Zákaz požívání alkoholických nápojů na veřejnosti

Radní Prahy 6 souhlasili s návrhem obecně závazné vyhlášky k ochraně veřejného pořádku, kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů na vybraných veřejných prostranstvích v Praze 6.

Jde o následující lokality:

- Vítězné náměstí
- stanice metra Hradčanská a Dejvická
- dětská hřiště
- veškerá prostranství s vodními prvky s okolí těchto veřejných prostranství, včetně okolí mateřských, základních a středních škol (do 100 m)

“V návaznosti na dosavadní praxi některých obcí a měst je nutné zavést, k zajištění funkčnosti systému, důslednou kontrolu dodržování podmínek stanovených touto obecně závaznou vyhláškou,“ doplnil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Důvodem zpracování návrhu je řešení nežádoucího stavu na některých veřejně přístupných místech. Jde o veřejná prostranství, v nichž se zdržuje větší množství nepřizpůsobivých občanů, kteří po požití alkoholických nápojů znečišťují tato prostranství odpadním materiálem a pod vlivem alkoholu obtěžují ostatní občany.

(foto převzato z archívu VLP)