Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Bezpečnost ›› Mimořádné události, krizové stavy ›› Evakuace obyvatelstva ›› detail/podstránka

Evakuace obyvatelstva

V případě mimořádných událostí či krizových situací je jedním ze základních způsobů ochrany obyvatel. Jde o souhrn opatření zabezpečujících přemístění (odsun) osob, hospodářského zvířectva a věcných prostředků v daném pořadí priority z ohroženého prostoru na jiné území.

Evakuaci z ohrožených prostorů podléhají obvykle všechny osoby kromě pracovníků, kteří se podílejí na záchranných pracích, řízení evakuace nebo vykonávají v ohroženém prostoru jinou neodkladnou činnost. K ochraně těchto pracovníků se plánují a provádějí nezbytná ochranná opatření. Samotnou evakuaci, objekty, které nebudou evakuovány a počty pracovníků, kteří zůstanou na místě ke splnění jiných neodkladných činností stanoví a obyvatelstvo známými prostředky vyrozumí příslušné resorty.

Kromě řízené evakuace můžete využít i samoevakuace (podle vývoje situace a svých možností lze doporučit zejména rodinám s dětmi opuštění Prahy k rodičům a známým na venkov či chaty) při použití vlastního krytého automobilu. Důkladně však zvažte zda:

Při samoevakuaci můžete samozřejmě vzít vše co potřebujete a uvezete, jinak se zaměřte především na obsah níže uvedeného evakuačního zavazadla.

Po vyhlášení výzvy k evakuaci doporučujeme:

Pokud máte užitková a hospodářská zvířata:

Činnost před evakuací:

Doporučený obsah evakuačního zavazadla :

Doporučený obsah lékárničky :

Lékárnička by měla mít v domácnosti své stálé místo (pro zmíněné situace nejlépe uložena přímo v přenosném obalu) a měla by být uložena mimo dosah malých dětí.

Evakuační místa shromaždišť© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/evakuace ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz