzavá a okolí nafoukaná“). Dovoluji si Vám sdělit a snad se má asistentka neurazí, že má asistentka, paní Monika Sára Lindová, je žena středního věku mající již dospělého syna. To je prosím jediná má asistentka, a to po celou dobu mého volebního období. Je to také jediná z pracovnic mé kanceláře, která se mnou občas na různé pracovní akce jezdí. Nejsem si tedy jist, zda jste si ji nespletl s někým jiným. Nemohu a ani by to nebylo správné, tvrdit, že by kdokoli z mého okolí včetně mé osoby (a jistě to nemůžete tvrdit ani Vy sám) někdy neselhal v úrovni komunikace, že by mu lidově řečeno „neujely nervy“. Za dobu mého starostování by to však bylo poprvé, co by si někdo stěžoval právě na vystupování mé asistentky. Pokud jste si ale jist, že to skutečně byla má asistentka, pak mi prosím sdělte podrobnosti, kdy se tak stalo, abychom věc mohli řádně prošetřit a omluvit se. V opačném případě se prosím zachovejte jako slušně vychovaný muž a mé asistentce se prosím omluvte. Děkuji Vám.

Nemohu nereagovat ani na tu část Vašeho příspěvku, ve které tvrdíte, že si „lidé ve funkcích ve svém civilním zaměstnání většinou nic nedokázali..“. Nemohu mluvit za všechny, ale troufám si tvrdit, že až skončí mé působení v politice, bez problémů se právničinou, znalostí několika cizích jazyků a pracovním nasazením uplatním.
Píšete rovněž, že „člověk na politiku musí mít silný žaludek a hroší kůži“. Musím říci, že s Vámi souhlasím. Vezmu-li v potaz, že díky funkci, kterou zastávám, nemám vůbec žádné soukromí, že si kdokoli může na internetu listovat mým daňovým přiznáním, že si kdokoli pod jakýmkoli jménem může o mě jako politikovi na veřejných stránkách jako tato prohlásit, že jsem já nevím co všechno, pak máte pravdu. Mou jedinou obranou může být buď nereagování, protože Vás stejně nepřesvědčím, nebo reakce, kterou právě činím. Zda Vás přesvědčí, nevím. Přesto se o to pokouším a děkuji Vám, že jste tento text dočetl až sem a snad se pokusil uvěřit tomu, že, aspoň doufám, nejsem nevychovaný gauner. A pokud jsem přeci jen někdy vystupoval tak, že to mělo znaky arogantního vystupování, pak se za to hluboce všem omlouvám.

Přeji Vám i všem ostatním pěkný den
S úctou
Tomáš Chalupa, v.r.

Re:
Autor: Martin Hlavac (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2006 13:07

Dobry den,
nevim co jste si sel koupit bylo to v Dejvicich pred Crocodilem vypadalo to jako kafe pokud mate BMW X5X3?? tak jste to byl urcite vy a nebo je jeste jedna moznost, ze byste mel dvojce?..
Ve vojenske nemocnici je to asi 2 roky a urcite jste nesel za Vasi babickou, ale na nejake jednani meli jste spoustu papiru a doprovod 3 lidi.... Vase asistentka v tom pripade vypada mlade nebo to nebyla ona, ale nekdo jiny, ale urcite pracuje pro Vas..psal jsem pravdepodobne, protoze tak vystupovala. Ja chodim do teto nemocnice take velice casto za svym otcem take musim parkovat v arealu, ale nikdy jsem podobne problemy nemel vzdycky jsem se slusne s vratnym domluvil (mel jsem nepohybliveho otce). Ostatne vse videla Vase sousedka, ktera ve vojenske nemocnici pracuje na rehabilitaci a musim rici, ze sama byla prekvapena rikala, ze jste vzdycky byl slusny (zna Vas od malicka bohuzel jeji jmeno si nepamatuji)....
Pana Ruzicku znam pracuje v Bubenci a musim rici, ze jako policista je prisny, ale spravedlivy, take tam pracuje spoustu policistu o kterych se to rici neda a rozdavaji pokuty podle nalady a take podle ceny aut...pokud si clovek pred domem vyklada automobil o objemu 4 tezkych kufru a dostane pokutu tak to asi neni uplne v poradku rad bych aby mi tyto panove vysvetlili jak asi mam tyto kufry vylozit aniz bych sel asi tak 500 metru???? po operaci patere asi tezko uskutecnitelne nemyslite.... ale, kdyz clovek nahlasi temto muzum fetaky v parku tak je to nezajima nekdy pochybuji o smyslu teto predrazene instituce!! Respektive delaji, ze je to zajima, ale do toho parku nikdy nejdou......toto je sluzba obcanum?

