Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Různé (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: martin kroupa (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2008 00:07

Vazeny pane Chalupa,
Nechapu proc Praha 6 neproda pozemek PPF? To by musel byt tendr a cena by nebyla tak pro PPF zajimava?? Proc chce Praha 6 podnikat s touto firmou? Neprecenujete se nebo je to tim, ze PPF uz jednou mazanym zpusobem pres ODS ziskala Ceskou pojistovnu a pan Kocarnik, kdyz mu dosel dech v politice tak se stal zamestnancem teto spolecnosti?Ptam se nechce si starosta pojistit misto, protoze v politice nebude do smrti a copak? a navazat na tradici ODS Kocarnik? Zadam Vas o vysvetleni proc prave PPF? byl vypsan tendr? Pokud ne znam spoustu spolecnosti, ktere by o pozemek meli zajem a postavili tam obchodni centrum (ostatne tady nejde o obchodni centrum, ale o kancelare, to by se lidem nelibilo tak tam udelaji "2 obchody"...Je to velice lukrativni misto a mezi nama zajemcu je v poradi spoustu...ale otazka je musi spolecnosti nabidnout treba neco vic nez jenom penize?
PPF bude mit ve smlouve bud dokoupi podil Prahy 6 nebo to proda i s Prahou 6? Myslim si ze da Praze 6 adie (ve forme par babek a nam to bude prezentovano jaky to byl obchod ) a projekt draze proda sama?

martin kroupa

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: Paulie (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2008 00:28

Musim rici ze i me ty podminky prisly napadne nevyhodne pro Prahu 6, byt informace jsou velmi kuse a pan starosta na otazky na toto tema neodpovida. Ale z toho co jsem se docetl a doslechl jsem pochopil, ze Praha 6 da pozemek (za nekolik desitek milionu-urcite k 50) a asi 35 milionu na stavbu a bude mit podil 40%. PPF da 48 milionu a bude mit 60%. Tak nato nemusim byt zadny velky lumen abych pochopil ze to je pro Prahu 6 znacne nevyhodne-o desitky milionu urcite.
1) Proc se pozemek neprodal ve standartnim vyberovem rizeni nejvyssi nabidce (popripade v drazbe), tak jako vsechny ostatni nemovitosti a pozemky na Praze 6? Jsem si jist ze mezi developery by byl o pozemek znacny zajem a cena by byla hodne vysoka.
2) Navic nechapu k cemu ma mit Praha 6 kancelarske prostory ktere nebude vyuzivat??? 3) Na jakou castku byl pozemek odhadnut?
4) Kdo vyjednaval za Prahu 6 (jmenovite)?
6) Kdo s navrhem na spolecny projekt prisel? PPF nebo Praha 6 (opet jmenovite pokud Praha 6)?
7) Kdo udelil PPF exkluzivitu v jednani a proc nebo byli osloveni i jini developeri aby mohli byt porovnany ruzne nabidky, tak jak je to bezne???
Tyto otazky byly zaslany panu starostovi k odpovedi.

Opravena cisla
Autor: Paulie (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2008 00:36

Vazeny pane starosto z toho mala co jsem se docetl a doslechl o spolecnem projektu Prahy 6 a PPF jsem pochopil, ze Praha 6 da pozemek (za nekolik desitek milionu-urcite k 50 milonum) a asi 65 milionu na stavbu a bude mit podil 45%. PPF da 79 milionu a bude mit 55%. Tak nato nemusim byt zadny velky lumen abych pochopil ze to je pro Prahu 6 znacne nevyhodne-o desitky milionu urcite.
1) Proc se pozemek neprodal ve standartnim vyberovem rizeni nejvyssi nabidce (popripade v drazbe), tak jako vsechny ostatni nemovitosti a pozemky na Praze 6? Jsem si jist ze mezi developery by byl o pozemek znacny zajem a cena by byla hodne vysoka.
2) Navic nechapu k cemu ma mit Praha 6 kancelarske prostory ktere nebude vyuzivat a investovat do nich-jak je tedy kalkulovana navratnost investic a kdo ji provadel???
3) Na jak vysokou castku byl pozemek odhadnut?
4) Kdo vyjednaval za Prahu 6 (jmenovite)?
6) Kdo s navrhem na spolecny projekt prisel? PPF nebo Praha 6 (opet jmenovite pokud Praha 6)?
7) Kdo udelil PPF exkluzivitu v jednani a proc nebo byli osloveni i jini developeri aby mohli byt porovnany ruzne nabidky, tak jak je to bezne???
8) Proc ma Praha 6 mensinu v projektu, kdyz do nej investuje vice nez PPF?

