Zemřel Ivan Vyskočil – čestný občan Prahy 6

Se zármutkem jsme dnes přijali zprávu, že zemřel čestný občan městské části Praha 6 herec, dramatik a pedagog Ivan Vyskočil.

Ivan Vyskočil získal čestné občanství Prahy 6 v roce 2009 jako projev úcty a ocenění za mimořádné umělecké dílo a přínos české kultuře. „Jsem rád, že jsem mohl být tehdy u toho a podpořit udělení čestného občanství této vynikající osobnosti české kultury. Odchod této výrazné osobnosti mě osobně velice mrzí,“ říká starosta městské části Praha 6 Jakub Stárek.

Ivan Vyskočil patřil k iniciátorům tzv. malých scén, či jinak řečeno divadel malých forem a také tzv. absurdního divadla. Z hlediska světové divadelní historie je jeho působení nejvýraznějším českým podílem na tzv. druhé divadelní reformě. Byl inspirátorem a vzorem tvůrců obecně známějších jmen jakými jsou např. Jiří Suchý, Václav Havel, Petr Lébl nebo Jaroslav Dušek.

V úterý 2. května bude ve vestibulu radnice umístěna kondolenční kniha a na budově radnice zavlaje černý prapor.