„lidé ve funkcích ve svém civilním zaměstnání většinou nic nedokázali..“
mozna by jste se uzivil, ale toto rikaji vsichni, ale radsi se drzi politiky ostatne kdo podle Vas dokazal na velice male vyjimky mimo politiku uspet potazmo vydelat vetsi penize (ale pozor aby nemel vazby na politiku neberu lobbisty, pravniky co pracuji pro stat a statni firmy popripade Kocarniky...... kouknete na takove lidi jako je treba Mlynar ten je zoufali a musi delat poradce ???? pan Bem ted take vubec neuspel az v politice ... Gross smiling smiley ten dela obycejneho koncipienta ..... podle me politiku delaji lidi co neumeji uspet v civilnim zivote....

s pozdravem Martin Hlavac

Re:
Autor: Petr II. (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2006 16:51

Vážený pane Hlaváči,
nechci se pana starosty vůbec zastávat, ale věřím, že umí uznat svou chybu a popř. se omluvit. Přečtěte si v tématu BEZPEČNOST "Pane starosto styďte se!!!!!!" ze dne 4.10.2004. Jelikož zde pročítám velice pečlivě a často, tak i toto jsem četl. A to, co se tenkrát stalo se nelíbilo spoustě lidí. To soudím podle reakcí na tento příspěvek. Zde se pan strosta ve finále veřejně omluvil.
Myslím, že i pan starosta dokáže chybu přiznat a omluvit se.
Na druhou stranu Vám však fandím, protože jste dokázal upozornit na to, že vysoce postavený komunální politik provedl, co provedl. A od toho jsou tady tyto stránky. Přece jenom člověk na takovém postu by měl jít občanům příkladem a ne se přiznávat k pokutám. (I když je mu toto ke cti, že uznal další svou chybu). Mělo by se poukazovat na chyby, které dělají jak politici, tak třeba strážníci a policisté, ale i běžní občané. Každá chyba se dá napravit a poučit se z ní.
Mějte se krásně a chce to klid. Zdraví máme jedno. Petr

Re:
Autor: Majka (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2006 15:15

Mě tedy zase říjde věrohodnější příspěveky pana Hlaváče. Nejsem dnešní. Jsem léta zdr.sestra a vidím, jak si tam protekce, arogance vlivných pánů a (bohužel i...) obálky s penězma podávají ruce.

Re:
Autor: Petr II. (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2006 12:37

Dobrý den Majko. Já neříkám, že pan Hlaváč nemá pravdu. Ale ač pana starostu nemusím, tak jsem se jej pouze zastal. Nevím jestli jste četla příspěvek, kde se omuvil. Asi včak narážíte na tu aroganci a v oblasti protekce, kdy někdo může a jiný ne. To nezbývá, než s Vámi souhlasit. Mějte se krásně Petr

Re:
Autor: Michal Malý (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2006 22:25

Víte, doufám že se to přísloví o štěkajících psech na jedoucí karavanu potvrdí, protože ten váš příspěvek není ani tak štěkotem, jako kvílením štěněte, jež se nedostalo k pomyslnému lizu.
Nejsem nijak bohat, nejsem politikem, nemám vliv - přesto jsem starostu viděl kdykoli, kdy jsem jej viodět chtěl, nebo jsem měl potřebu jej vidět. Dokonce si představte že jsem s panem starostou mluvil vždy, kdy jsem o přijetí požádal a kdy jsem zvážil, zda to, co mu chci není prkotina kterou by mohl vyřídit kdokoli jiný. A světe div se - ten váš nazastižitelný pan starosta mne vždy přijal, vždy vyslechl a vždy se věcí zabýval - a to nemám žádný vliv ani ekonomický a ani politický, nemám nikde strýčka.
Píšete že jste rád že starostu nepotkáváte a před tím si stěžujete, že jej potkáváte. Ostatně, v těhle anonymních dioskusích kde se skoro nikdo nepodepíše a když ano, tak smyšleným jménem je značná část závistivých blbů, kteří jsou na jedné straně něschopní a na druhé líní. Prostě pokud je někdo srab a nedokáže nic říct druhému do očí, pokud si vymýšlí a uráží, vetšinou použije diskusi. Normální průměrně inteligentní člověk neskuhrá v diskusi ale jde na radnici a tam si vyřídí co potřebuje. Ono ostatně, pokud by každý starosta komunikoval s každým zakomplexovaným blbcem co by to přineslo? Blbec by nezmoudřel, starosta taky ne a jen by ztratil čas.

