ZELENÁ MALOVANKA BODUJE!

Praha 15. 10. 2012 – Zelené protihlukové stěny na mimoúrovňové křižovatce Malovanka v Praze 6 získaly v letošní soutěži Zlatý decibel 2012 nominaci. V kategorii produktů a nových technologií bojující proti zdraví ohrožujícímu hluku tak dosáhly na titul „Kandidát Mezinárodní soutěže Zlatý decibel – Décibel D´or Praha 2012“.

Stavba je výjimečná tím, že dokáže zachytit hluk a zplodiny a hlavně z nevzhledného kráteru dopravní křižovatky vykouzlila zelený park. „Jsme rádi, že na území šesté městské části vyroste stavba, která přesvědčila porotu a jistě ji ocení také občané žijící v těsné blízkosti křižovatky," řekla starostka Prahy 6 Marie Kousalíková.

O ocenění rozhodla odborná porota zvolená ze 72 zástupců Parlamentu ČR, 8 univerzit, 4 ministrů současné a minulé vlády ČR, Akademie věd ČR, další experti ze 6 evropských zemí a řada členů Národní hlukové observatoře ČR.