Trvalá změna ve vedení linky 174

Přepravní průzkumy ukázaly nízké využití linky 174, a proto dochází na této lince k úpravě trasy a intervalů.

Minimální využití vykazuje linka 174 v úseku, kde je provozována společně s dalšími souběžnými linkami především mezi Vypichem a Jihozápadním Městem (jede společně s linkami 179, 301 a 352). Naopak svůj místní význam nadále plní na území městské části Praha 13, a proto bude tato linka od 30. 8. 2015 transformována do místní obslužné linky, která bude zajišťovat místní vazby a nová trasa tak bude lépe odpovídat požadavkům cestujících. Linka 174 bude nově vedena v trase Nové Butovice - Bucharova - Mládí - Luka - Píškova - Velká Ohrada. Linka bude v provozu v pracovních dnech v intervalu 30 minut.

Větší změny ve vedení autobusových linek čekají Prahu 6 na konci října. Po spuštění metra jsou některé linky využívány méně a u některých je potřeba upravit trasu. Záměry ROPIDU budou zveřejněny na webu radnice Prahy 6 do konce srpna. Komentáře cestujících budou využity při jednáních o finální podobě úprav autobusů.