Probíhají Velikonoce v Písecké bráně

V neděli 25. 3. 2012 zahájila starostka MČ Praha 6 Velikonoce v Písecké bráně. Součástí programu bylo vynášení Morany, průvod a přivítání jara s vystoupením dětského souboru Sedmihlásek.

Bohatý velikonoční program v Písecké bráně probíhá až do 10. dubna. „Lidé mají možnost přijít do Písecké brány i se svými dětmi. Připraveny jsou velikonoční dílny, kde si děti mohou obarvit kraslice nebo uplést pomlázku, dále ukázky lidových zvyků a řemesel, soutěže či výstava. Součástí Velikonoc v Písecké bráně jsou také dva koncerty. Velikonoční zpěvy a Pašijový koncert,“ říká starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková. Samotné zahájení Velikonoc v Písecké bráně si nenechalo ujít více než 350 dětí a dospělých. Pletení pomlázek a barvení vajíček se zalíbilo nejen dětem, ale překvapivě také rodičům, kteří mezi sebou často soutěžili o nejpovedenější kraslici. Do Písecké brány můžete zavítat až do 10. 4. 2012. Program najdete v příloze této zprávy.

Fotogalerii ze zahájení programu v Písecké bráně naleznete níže.