Re:
Datum: 29.10.2006 16:28

pro Majka:
Ale ale a on dával někdo panu doktorovi obálku s penězi a vy jste byla u toho a panu doktorovi to přepočítala? Opět zase lidská závist a zášť že? Protekce a arogance vlivných pánů? Tedy prostě hups s panem presidentem do čekárny, ať si vysedí 4 hodiny jako kterýkoli jiný člověk? Byl jsem ve vaší nemocnici několikrát a setkal jsem se s laskavostí a profesionalitou na straně jedné a s arogancí a neschopností na straně druhé i u sester. Například ve chvíli, kdy jsem zjistil, že v 8 hodin večer můj otec těžce dýchá, má vysokou horečku a sestru to nezajímá. Pak jsem musel být podle vás arogantní, když jsem po dvbou marných žádostech pronesených v klidu musel razatně - podle vás tedy arogantně slovně donutit danou sestru, aby přivolala službu konajícího lékaře. A co se nestalo? Otec byl převezen na JIP. Ne díky mému důrazu, ale na základě rozhodnutí lékaře, který by se díky liknavosti a aroganci dané sestry o jeho stavu nedozvěděl.
Víte, ve všech oborech a ve všech "vrstvách" jsou lidé slušní a neslušní. Jak mezi politiky, tak mezi lékaři, sestrami - prostě napříč společností. Nezlobte se na mne, ale na nepodložená obvinění, která jsou navíc smyšlená a jsou způsobená záští jsem alergický.
Ostatně máme po volbách a myslím, že lidé dali transparentně najevo, s kým jsou nejen na Praze 6 spokojeni a s kým ne. Já jsem s výsledkem voleb spokojen. napsal:

>

Re:
Autor: Majka (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2006 09:44

No pane Michale, snad nejste tak naivní a nemyslíte si, že dnes se předávají obálky do kapsy pana doktora? Tak u toho opravdu neasistuji. To se jen tak říká. Dnes se peníze předávají formou tzv. SPONZORSKÝCH DARŮ
Např. na odd. LDN, pokud tam někdo chce umístit příbuzného,protože nemá podmímky pro starání se o něj doma, dostane do rukou složenku na sponzorský dar (pohybuje se tak 10 000 - 20 000,-)
Nedávno v televizi proběhla reportáž, jak si lidé tímto způsobem mohli zkrátit místo v čekacím pořadníku na operace ( u TEP to je 2-3 roky). Jistá paní si na tom zařídila dokonce živnost. Vše bylo nahrané na skryté kameře.

re...maly
Autor: komar (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2006 11:08

slova blbec ... atd.. svedci o Vasi urovni je mi Vas lito, to, ze nejste bohaty a vlivny jak jste nam musel napsat svedci o komplexu, kterym trpite normalni clovek to sem netaha a verim, ze rad chodite za starostou jak pisete to zvysuje umele Vase uz tak VELICE nizke sebevedomi a verim, ze jste typ cloveka LESTIC KLIK.... Vas potkavat musi byt take asi zazitek

Re:
Datum: 09.12.2006 01:57

Zapoměla jste na to, že sponzorské dary se lékaři do ruky nedostanou. napsal:

>

Re:
Datum: 09.12.2006 02:07

rpo: komar
Mrzí mne, že se kvůli mé maličkosti trápíte je litujete mne. Nejsem chudý jak píšete, respoektive je to můj subjektivní názor ve chvíli, kdy mám tržby ve firmě kolem 5 mil. / rok.Pracuji 12 hodin denně a tedy nemám čas vysedávat v čekárnách u lékaře, protovětšinou chodím tam, kde nečekám a lékaře zcela legálně platím. I proto že platy lékařů považuji za nehoráznou nespravedlnost.
Pana starostu jsem viděl osobně naposledy před dvěma roky a vyhledávám jej na rozdíl od jiných pouze ve chvíli, kdy jde o důležité věci, které nemůže vyřídit kdokoli z jeho podřízených. Pokud si vzpomínám, v takové věci jsem pana starostu oslovil jen jednou. Vážený pane, nepotřebuji leštit kliky, pokud chci a pokud je k tomu důvod, jsem schopen se setkat s kýmkoli v tomto státě bez jakéhokoliv leštění - možná právě proto, že kliky neleštím a nejsem zřejmě chud zejména duchem, což se o většině přispěvovatelů na tomto serveru řící nedá. Jsem rád že byl pan starosta znovu zvolen. Jeho práce je pro náš obvod přínosem a věřte mi, že napsání tohoto názoru neznamená, že bych od P6 či pana magistra Chalupy cokoli potřeboval. Prostě si jen vážím pracovitých lidí.

Re: Re:
Autor: Jiří Kadet (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2007 12:54

Dobrý den paní Majko,

nedá mi, abych nezareagoval na Váš příspěvek. Musím podotknout, že se nezastávám pana starosty, ale Váše vysvětlení toho jak se dnes korumpuje dosti pokulhává.

Protože za:
a) pokud někdo dá sponzorský dar, dokonce složí peníze přes složenku a tedy asi na účet, pak je těžko hovořit o korupci;

b) pokud jste někdy byla takového jednání svědkem, co jste udělala proto, aby se osoby které takto jednaly-korumpovaly dočkaly potrestání.

Promiňte mi prosím, nechci si tady hrát na moralistu, protože vím jak těžké je takhle se zachovat. To je lidsky pochopitelné, ale v tom případě je lepší nemluvit o tom, že někdo někoho korumpoval.

Re: Arogance
Autor: komar (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2007 23:28

rep. Michal Malý

to je sila pane Maly vy jste fakt blb hlavne, ze vsichni vime jake mate trzby smiling smiley nejste nahodou hospodskej to by odpovidalo tem kravinam co pisete

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?1,2545,9859 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.