Šest novorozeňat Prahy šest

V úterý 13. 3. 2002 v pravé poledne v salónku Janáček v hotelu Diplomat přivítal starosta Prahy 6 MUDr. Pavel Bém šest novorozeňat - Aničku, Zuzanku, Emu, Floriana, Maxmiliána a Honzíka - kteří se narodily první den letošního roku v Praze 6.

Zároveň rodičům předal praktické dárky včetně speciálně připravených horoskopů podle času narození pro každé novorozeně. Také rodičům připomněl, že jejich děti se podle čínského horoskopu narodily v roce Hada, ve kterém jsou narození i takové osobnosti jako např. J. Brahms, Mikuláš Koperník, Charles Darwin, Mahátma Gándhí, J.F.Kennedy, Pablo Picasso a další. Kuriozita čísla šest, kdy se první den v Praze šest narodilo šest dětí se umocnila zjištěním, že Had zaujímá v čínském zvěrokruhu šesté místo. Jako od sudičky pak zapůsobilo přání starosty, aby kluci využili v budoucnosti charakteristických vlastností Hada, který je klidným, inteligentním, nicméně velmi ostražitým tvorem a ve správný okamžik uskuteční své plány. Dívkám pak zase starosta popřál, aby uplatnily další z typických rysů Hada, kterými jsou umělecké sklony, zájem o kulturu, zejména hudbu a tanec.