Prosim odpovezte na VSECHNY me otazky.

Luxusni rezidence Petra Kellnera na Hanspaulce Na Karlovce 3
Autor: Paulie (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2008 00:47

[www.mapy.cz]
V teto luxusni rezidenci Petr Kellner a jeho deti travi vetsinu casu-neradim vam ale zastavovat se dele nebo nahlizet pres plot-ma velmi brutalni ochranku se psy ktera dokonce obcas kolemjdoucim doporuci aby radeji prechazeli na druhy chodnik nebo do ulice vubec nechodili. Jeho cerny Bentley Continental nejake prednosti z prava nebo na prechu nebo takove nesmyly vubec nerespektuje, nemluve vubec o rychlosti. Kdo vydal povoleni k tak rozsahle vystavbe moderni vily ( kdyz vam jakozto normalnimu obcanovi zakazuji i nektere typy stresni krytiny-ktere potom Petr Kellner bez problemu pouzil-samozrejme nato ma povoleni) je asi jedno, spis je otazka za kolik. Je to jen dalsim dukazem ze ma na radnici Prahy 6 "nadstandartni vztahy"

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: paulie (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2008 00:50

Tak se omlouvam, jsem se spletl v pohledu natu fotomapu, adresa Je Na vinicnich horach, cislo si nepamatuji, ale je to ten domek prilepeny k hotelu Praha.

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: Jiří Fárek (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2008 11:15

Dobrý den,

jako 1. místostarosta zodpovídající za finanční zhodnocování majetku městské části si dovoluji reagovat na Váš příspěvek na internetových stránkách. Praha 6 předmětný pozemek na Vítězném náměstí považuje za jeden z posledních, nejbonitnějších pozemků, které má ve svém vlastnictví. Z tohoto důvodu hledáme projekt, který bude nejvýhodnější pro Městskou část Praha 6.

Na začátku byla proto ustavena odborná pracovní skupina s účastí představitelů všech politických stran zastoupených v Zastupitelstvu Městské části Praha 6, která dostala zadání navrhnout nejvýhodnější řešení dalšího nakládání s volnými pozemky. Na počátku existovaly dvě možnosti s naložením pozemku. První možností bylo předmětný pozemek prodat. Toto řešení pracovní skupina zásadně odmítla. Druhou možností bylo nalézt nějaký projekt, který by přinášel dlouhodobý finanční výnos. Pracovní skupina poté diskutovala nad třemi variantami, jakým způsobem naložit s daným pozemkem.

1/ Vlastní investorská činnost a postavení budovy vlastními silami
2/ Samotný pronájem pozemku, jak tomu bylo v případě pozemku v ulici Banskobystrická
3/ Nalezení silného partnera se zkušenostmi v dané oblasti, který bude tuto investici považovat za dlouhodobou a ne za spekulativní s rychlým prodejem další osobě

V případě první varianty pracovní skupina toto řešení odmítla s tím, že Praha 6 není developerský subjekt a ani nemá ambice se jím v budoucnu stát a v konečném důsledku by se tato varianta mohla prodražit. Druhá varianta je sice pro městskou část do jisté míry výhodná, zdaleka však nenaplňuje potenciál varianty třetí, jejíž součástí byla i podmínka, aby případný subjekt – partner s daným projektem spojil svoji daňovou rezidenturu. Výtěžnost daně z příjmu právnických osob na Praze 6 je totiž v poslední době stagnující.

Souhrnně se tak dá říct, že pracovní skupina vydefinovala následujících devět podmínek pro podporu varianty číslo 3, tedy nalezení silného partnera na společný projekt:

1/ Nalézt subjekt, který je subjektem silným, kvalitním, u něhož se nedá spekulovat o tom, že by měl problémy nebo nebyl etablován ve své oblasti a který vnímá tuto investici jako investici pro sebe významnou, nikoli jako investici spekulativní.

2/ Subjekt, který s projektem nebo se svou činností by měl také spojit svou daňovou rezidenturu v Praze 6. Tento aspekt hraje velmi významnou roli při rozvoji každé obce.

3/ Aby projekt, do kterého budeme vstupovat, byl projektem, který je postaven na základní a primární bázi, to je dosažení dlouhodobého zisku, nikoli zisku jednorázového.

4/ Aby to byl projekt, do kterého městská část nebude vkládat nebo ve kterém nebude prodávat svůj pozemek, ale bude si zachovávat vlastní míru autonomie v nakládání s pozemkem jako takovým dlouhodobou smlouvou, nikoli vkladem do pozemku.

