Své "ano" si řekli na letišti

Unikátní svatba se odehrála na Letišti Praha. Miloslava Vopelková a Robert Hruška si řekli společné ANO přímo v odbavovací hale! V Terminálu Sever 2 je oddal starosta Tomáš Chalupa.

Novomanželé vyhráli soutěž pořádanou leteckou společností easyJet, Letištěm Praha a Městskou částí Praha 6, jejímž vrcholem byl obřad v netradičních kulisách vzdušného přístavu a svatební cesta po evropských metropolích. Pro svatební den neobvyklé prostředí letiště okomentoval oddávající starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa slovy: „V dnešní době se civilní sňatek, alespoň z hlediska právního, vnímá jako jakýsi veřejný závazek. Ne že by prostory, které jste si pro tento den vybrali, nebyly dostatečně veřejné, v manželství však jde o něco jiného než o veřejnou službu.“

Svatební hostina proběhla v tranzitním prostoru Letiště Praha ve Francouzské restauraci. Na jejím začátku nemohl chybět hovězí vývar s játrovými knedlíčky, který novomanželé snědli společně. Proběhla i dražba střevíčku nevěsty a další svatební zvyky. Času ovšem nebylo mnoho, odpoledne Hruškovi odletěli na líbánky do Milána. Jako svatební dar od jednoho z pořadatelů soutěže dostali totiž cestu a pobyt ve čtyřech romantických metropolích. Následují Paříž, Barcelona a Londýn.

Miloslava (27) a Robert (30) pocházejí z Plzně a seznámili se před čtyřmi lety coby učitelé na střední škole. Robert se nyní živí jako překladatel a tlumočník v anglickém jazyce, Miloslava pracuje jako finanční poradce. Oba mají rádi cestování, sport a studium cizích jazyků. Jako důvod, proč se chtějí brát právě na letišti napsali: „Cestování za prací a studijními záležitostmi nás v minulosti často rozdělovalo. Připadali jsme si, že se vídáme hlavně na letišti. Honem předat kufry a už každý z nás letěl za svými povinnostmi. Letiště bylo pro nás stále místem posledního loučení, letmých polibků, místem, které nás často oddělovalo na dlouhou dobu. A proto je pro nás svatba na letišti to pravé. To, co nás vždy rozdělovalo, nás teď spojí navždy.“

Miloslava a Robert byli jedním z celkového počtu 120 snoubeneckých párů, kteří se přihlásili do soutěže Svatba na Letišti Praha. Hodnotící komise složená ze zástupců všech tří pořadatelů soutěže, dále společnosti Menzies Aviation a zástupce médií, se shodla, že právě Miloslava a Robert splnili všechny podmínky soutěže nejlépe.

„Po celé Evropě cestují s easyJet miliony lidí různých národností. Lidé v letadle potkávají nové přátele, obchodní společníky, někdy také i budoucí životní partnery. Je to však úplně poprvé, co je easyJet pořadatelem svatební soutěže. Přejeme si, aby se stal pro Miloslavu a Roberta jejich svatební den opravdu výjimečným,“ řekla tisková mluvčí easyJet Samantha Day.

„Tato soutěž je pro nás příležitostí ukázat Letiště Praha i z jiného než tradičního pohledu,“ řekl Jiří Pos, výkonný ředitel pro Letecký provoz a obchod Letiště Praha a dodal: „Velmi nás potěšil tak velký zájem snoubenců o to, aby se jejich den s velkým D odehrál v kulisách pražského letiště.“