Rekonstrukce zvoničky v Drnovské ulici

Po rekonstrukcích Zvoničky ve Starých Střešovicích, obnovení kaplí Poutní cesty z Lorety do Hájku se opravy dočkala další kaplička v Praze 6, tentokrát v Drnovské ulici.

Rekonstrukci provedla na své náklady akciová společnost Pražské služby v souvislosti s probíhající rekonstrukcí svých objektů v nedaleké provozovně. Oprava zvoničky přišla na zhruba 200 tis. Kč. Zvonička se nachází v zóně selské architektury za Ruzyňskou věznicí. Rekonstrukce spočívala v provedení oprav omítek, výměně prejzové střešní krytiny za novou, osazení mříží do oken a vchodu. Práce byly ukončeny 5. března 2002 a o šest dní později pak předal generální ředitel Pražských služeb Ing. Lubomír Němejc klíče od zvoničky do rukou starosty MČ Praha 6 MUDr. Pavla Béma. Městská část Praha 6 v letošním roce zrekonstruuje interiér zvoničky a dále bude pokračovat v úpravě okolních parkových ploch.