5/ Aby to byl projekt, ve kterém si městská část bez ohledu na podíly ve společnosti, zachová některé základní parametry, při kterých jí nebude možné jakýmkoli způsobem přehlasovat. Týká se to především otázky architektonického návrhu. Městská část požaduje, aby architektura tohoto objektu byla výsledkem plné shody partnerů a aby hlas Prahy 6 v té věci nebyl žádným způsobem přehlasován, i kdyby šlo byť jen o jednoprocentní podíl.

6/ Městská část nepožaduje být u výběru dodavatele. Požaduje však mít možnost kontrolovat stavbu z hlediska účelnosti vynakládaných prostředků.

7/ Městská část chce být tím, kdo bez ohledu na výši svého podílu bude schopen zablokovat takovou formu užití nemovitosti z hlediska nájemního, při kterém by mohlo docházet k činnostem, které se neslučují s veřejnou funkcí obce.

8/ Prioritou městské části v této oblasti je nalezení projektu, který dlouhodobě obohacuje tuto čtvrť, ale také – a zejména – rozpočet městské části Praha 6. A proto chceme od samého začátku jasně a strukturovaně definovat vzájemné vztahy partnerů v tomto projektu z hlediska možných budoucích změn partnerů či jejich vlastnictví.

9/ Městská část požaduje, aby projekt v sobě zahrnoval možnost financování z externích bankovních zdrojů a aby v případě vyhlášeného poptávkového či nabídkového řízení na bankovní financující ústav, měla sama městská část možnost, nikoli povinnost, poskytnout úvěr tomuto subjektu na výstavbu z důvodu výhodnosti finanční investice.

Proč by tímto partnerem měla být právě společnost PPF a.s. bylo součástí naplnění dalších kritérií vydefinovaných pracovní skupinou. Kritéria pro tento výběr byla následující:
1. finanční síla příslušného partnera,
2. prokázané zkušenosti, transparentnost i referenční projekty,
3. připravenost přijmout věcné i časové preference a potřeby městské části,
4. nějaký vztah, vazba k městské části Praha 6.

Po zvážení všech aspektů nakonec pracovní skupina doporučila vstoupit do projektu, který bude mít dlouhodobou výtěžnost a nikoli jednorázový zisk. A tyto aspekty beze zbytku naplnila varianta třetí s partnerem PPF a.s., který sám projevil zájem a dal nabídku spolupráce s cílem výstavby polyfunkčního objektu na Vítězném náměstí. V té nabídce bylo explicitně vyjádřeno respektování potřeb a požadavků městské části. Pokud jde o sílu tohoto subjektu, finanční síla je více než dostatečná. Navíc PPF má i projektově specializovanou společnost dceřinou – PPF Investments, která má referenční developerské projekty. Je potřeba zdůraznit i explicitně deklarovanou ochotu a vstřícnost, respektovat všechny potřeby - i lhůtní – městské části. A faktická vazba na Prahu 6 neboli v tomto případě daňová rezidentura je naplňována tím, že PPF přesunuje své sídlo mateřské firmy do městské části. PPF se tak stává subjektem skýtajícím velký potenciál pro budoucí příjmy městské části.

Závěrečné doporučení, které pracovní skupina předložila radě i zastupitelstvu, bylo pozemek na Vítězném náměstí rozhodně neprodávat, ale naopak dlouhodobě pronajmout a vytvořit společný projekt se společností PPF a.s. za splnění výše uvedených podmínek. Záměr byl pak projednán a jednohlasně schválen na prosincovém zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6. Jednalo se tedy o kolektivní rozhodnutí nejvyššího orgánu obce, nikoli o zájem jedince.

Důvody souhlasu zastupitelů s připravovaným projektem ve spolupráci s PPF a.s. byly zejména následující čtyři faktory:
1) využití zkušeností mezinárodní finanční skupiny spravující aktiva v hodnotě téměř 225 mld. Kč
2) využití zkušeností projektových manažerů ze skupiny PPF resp. PPF Investment, zabývajících se rozvojem realitních projektů
3) dostatečné záruky úspěšného naplnění projektu a zhodnocení exponovaných pozemků na Vítězném náměstí
4) zajištění kontroly nad tím, co na těchto pozemcích bude postaveno

Zároveň byly definovány následující základní pilíře smluvního vztahu, které Městské části Praha 6 zajišťují nadstandardní pozici ve společném projektu s PPF.
- shoda obou stran na základních podmínkách projektu
- společný postup při výběru architektonického návrhu
- majoritní zastoupení městské části v kontrolních orgánech společnosti
- pronájem, nikoliv vklad pozemků do společnosti
- právo městské části poskytnout na financování své finanční zdroje za stejných podmínek, jaké bude ochoten poskytnout subjekt, jehož nabídku smluvní partner ve společném podniku vybere jako nejvhodnější
- právo městské části kontrolovat průběh stavby
- právo městské části ovlivnit výběr nájemců polyfunkčního objektu (eliminace aktivit, jejichž provozování je pro městskou část nepřijatelné)
- předem definovaná práva případného vypořádání vzájemných vztahů

Pokud jde o Vaše nepodložené výroky a osobní invektivy vůči starostovi Tomášovi Chalupovi nemohu je brát vážně a považoval bych za nedůstojné se k nim vůbec vyjadřovat. Jsou spíše vyjádřením o Vaší osobě než-li o něm.

