Vzpomínka na Josefa Balabána

Každoroční pietní vzpomínka u pamětní desky genmjr. Josefa Balabána u příležitosti jeho zatčení. Za Prahu 6 se účastnili a kladli věnec místostarosta Jan Záruba a místostarosta Štěpán Stupčuk.

V roce 2006 nechala Městská část Praha 6 na podnět zástupců Svazu důstojníků a praporčíků armády ČR, Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR a synovce genmjr. Balabána vyrobit a umístit pamětní desku do míst, ve kterých byl genmjr. Balabán 22. dubna 1941 gestapem zatčen.

V Praze 6 prožil značnou část svého života a vedl zde i svoji odbojovou činnost. Z členů odbojové skupiny Tři králové (št.kpt. Václav Morávek pomník na Prašném mostě a v Kolíně, genmjr. Josef Mašín v Lošanech) byl tak genmjr. Josef Balabán posledním, komu Praha 6 samostatný důstojný památník zřídila.  Slavnostní odhalení pamětní desky se konalo 8. května 2006 za účasti senátorů a poslanců Parlamentu ČR, členů vlády, zahraničních vojenských přidělenců a zástupců řady orgánů, organizací, sdružení a hnutí.