Výstava ke 100 letům Břevnova začala

Koncepce celé výstavy je postavená na vytvoření historické návsi ve stanu s historickými artefakty, která přechází za kioskem v ulici. Z tohoto důvodu je také prostor, na kterém je výstava umístěna, vydlážděn.

Výstava probíhá ve stanu před kulturním centrem Kaštan. Je otevřena denně od 10 do 20 hodin až do 5. května. Včera byla výstava zahájena slavnostní vernisáží, které se zúčastnili také první náměstek primátora hl.m.Prahy Rudolf Blažek, starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, převor Břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek, břevnovský patriot a zpěvák Pavel Bobek a další.

Výstava se skládá z:

Břevnovský kaleidoskop (32 panelů - historické domy, břevnovské osady)
Dialog prostoru a času (11 panelů - fotografické porovnání minulosti a současnosti Břevnova)
Významné areály Břevnova (11 panelů - Břevnovský klášter, Areál volného času Ladronka, Vypich, Chodníkový program Břevnova)
Vitríny (8 vitrín - dobové dokumenty, fragmenty, vykopávky a historické brožury)
Kiosek (informace, prodej Knihy o Břevnově, historických pohlednic, kalendářů)

Po ukončení se expozice přemístí do budovy ÚMČ Praha 6, kde bude až do září r. 2007, a poté do Písecké brány, event. KC Kaštan.