S úctou

Jiří Fárek, v. r.

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: paulie (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2008 12:58

Vazeny pane Farku,

bohuzel jste neodpovedel ani na jednu vznesenou otazku, ale pravdepodobne opsal cast propagacniho prospektu PPF. To jen potvrzuje moji neduveru co se za projektem skutecne skryva a proc je pro Prahu 6 velmi nevyhodny. Nechci spekulovat a doufam ze se toho brzo umou novinari. Ale kdyz proslo bez povsimnuti stehovani magistratu do Skodova palace na kterem Praha prodelala nekolik miliard, nelze se uz divit nicemu.

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: Pauile (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2008 13:12

Navic se ve Vasem clanku objevuje nekolik nepresnosti i vylozenych nepravd. Tvrdite ze firma PPF Investments je dcerinou firmou PPF. To je lez, protoze PPFI je samostatny subjekt se sidlem v Londyne ktery s PPF nema krome nazvu nic spolecneho. Byla tedy smlouva podepsana s PPF nebo s PPFI? Dale tvrdite ze podminkou bylo aby firma mela vztah k Praze 6. Jaky vztah ma PPF/PPFI k Praze 6 krome toho ze nyni koupila novou kancelarskou budovu vedle hotelu Diplomat? Dale tvrdite ze do nove budovy na Viteznem namesti bude preneseno sidlo PPF/PPFI-to je dalsi nesmysl, protoze sidlo PPF je v Holandsku (nejedna se tedy ani o ceskou firmu) a PPFI ma sidlo v Londyne (taktez se nejedna o ceskou firmu). Velice tedy pochybuji, ze sem prenesou sva sidla a budou zde platit dane. Na tyto pripominky a otazky take neodpovite?

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: rita (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2008 16:14

Pan Farek by mel jeste objasnit, jak se vubec firma PPF o zameru radnice dozvedela. Ostatni subjekty mely stejne informace jako PPF?

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: kroupa (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2008 15:57

Obhajoba projektu pana Farka je usmevna a nedustojna vuci obcanum a rozumny clovek ji nemuze brat vazne, nevim jak vy, ale uz mam dost techto Chalupu, Farku a spol.

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: Josef J. (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2008 17:21

To je zajímavé, že tu všichni píšete (tedy kromě pana místostarosty) nestandardní češtinou odlišující se zcela stejným způsobem od spisovného českého jazyka.

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: fff (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2008 17:46

panu J.J jde o cestinu a Kroupovi a spol jde o verejne finance tak nevim, forma profesora je hezka, ale obsah?

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: Handy (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2008 12:32

Mám spíš takový pocit, že J.J. chtěl naznačit, jakoby ty nespokojené hlasy, byť s různými podpisy, pocházely z jedné dílny, česky řečeno, jako to tu byla diskuse mezi panem Fárkem a panem (paní) mnohohlavým(vou), který se skrývá pod vícero existencí...nu což, to je holt "volná diskuse" :O))

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: Paulie (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2008 12:57

Jedna se sice o volnou diskuzi, ale jelikoz v sekci otazky a odpovedi zastupitele neodpovidaji ( a to ani na emaily), diskutujeme zde. Kazdopadne je to od nich ostuda. Btw je naprsto bezne psat do diskuzi bez diakritiky.

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: Josef J. (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2008 17:00

Jak správně porozuměl(a) Handy, nebylo to míněno jako kritika jazykové formy příspěvků a psaní bez diakritiky (i když příspěvky s diakritikou a běžnou spisovnou češtinou se čtou lépe), ale připomínka toho, že většina příspěvků vypadá, jako by je pod různými jmény psal týž autor.

Re: Podivny projekt Chalupa (ODS)+PPF
Autor: rita (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2008 22:03

A taky tu u kazdeho chybi kulate razitko...

pro podezrivave nemuze byt nic snazsiho, nez si overit IP adresy smiling smiley Pan Farek jiste rad zaridi...Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?1,10288 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.