Setkání nejen s občany Hanspaulky a Baby

V úterý 19. 3. 2002 proběhlo letos již druhé setkání představitelů radnice s občany - tentokrát na Hanspaulce.

Radní informovali občany o nových projektech v oblasti péče o veřejnou zeleň, kultuře, školství, sportu a volného času, zdravotnictví, protidrogové problematice, bezpečnosti apod. Nechyběla ani aktuální informace o prodeji Hotelu Praha. Na setkání s občany nechyběli ani 3 strážníci Městské policie, kteří působí právě na Hanspaulce. Zhruba stopadesát přítomných si na připravených prezentacích mohlo ověřit jak účinnost bezpečnostního kamerového systému, který má jednu ze svých třinácti funkčních kamer umístěnu také na Hanspaulce, tak se "přenést v čase" do minulých století při sledování historických pohlednic Hanspaulky. Tradiční hanspaulský patriotismus byl zřejmý i na tomto setkání. Místní obyvatelé mají být na co pyšní, nicméně řadu věcí sami řešit neumí a tak uvítali možnost o problémech diskutovat přímo se starostou. Nejčastěji diskutovanými tématy večera se stal neutěšený stav komunikací a chodníků v oblasti, která je svých charakterem považována za rezidenční. Starosta souhlasil s kritikou na špatný stav vozovek i chodníků a vysvětlil občanům, že se intenzivně snaží dosáhnout svěření komunikací do správy Prahy 6. V současnosti totiž komunikace v celé Praze nespravují jednotlivé městské části, ale Technická správa komunikací zřízena hl.m.Prahou. S tím souvisí i problémy v dopravním uspořádání a neukázněnost řidičů projíždějích Hanspaulkou. Zaznělo také přání rozšířit počet praktických lékařů. V současné době na Hanspaulce ordinuje pouze jeden.