VIDEO ČT24: Zastupitelstvo MČ Praha 6 ke kauze Key Investments

Praha, 24. ledna 2013 – UVNITŘ ČLÁNKU VIDEO - Starostka Prahy 6 Marie Kousalíková byla dnes hostem Daniely Písařovicové ve vysílání České televize v pořadu Studio ČT 24. Téma rozhovoru – Key Investments a jednání čtvrtečního zastupitelstva Prahy 6 k prodeji dluhopisů BORSAY, a.s.

ZÁZNAM ZPRAVODAJSTVÍ – ZDE! ROZHOVOR ZAČÍNÁ NA ČASE 10:00

• v čase 12:40 první vstup starostky,
  • v čase 17:58 druhý vstup starostky.

MČ Praha 6 má v majetku 2.132 ks dluhopisů Borsay (předtím SINCOM Leasing, a. s.) v nominální hodnotě 10.000,- Kč za kus, celková nominální hodnota dluhopisů je 21.320.000,- Kč. K 31. 12. 2012 měla být emitentem splacena jmenovitá hodnota dluhopisů ve výši 21.320.000,- Kč včetně výnosu, který byl vypočítán na 1.053.208,- Kč. Peníze ale vyplaceny nebyly.

MČ Praha 6 dostala v uplynulých dnech celkem tři nabídky na odkup dluhopisů společnosti BORSAY, a. s.

„Dnes jsme svolali zastupitelstvo, aby odsouhlasilo prodej této pohledávky, protože tato pohledávka je majetek a podle zákona o obcích o každém prodeji majetku musí rozhodnout zastupitelstvo,“ řekla starostky MČ Praha 6 Marie Kousalíková.

A dodává: „Máme tři nabídky, z nichž jedna nabídka je za plnou nominální hodnotu plus 25 procent nevyplaceného kuponu za rok 2012. Jenom ta nominální hodnota, kterou dostaneme, která dělá 21 milionů 320 tisíc, je pro nás velmi významná, protože to pro nás znamená například opravu jednoho bytového domu v Břevnově a byli bychom sami proti sobě, kdybychom tuto nabídku nevyužili."

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK ČT24 - ZDE!

PRAHA 6 - KEY INVESTMENTS: DATA A FAKTA

Kompletní přehled usnesení, smluv, dodatků, zápisů z osobních jednání a vzájemné korespondence (90 dokumentů ve formátu PDF) najdete na: